Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Manapság a tiniknél egy...

Manapság a tiniknél egy kapcsolat vagy barátság végét tényleg az jelzi, hogy letiltjuk a másikat MSN-ről?

Figyelt kérdés

Most komolyan! Tényleg ennyire szánalmasok a tizenévesek? Olyanokat hallok a húgomtól, hogy égnek áll a hajam! (Neki egyébként nincs MSN-je, nekem sincs, soha nem is volt!)

Nem képesek a másik szemébe mondani, hogy "Figyelj, nem bírom a képed/elegem van belőled/hagyjál békén!" vagy valami hasonló! Nincs bennük ennyi gerinc?!

Húgom múltkor megkérdezte egyik osztálytársát, hogy miért nem a legjobb barátnőjével lóg, mire a csaj: "Letiltott MSN-ről, azért!" Jééééézusom! Tiszta szégyen!


2010. nov. 2. 07:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Manapság az MSN az isten!


Mi még együtt lógtunk suli után és egy parkban dumáltunk, vagy csavarogtunk valahol, mostanában rohannak haza és csak az MSN-en keresztül "beszélgetnek".

Miért csodálkozol? A nagymamának is csak egy SMS-t küldenek szülinapra, és a szomszédba se mennek át, csak telefonálnak.


:(

2010. nov. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, sajnos. :( Én mondjuk azt sem értem, hogy ott vannak egész nap egy osztályban. Aztán hazamennek, felmennek MSN-re és tulajdonképen olyan emberekkel "beszélgetnek", akikkel egész nap egy teremben voltak! O___O Most ez mire jó? Én abban a társadalmi rétegbe tartozom, aki a beszélgetéseit élőben folytatja, szemtől szembe az emberekkel! Ha meg valami fontos jut eszembe, felhívom a másikat! Hát nem így lenne NORMÁLIS?

Egyébként az én tiniéveim alatt már létezett az MSN, mindenki rajta lógott, én meg csak néztem, hogy hát ez meg minek? Meg sokan cseszegettek (és még most is megkapom) hogy csináljak, és akkor beszélgethetünk! Könyörgöm! Ha messze lakik az a barát/ismerős/családtag, és sok a mondanivalóm, küldök neki egy regény terjedelmű e-mailt, és válaszol rá akkor, amikor éppen ráér! De nem az, hogy megvárom, míg felmegy MSN-re, és akkor majd megbeszéljük... Kész röhej ez az egész...

2010. nov. 2. 08:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem azért ennyire nem kellene szidni az msn-t ... persze énis élőben intézem a fontosabb beszélni valóimat és ha lehet találkozok azokkal akikkel beszélni szeretnék.

De azért szerintem hazsnos az msn.. pl. mi rengetegszer osztálytársaimmal átvesszük a tananyagot meg segítünk egymásnak a háziban... Vannak barátaim akik messze élnek, és írhatnék nekik regéynhosszúságú leveleket, de úgy gondolom hogy egyszerűbben lehet velük msn-en beszélgetni... nemszoktam sokat msn-en lógni stb. de bevallom én szeretem ezt a programot.

Ez a letiltósdi meg szerintem is szánalmas, de én nem foglalkozok vele. Nem fáj nekem hogy más ennyire szánalmasan bonyolítja le a kapcsolatait. =)

2010. nov. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
túlzás ez az Msn őrület, az biztos, de azért én szivesebben beszélek tőlem távol élő emberekkel úgy, mint e-mailben. Az olyan más, mintha magamban beszélnék, msn-en meg kérdezzük egymást, az jobban hasonlít egy igazi beszélgetésre. Persze a legjobb élőben, de nekem szinta az összes barátom más városba, más országba, más kontinensre költözött, nem engedhetjük meg magunknak, hogy akkor látogassuk meg egymást, amikor csak akarjuk. Msn-en azért személyesebb a dolog, mint levélbn, de én a Skype+ webkamera variációt szeretem a legjobban.
2010. nov. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

8:19 Én elhiszem, hogy egyébként hasznos, mert lehet, hogy valakinek - pl. Neked - egyszerűbb azt használni, mint regényt írni a másiknak. Ez a "segítünk a másiknak a háziban" kifejezetten tetszik! :) Ti akkor legalább foglalkoztok a leckével! De amire manapság a többség használja az MSN-t, az nagyon szánalmas... Ezt a beszélgetést konkrétan láttam:


- Szia!

