Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » El tudnád azt képzelni, hogy...

El tudnád azt képzelni, hogy a fiúgyermek az anya családnevét kapja, a lánygyermek pedig az apáét?

Figyelt kérdés
2021. máj. 21. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
El tudtam képzelni.
2021. máj. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
El tudom képzelni, de értelmét nem látom.
2021. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
El tudom képzelni de értelme nincs. Szerintem egy legyen a családnevük
2021. máj. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Ez jogilag kizárt!


"a házasságban élő szülők valamennyi, a házasság fennállása alatt született közös gyermekének kizárólag azonos családi neve lehet, kivéve, ha a szülők a házasság fennállása alatt családi nevüket módosították."


[link]

2021. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
#4, nem csak házasságon belül születnek gyermekek.
2021. máj. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Jó, hát ilyen "összeállt" patchworkök esetén semmi sem olyan, mint normális helyeztben....
2021. máj. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

És megint sikerült megtalálni azt, akinek élete egyetlen eredménye, hogy házas, ezért beszólhat az élettársaknak :D

Egyébként nekem az tetszik, ahol mindkét szülő nevét megkapják (ha jól hangzik együtt), és a lány az anyjáét, a fiú az apjáét adja tovább. Vagy mindkettő azt adja tovább, ami jól hangzik a párja vezetéknevével.

2021. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos esetekben nagy kitolás lenne. Rólam 1 éves koromtól tudomást sem vett az "apám", pedig házasságban született gyerek voltam. Otthagyta anyámat egy másik nőért, engem pedig nem látogatott sem ő sem a szülei. Én tervezem felvenni anyám vezetéknevét. Nem kell mindent úgy elképzelni, mint a pedagógus szakon Freud bácsi elméletéről tanítanak, hogy minden fiú apás és minden lány anyás. Annak a családnevét kellene kapnia egy gyereknek, aki neveli. Nem a szülés tesz valakit anyává, a nemzés pedig apává.
2021. máj. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Azt akartam írni, nem úgy kell elképzelni, hogy minden fiú anyás és minden lány apás.
2021. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Már el is képzeltem.
2021. júl. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!