Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért alap, hogy ne szexeljünk...

Miért alap, hogy ne szexeljünk a saját rokonunkal?

Figyelt kérdés

Miért van ennyire nagy elutasítás ezzel szemben? Ha két ember már egészséges felnőtt, akkor nem érdemesebb úgy tekinteni a másikra, mint isten egy másik egyenlő szikrájára, akivel társak a létezés csodájában?? Miért kell a kapcsolatban a rokonit jellegesíteni? Azsak azt jelenti, hogy fizikailag közeliek egymáshoz, de nem azt, hogy bármilyennek kéne lenniük egymás felé. Persze nem gyerekkorra értem, amikor még kell éreznie a szülőnek, hogy egy kisebbre vigyáz, a gyereknek meg, hogy egy nála tapasztaltabbra hallgason, hanem felnőtt korra, amikor már jobb esetben mindkettőnek megvan a saját kiforrot személyisége.

Nagyban furcsálta egy csomó ember hogy volt aki a saját nevelt lányába lett szerelmes, amikor az felnőtt. Én azt is megérteném, hogy saját lányába, csak ott ne akarjanak gyereket, mert az már fizikailag rossz. De miért baj ha barátok, társak, partnerek, vagy akár szerelmesek lesznek, ha mindkettő egy sajátos személyiség, és a rokoni kapcsolat, csak felvett szerepük, arra az időre, amíg szükség van rá??


Kérlek akár kezdjünk vitát. Jussunk közös végeredményre, ahogy azt isten szeretné. Személyes jellegű is a kérdésem. Engem ez nagyon bánt, hogy az emberek eltorzítják saját tiszta önvalójukat, és lekorlátozzák magukat, értelmetlen, természetellenes, primitív, balga illúziókkal.


Köszönöm, ha segíteni szeretnél.

Keresztény 16L



2021. márc. 1. 10:57
1 2 3 4
 31/37 anonim válasza:

Kedves Kérdező! Hiába hajtogatod, hogy vitát szeretnél, te gátlod meg ezt legjobban. Szerintem többen kifejezetten értelmes érveket sorakoztattak fel, de mivel azok nem egyeznek az álláspontoddal, letorkoltad őket. Nem tudom, hogy hányas volt az, aki azt a "generációkon átívelő"-s szöveget írta, de ő (szerintem legalábbis)megadott egy teljesen korrekt választ.

Miért alap, hogy ne szexeljünk a rokonainkkal? Azért alap, mert a kultúránkban ez rögzült. Lehet ez ellen hadakozni, de a nagy többség továbbra sem fog egyet érteni veled. Fontos figyelembe venned, hogy a régi szokások megtagadása nem egyenlő a begyepesedett gondolkodásmóddal. Az efféle erkölcsi normákat nem feltétlenül ostobaságok.

Tulajdonképpen a rokonok közti szerelemben nincs probléma a te gondolkodásmódod szerint, mert lényeg, hogy szeressék egymást. Azonban a családtagjainkhoz fűződő erős érzelmeket könnyen azonosíthatjuk szerelemként is, főleg fiatalon, tapasztalatlanul (ne tagadd, 16 évesen fiatalnak és tapasztalatlannak számítasz, akármennyire is forradalminak és érettnek tartod magad).

Nagyon-nagyon liberális gondolkodás szerint nincs probléma a témáddal, de én és még sokan mások nem értenek ezzel egyet. Ha neked ez az elved, hogy ez jó, hát csináljad, nekünk ezzel nem ártasz és meggátolni sem tudunk, de ne várd, hogy a nép csillogó szemmel kövessen és támogasson téged ebben.

Lehet kissé összeszedetlennek tűnök, de kavarognak a gondolataim: a végére még egy előbbi gondolatomhoz kapcsolódva annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy sok családban természetes a gyerekek és szülők közti szájra puszi, csók, a mély érzelmek kifejezése végett. Szerintem (ez kizárólag az én véleményem, nem tényként jelentem ki)az ilyen rokonszerelmet érzők inkább csak az túláradó, erős szeretetet érzik szerelemnek, hisz elvégre eléggé hasonló a kettő. Ismerem a helyzetet, még régen, tizenhárom évesen rajongásig szerettem a tizennyolc éves bátyámat, és halálosan biztos voltam benne, hogy ez az igazi szerelem. Jó pár év távlatából belátom azonban, hogy tévedtem.

