Munkaerőpiaci szempontból egy idegen nyelvet érdemes tudni felsőfokon, vagy kettőt középfokon?
Nem is papírról beszélek, csak a tudásszintjeimet akartam bemutatni a kérdésben. Természetesen mindkét nyelv élő, aktív nyelvtudást jelent, amin könnyedén szólalok meg.
Nem segédmunkás szeretnék lenni, diplomám van, csak nem ragaszkodom a szakmámhoz és azon gondolkoztam, hogy ha egyszer úgy adódna, hogy a nyelvből éljek meg, akkor hogyan érdemes gondolkodni.
3 nyelv ami piacképest m ost a munkaerőpiacon.
Vagy délkeleti vonal több nyelvismerete+angol,
Vagy ha Európai, akkor:
Angol, Francia, orosz
Ezek a piacképesek. 40-en felül lévő embereknél 4 felsőfokú nyelvtudás sem elég ahhoz hogy normális munkája legyen(tudok ilyenről) mert öregnek tartják.
Mindenképpen a felsőfok a legjobb, sőt nem is elég, hanem a minél folyékonyabb, anyanyelvibb szint a jó, ha külföldi cégnél fogsz dolgozni. A papír a kutyát nem érdekli, az értékedet az alapján ítélik meg, hogy beszéd közben hányszor kérdezel vissza, jegyzetelés közben hány dolgot mulasztasz el, párbeszédnél mennyire zavaró az akcentusod.
Ha meg #4, még Angliába is akarsz utazni, akkor meg +1 ok.
Spanyolnak igazából semmi munkapiaci értékét nem látok. Nem az amerikai kontinensre mész (ha meg oda mennél, akkor épp eléggé el lennél foglalva az anyanyelvi angol elvárással) SPanyolországba költözik bárki Mo.-ról?, és ha te spanyol ajkú céget találszKelet-Európában, háát..
Francia német, akár még orosz, akár még indiai, arab cégek, igen, azt tudok. Szeretem a spanyolt hobbi célra, de munkakeresőnek tuti nem azt javasolnám.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!