Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az orvosom első alkalommal...

Az orvosom első alkalommal megkérdezte, hogy tegezhet-e. Ez azt jelenti, hogy én is tegezzem őt?

Figyelt kérdés

Ő kb. 50 éves, én tízzel kevesebb.


Még sosem tegeződtem orvossal, olyan furcsa. És mit mondok? Szia, Doktornő? Vagy a keresztnevén szólítom?


Nekem megfelelt volna a magázódás. Szerintem orvossal szemben az a normális.



szept. 12. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Akkor mondhatod, hogy nem akarsz tegezödni, vagy visszakérdezel, hogy ugye kölcsönös tegezésre gondolt.
szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előzővel, ezt a kezdeményezéskor érdemes tisztázni, később már van "szokásjog".
szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A tegeződés - Magyarországon - felnőttek között kölcsönös szokott lenni. Szia, Keresztnév!, vagy Szia, Doktornő! teljesen rendben van!
szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
3-as: elvileg annyiban igazad van, hogy felnöttek között kölcsönös tegezés a megszokott, de ugyanakkor MO-on egyáltalán nem megszokott, hogy orvos-beteg viszonylatban tegezzék egymást, hacsak nem ismerösök máshonnan.
szept. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
#4, Nem mondtam, hogy megszokott, azt mondom, hogy ha tegeződnek, akkor az kölcsönös. Idős-fiatal, főnök-beosztott, orvos-beteg viszonylatban nem szokás a tegeződés, kivéve, ha ebben állapodnak meg, mégpedig úgy, hogy azt az idős, a főnök vagy az orvos ajánlotta fel.
szept. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
szept. 13. 00:55
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Amerikai filmekben az orvos gyakran szólítja a keresztnevén a pácienst, gondolom a közelebbi kapcsolat megteremtése érdekében, ezt is tekinthetjük tegezésnek, bár visszafelé már nem egyértelmű, ugyanúgy "doctor", esetleg "doc" szokott lenni. Én maradnék a magázásnál egyelőre, ez talán még nem (a lekezelő) csendőrpertu.
szept. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7, egyrészt angolszász nyelvterületen a nálunk használt magázás értelmezhetetlen, másrészt nálunk tegezni és magázni is lehet úgy, hogy az illetőt a Keresztnév én szólítod.

Kérdező, szerintem tegezd nyugodtan a dokinőt.

szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#8 Valóban? Úgy tűnt, mintha én mást említettem volna? Kérlek ne oktass ki magyar nyelvből, főleg ha kijavítás nélkül fogadsz el ilyen szójavaslatokat... Nyilván nem hibás nyelvtanilag, ha keresztnevet használsz magázva, vagy vezetéknevet tegezve. Olyan is van, hogy pl. te is, főorvos úr... Ettől függetlenül szerintem ez nem felajánlás volt visszategezésre.
szept. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Attól függ hány éves vagy.

Ha fiatal és az orvos idős, akkor ne tegezd vissza.


Ha fiatalok vagytok mind a ketten akkor kérdezz rá hogy visszategezhetede.


De ez helyfüggő is.

Egy kisebb közösségben jobban tegeződnek az orvosok is.

szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!