Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » „Asszony“ szóval hivatkozni a...

„Asszony“ szóval hivatkozni a barátnőre, feleségre csak szerintem irritáló?

Figyelt kérdés

„Az asszony ezt mondta“

„Az asszonnyal voltunk XY helyen“


Huszonéves, harmincas emberek szájából hallom ezt, látom tőlük leírva. Borzalmas.



2021. jan. 15. 08:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem lehet pejoratív, sértő is, de nem feltétlenül. Ismerek egy fiatal párt, akik egymás között illetve a baráti társaságban asszonyként és emberként hivatkoznak egymásra, szerintem nagyon jópofa. Szóval az adott emberektől, hangsúlytól függ a dolog.
2021. jan. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
63%
Ez a fajta asszonyozás humoros akar lenni. Nálam nem jönne be.
2021. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az "uram" a nagyon irritáló és amikor valakinek két gyereke van és két lánya vagy az amikor láttam két embert és egy asszonyt.
2021. jan. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a régies kifejezések, amiket sok helyen még ma is használnak, főleg idősebbek. A te környezetedben ezek szerint már kikopott, ezért te nem így használod.

De azért biztos te is mondasz olyat, hogy "odajött hozzám az utcán egy ember", és nem nőre gondolsz. Vagy ha "a parkban focizott két gyerek", akkor nem két lányra gondolsz.

2021. jan. 18. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
#13 Én is "uram"-ként emlegetem a házastársam. Egyébként főiskolát végeztem, nem vagyok analfabéta, igaz, Nobel díjas sem.
2021. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
#14 Azt, hogy nős férfi, vagy özvegy férfi még nem hallottam, csak azt, hogy nős-, ill. özvegy ember.
2021. jan. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
0%
Primitív embereknél szokás.
2021. jan. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!