Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A saját házamban, saját...

A saját házamban, saját wc-mben hogy illene ezt intéznem?

Figyelt kérdés
Szóval ha épp végzem a különböző halmazállapotú anyagcsere folyamataimat és a szomszédok az ablaktól 3 méterre vannak, akkor köteles vagyok visszatartani/halkan végezni? Ciki ha meghallják? Mert ha itthon a saját wc-mben nem engedhetem ki rendesen, akkor hol máshol kellene? A mi házunk már régebb óta megvolt. Ők építkeztek gyakorlatilag a "szánkba". És elég előnytelenül lett megtervezve a házuk. Az ő bejáratuk, egy kis terasszal ahol szeretnek órákig üldögélni a mi wc- (és konyha-) ablakunk alatt van közvetlenül. Nem lesegethetem egész nap, hogy mikor nincsenek ott és az ablakot sem szeretném magamra zárni.
2020. aug. 23. 16:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
99%
Legyen az ő bajuk ha meghallják, de szerintem pont nem érdekel senkit hogy hogyan wc-zel.
2020. aug. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Kicsit volt egy rossz érzésem, hogy mi van ha ezt hallják. De akkor megpróbálok nem foglalkozni vele.

Köszi.

2020. aug. 23. 16:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Toljad nekik ne foglalkozz vele mit hallanak jobb kint mint bent .
2020. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Az ablakbezárással mi bajod van arra a pár percre?
2020. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor húzd le. Vécét.


Amikor jóba. Hang

2020. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
82%
Nyomjad még hangosabban hogy a dominanciádat kinyilvánítsd.
2020. aug. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szarjál nyugodtan, ők építkeztek oda. Én is utálom, hogy mindig akkor állnak be a szomszédok a lépcsőházba beszélgetni, amikor szarok, de hát ez van.
2020. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A wc az wc. A kertbe oké, hogy nem szrsz, de a saját retyódon ne kelljen már finomkodni. Szomszédék meg talán átgondolják, mennyire építkezzenek legközelebb más nyakára. Mondjuk ha tényleg áthallatszanak az ilyen hangok, akkor nagyon közel vannak, szabályos ez egyáltalán?
2020. aug. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%

Nekem is ez jutott eszembe, hogy legális ez egyáltalán?

Mindenesetre én a helyedben a legnagyobb lelki nyugalommal fektetném a kábelt, ha meghallják, így jártak.

2020. aug. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

" Mondjuk ha tényleg áthallatszanak az ilyen hangok, akkor nagyon közel vannak, szabályos ez egyáltalán?"


Igen. Az akkori helyi szabályok szerint 3 métert kell tartani minimálisan a telekhatártól. Nálunk keskeny a telek, nem tudtunk volna kijjebb menni, mert akkor a másik oldalon nem lett volna meg a 3 méter. Sőt a konyha sarkát így is le kellett csapni, mert csak 2,80-ra lett volna. Ezért nem szabályos négyszög alakú a helyiség, hanem az egyik sarok ferdén le van csapva. Elvileg az ő házuk fala is 3 méterre van a kerítéstől. Így a két ház között van 6 méter. De az se sok. Csakhogy a teraszt utólag toldották meg egész a telekhatárig. (Bennünket nem kérdeztek meg, hogy mit szólnánk hozzá. Nem tudom, hogy ez szabályos-e. Ezt leszámítva másban nem zavar, meg amúgy se vagyok egy feljelentgetős típus.) Szóval így most ők 3 méterre üldögélnek a wc ablakunktól. Azt is simán hallják szerintem ha lehúzom.

2020. aug. 23. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!