(nem ismerem a szituációdat, nem mondom, hogy a tiéd is ilyen, csupán személyes a tapasztalat, érdemes átgondolnod)

2021. márc. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Erről is szót emeltem. Valóban ez lenne az ösztön? Vagy az csak a gyereknemzési vágyra szól? Ha csak egy betanult dogma, akkor az nem ösztön. Egy univerzális meglátást keresek.

Én nem undorodom a gilisztától. De annak inkább van ösztön alapja, mint a ne szexelj rokonnal-nak.

Én megértem a nagytöbbséget. Megjártam azt a nézőpontot, csak azóta továbbfejlődtem róla.


30as, Az ugye megvan, hogy lehet tudatosan védekezni?


31es, Én csak azokat torkoltam le akik összefüggéstelenségeket jöttek ide összehordani.

A "generációkon átívelő"-s válasz nekem is tetszett. Olvasd csak vissza az első oldalon többször is megnyilvánultam megértéssel, bár lehet hogy számodra túl asszertíven fogalmaztam meg az egyetértést, felfogást. Sőt többször érveltem is reagálásképpen a válaszolókra.

Csak engem tovább érdekelne hogy ha eljutunk oda, hogy az egyik ellen csak a berögzültségek szólnak, aminek megállapítottuk, hogy nincs logikus alapjuk, akkor miért fujjognak le? Miért nem lesz ez olyan elfogadott, mint pl sokaknál a mások homoszexualitása, hogy nekik ez taszító, de tudják, hogy természetes csak nekik ne keljen vele érintkezni?!

Én nem a nagytöbbséget keresem, hanem az univerzálisat. Értem, hogy ez miért van nekik, sőt a válaszolók, te is, mondtátok. Ez lett az átlag számára a norma. Engem az érdekel, hogy ha elfogadjuk, hogy ez is normális, csak mem megszokott, akkor miért kell negatívan irányulni felé, és 100%os bizonyosságot HINNI arra, hogy ott pszichológiai beavatkozásra van szükségük a feleknek, mert nem normálisan működnek?

De ha valóban nem normális, akkor lássam itt felsorakoztatva a természet ellenében irányuló tényezőket. Esdig egyet láttam, az biológiai volt, és csak a gyereknemzés ellen szólt.

Várom a továbbiakat.

Tudom, hogy az a normák egy része nem ostobaság. Sőt az ostobák egy részének is van normális alapja, amit így máshogy de érdemes betartani. Mint mondtam univerzális válaszokat keresek, és már évek óta tisztogatom gyűjtök, szelektálok, fejlesztek, alakítok át. Most ide érkeztem, és szeretnék másokat is látni, okos, értelmes, önismeret dús embereket, akik érzik magukban a világ működését, hogy minél imkább tudjam mivel állok szemben.

Tisztában vagyok gyermeki létem hátrányainak nagyjával. Tudom, hogy még pici vagyok.

Maradjunk elméletben. De köszönöm a jó szándékot és a tanácsot. Gondolkodni fogok.

2021. márc. 3. 19:13
 33/37 anonim válasza:

31-es vagyok. Először is köszönöm, hogy tiszteletteljesen, értelmesen reagáltál.

Kérdéseidre reagálva, szerintem azért ne vegyük egy kalap a homoszexualitást és a rokonok közti szerelmet. Nyilván, ebben kissé elfogult vagyok, hisz előbbiben némileg érintett vagyok.

Szerintem az rokonok közti romantikus kapcsolat nem egészséges, nem jó. Ezt józan eszem diktálja, bár a társadalmi normák késztetnek alapvetően efféle gondolkodásra.

Sajnos ez szerintem olyan kérdés, amiben nem tudok kellő hozzáértéssel érvelni, nem rendelkezek ehhez (szerintem) szükséges filozófia, pszichológia tudással. Ostobaságot mondani nem akarok tehát.

Talán később, kipihentebben, összeszedettebben megpróbálkozok ezzel.

Esetleg az segíthet kérdéseid megválaszolásában, ha ilyen területen tevékenykedő szakemberrel beszélgetsz erről, egy pszicholóus talán érdekeseket tudna mondani (félreértés ne essék, nem arra célzok, hogy "kezeltesd az elmebajod")

"Tudom, hogy az a normák egy része" kezdetű bekezdésedet nem igazán értem, mkre gondolsz, esetleg kifejted kicsit bővebben kérlek?

