Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért alap, hogy ne szexeljünk...

Miért alap, hogy ne szexeljünk a saját rokonunkal?

Figyelt kérdés

Miért van ennyire nagy elutasítás ezzel szemben? Ha két ember már egészséges felnőtt, akkor nem érdemesebb úgy tekinteni a másikra, mint isten egy másik egyenlő szikrájára, akivel társak a létezés csodájában?? Miért kell a kapcsolatban a rokonit jellegesíteni? Azsak azt jelenti, hogy fizikailag közeliek egymáshoz, de nem azt, hogy bármilyennek kéne lenniük egymás felé. Persze nem gyerekkorra értem, amikor még kell éreznie a szülőnek, hogy egy kisebbre vigyáz, a gyereknek meg, hogy egy nála tapasztaltabbra hallgason, hanem felnőtt korra, amikor már jobb esetben mindkettőnek megvan a saját kiforrot személyisége.

Nagyban furcsálta egy csomó ember hogy volt aki a saját nevelt lányába lett szerelmes, amikor az felnőtt. Én azt is megérteném, hogy saját lányába, csak ott ne akarjanak gyereket, mert az már fizikailag rossz. De miért baj ha barátok, társak, partnerek, vagy akár szerelmesek lesznek, ha mindkettő egy sajátos személyiség, és a rokoni kapcsolat, csak felvett szerepük, arra az időre, amíg szükség van rá??


Kérlek akár kezdjünk vitát. Jussunk közös végeredményre, ahogy azt isten szeretné. Személyes jellegű is a kérdésem. Engem ez nagyon bánt, hogy az emberek eltorzítják saját tiszta önvalójukat, és lekorlátozzák magukat, értelmetlen, természetellenes, primitív, balga illúziókkal.


Köszönöm, ha segíteni szeretnél.

Keresztény 16L



2021. márc. 1. 10:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem egészséges.

A rokonok közti gyereknemzést vérfertőzésnek hívja az orvostudomány is, és ha csak apa lánya mostohakapcsolatról van csak szó, az meg pszichológiailag nem egészséges párkapcsolat, mivel a nevelt nevelő kapcsolatot nem lehet megszűntetni.

Nyílván más kérdés ha a lány 15-16-éves korábakerül mostohaapjához

2021. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Azt mondod nem lehet megszüntetni a nevelt-nevelő viszonyt. Az én létem ennek a tagadása. Bizonyíték vagyok sz ellentétére. Meditációval sikerült sok asoektust elsajátítanom, és kiléptem saját szerepeimből. Leírtam direkt, hogy ha valaki képes erre, akkor miért baj, te pedig leírod, hogy ez lehetetlen, közben bárki képes lenne rá gyakorlással.


Azt is leírtam, hogy fizikailag ez rossz. Direkt írom, hogy ne gondoljatok gyerektervezésre a tesóval, akkor miért ostibáskodsz? Tökre nem segít a válaszod. Csak olyanokat írsz le, amikre már a kérdésemmel reagáltam, mintha nem tudnád felfogni, amit leírok.

2021. márc. 1. 11:32
 3/37 anonim ***** válasza:
47%
Oké, akkor íme egy nem egzakt válasz. Azért nem jó, mert az emberek többsége számára ez nem elfogadott, sőt, egyesek számára egyenesen undorító. Törvény viszont nem bünteti, így ha te úgy érzed, szerelmeskedhetsz apáddal, anyáddal, tesóddal, nagyival, ha ők is benne vannak.
2021. márc. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
86%

"Törvény viszont nem bünteti, így ha te úgy érzed, szerelmeskedhetsz apáddal, anyáddal, tesóddal, nagyival, ha ők is benne vannak"

Igazság szerint bünteti mind testvérrel, mind egyenesági rokonnal.

2021. márc. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Szóval az emberek számára nem jó. De én azokról beszélek, akiknek ez jó, elfogadott. Feléjük miért nincs megértés tanusítva? Miért gondolják, hogy rossz, csak mert a tömeg azt gondolja, hogy rossz? A tömeg a fideszre szavaz, attól még nem lesz jó.


Hogyan bünteti testvérrel és mondjuk szülő gyermek kapcsolatban?

2021. márc. 1. 12:10
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Szokások kategóriában van a kérdésed, és ez is rá a válasz.

Régen is látták, hogy az ilyen kapcsolatból torz, elmebajos gyerekek születtek. Mert egyébként van rá nem egy példa a múltból, főleg nemesi vérvonalaknál, királyoknál, hogy a vérvonalat fenntartsák.

A vallás is az emberi szokásokat építi be a szabályaiba. Bár nyilván genetikát nem tanultak akkoriban, de az egyértelmű volt, hogy a vérfertőzés gyümölcsei nem szerencsédek, ezért alakult ki a tiltás (mivel ugyebár a születésszabályozás nem volt túl sikeres akkoriban).


A másik fele, hogy régen is elkülönítették a szülői szeretetet a nemi vágytól, sőt, ez már az ókor óta így van, már akkor is ismerték a szeretet különbözőségét.


Hiába mondod, hogy ma már lehetne, mert védekezés, meg te másképp gondolkozol, ezek sok száz éves, sok-sok generáción átívelő, a kollektív tudatba beivódott etikai szabályok.

2021. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
De akkor te is kimondod, higy egy rossz, szabály. Egy olyan szabályozás, ahová már nem kéne korlát. Akkor miert fújjog le mindenki ha lágyabb érzelmeim vannak az egyik szülőm iránt?
2021. márc. 1. 12:32
 8/37 anonim ***** válasza:
64%
Fúj vazze, és még te vagy keresztény? Kérdésed jelentve.
2021. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
93%

Ismétlem magamat: mert "ezek sok száz éves, sok-sok generáción átívelő, a kollektív tudatba beivódott etikai szabályok".

Ha nem akarod, nem fogod érteni, de a probléma veled van, ha a szülői szeretetet a szerelemmel kevered.

2021. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
18%

Erkölcstelen! Isten elítéli = tilos! Meg undorító! Inkább pasizz be!


Te is keresztény vagy, neked ezt tudnod kéne!


Keresztény F

2021. márc. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!