* Szia

- Kérdezhetek valamit?

* Persze, nyugodtan.

- Tudod, holnap írunk töriből...

* Igen, tudom...

- És az lenne a kérdésem, hogy melyik leckék kellenek?

* 42-43-44-45.

- Oh, köszi szépen, életmentő vagy!

* Nagyon szívesen! Szia!

- Szia!


Na, ezt az egészet le lehetett volna írni így is:


- Szia! Holnap melyik leckék kellenek a töri dogához?

* 42-43-44-45.

- Köszi szépen, örök hála!


Vagy valami hasonló... De nem az, hogy mindenki MSN-ezik közben mindenkivel és a válaszok 5-10 perc elteltével jönnek! O___O

2010. nov. 2. 08:27
 6/14 anonim ***** válasza:

Hohó, emberek, a Facebookról még nem is beszéltünk! Az még csak az igazi! Mert ha elmegy az ember bulizni a többi hasonlóan színvonalas kis nyomorék közé, és sikerül lesmárolnia tizedikként egy csajt, akivel azelőtt 20-an lefeküdtek, és nagy meggyőződéssel mondhatja neki, hogy "szeretlek", akkor utána kiírhatja Facebookra, hogy most ő "Kapcsolat"ban van! Annál nincs is menőbb! Aztán küldik egymásnak a szívecskéket, meg jöhetnek a tetves idézetek a Gyönyörű Szerelemről (esetünkben az érzelemmentes dugásról egy tinik*rvával), aztán egy hét múlva valamelyik SMS-ben szakít (hogy máshogy lehetne) és jön a Nagy Depresszió: elhagyott életem szerelme! Ilyenkor bizony ki is derül, ki az ember igazi barátja, elvégre ilyen nem mindennapi kínokat kevés ember élt át a történelemben, szerencsés esetben az ember nem öli meg magát az iszonyú megpróbáltatás során, hanem inkább elmegy egy KOCSMÁBA, ahol addig iszik, amíg a saját hányásában nem fekszik, jön egy lány és kezdődik az egész elölről.


Üdvözöllek a mai tinik csodálatos birodalmában!



Alig várom az Apokalipszist, hogy mind megdögöljünk... Addig is, remélem, ezek mind kiégett, sajnálatra méltó nyomorék felnőttek lesznek, hogy az nevethessen, aki utoljára nevet!

2010. nov. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
9:03 Ejjj, de szép fogalmazás... xD Pedig egyébként igazad van, sajnos... A "Pofanotesz" most a legmenőbb... Húgom osztálytársai pl. suliban is azon lógnak, mert a telefonjukon ingyenes vagy mifene...
2010. nov. 2. 09:08
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az szánalmas, amilyen szinten általánosítasz. Én is szeretek msn-ezni, és szoktam is sokat, nem tagadom, de egyáltalán nem vesztette el a jelentőségét az élőben beszélgetés a normálisabbak között, sőt, szerintem ez így általánosságban is elmondható, hogy mindenki szeret kimenni hétvégeken, szünetekben barátozni, dumálni... és ha van vmi probémánk a másikkal, akkor meg persze nehezebb élőben elmondani, de megpróbáljuk mindig. Úgyhogy szerintem inkább hagyd a borzasztó nevetséges tizenéveseket. Amúgyis, miért olyan fontos neked ez? Hogy lehessen még valami miatt csóválni a fejed? :D
2010. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát azért én ismerek jó néhány tizenévest, akit hétvégén sem lehet kirobbantani a PC elől... És a kifogás egy csomónál ugyanaz: MSN-ezni meg Facebook-ozni szeretnék. Ne mondd, hogy ez nem röhejes! Gimiben nálunk is ez volt... Most meg a húgoméknál...
2010. nov. 2. 13:14
 10/14 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként ha Te nem ebbe a kategóriába tartozol, akkor nem Rólad szól a kérdés, de azt hittem, ez egyértelmű... Itt azokról van szó, akik annyira beleb*zultak az MSN-be, hogy azon élnek, akik nélküle meghalnának, akiknek az határozza meg az életét, hogy most hányan vették fel vagy tiltották le!
2010. nov. 2. 13:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!