2021. márc. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Ha nem rendelkezel a kellő háttérrel, miért tartod normának, amit most érzel? Miért nem úgy kezeled hogy ez még egy letisztázatlan dolog benned? Lehet ha eleget tudnánk, már valamelyik állásponton együtt csücsülve innánk az égi nektárt.


Mindenféle normára, megszokottságra gondoltam. Egy részük jó, egy részük nem, de ez utóbbinál is sok esetben van egy jó alap, amiből kifejlődött az a bizonyos norma, s mint ilyen érdemes más formában betartani.

Én unuverzális tudást szeretnék, ami független ettől az apró kis bolygótól. Olyan választ keresek, ami örök érvényű, végső igazság. Ilyen álláspontot építek a fejemben már jó ideje, amiben sok olyan tudás van, amit bármilyen időre rá tudnék húzni.

Most szeretnék ezzel is szembenézni, és megfejteni, vajon mi az ebben, ami valóban igaz ránk.

Ehhez normálisabb, fejlettebb emberekkel szeretnék vitába szállni, mert ilyen elrugaszkodott dolgokról csak apummal tudok beszélni, de az csak két nézőpont, még ha nem is kis nézőpontok.

2021. márc. 3. 21:25
 35/37 anonim ***** válasza:

Hát... néhány helyen létezik ilyen.

Van, ahol elfogadják, és van, ahol elviselik.

Van olyan is, ahol meg nem.

Igazából jó tanácsot nem tudok adni.

Azért egy olyan kapcsolatban, ahol tudod, hogy nem lehet gyerek... az többnyire nem jó.

Ráadásul úgy, hogy még az esély is megvan, hogy egészséges lesz. Egyre nagyobb a kísértés.

2021. márc. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ezek nem "csak" normák. Ezek A normák. Alábecsülöd a társadalmi normák és a berögződések szerepét.


Nincs olyan, hogy univerzális igazság ebben a témában. Nem lehet ennyire leegyszerűsíteni a dolgokat, úgyhogy azt keresheted. De semmi értelme.


Itt van még néhány természeti ellenérv:

- házon belüli vonzódás esetén nincs meg a külső húzóerő, ami az embert többek között a terjeszkedésre készteti. Ezáltal nincs keresés, felfedezés, tapasztalat.

- az aki befele vonzódik, nem lesz reproduktív, tehát egy genetikai zsákutca. Ez nem feltétlen baj, ha az emberiséget nézzük, viszont regionálisan mi csak csökkenünk. Ez inkább azoknál lenne hasznos, akik túl sokat szaporodnak, például az elmaradottabb földrészeken.

- aki befele vonzódik, nagyobb eséllyel marad a családjával, tehát kevésbé lesz önálló. Egy olyan függési viszonyt tart fent, aminek előbb utóbb meg kéne szűnnie, hogy a személy normálisan fejlődhessen, könnyebben meg tudjon állni a lábán.

- a családon belüli szerepek összemosódnak. Magyarul azzal, hogy az apád a párod, sosem lesz teljes mértékben sem az apád, sem a párod, hanem a kettő keveréke. Hiányozni fog a tipikus apafigura, hiányozni fog az egyoldali függés. A homoszexuális párok mások, mert ott ugyanúgy megvan az apafigura, mindössze mondjuk egy biológiai nő személyeben, ha éppen arról beszélünk. Ez ugyanúgy egyoldali függőség, nem mint a romantikus kapcsolat. Tehát itt nem a nemek számítanak.

- akárhogyis védekeznek a felek, nem 100% - os a biztonság és a terméketlenség. Baleset becsúszhat, ebben az esetben itt sokkal nagyobb a tét. Ha meg nem csinálják, akkor az meg lelkileg nem egészséges. Az sem hogy úgy csinálják, hogy félnek közben.

- a család azzal, hogy új tagokat fogad be, költségvetésileg is gyarapodik. A befelé forduló vonzódásnál erre nincs lehetőség. Anyagilag nem előnyös.

- új személyiségek befogadása nélkül eszmeileg sem lesz értékesebb a közösség.

2021. márc. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
A keresztenyseg es a meditacio nem kizarja egymast?🤔
2021. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!