Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért mondják a magyar nyelvre...

Miért mondják a magyar nyelvre hogy nehéz?

Figyelt kérdés

1. Nincsenek benne nemek. 2. Fonetikus. 3. Csak három igeideje van. 4. Közel sem olyan kötött a szórendje, mint a legtöbb más nyelvnek. Szinte úgy dobáljuk a mondaton belül a szavakat, ahogy akarjuk, és érthető marad a mondandónk.


Ezek után nem értem, hogy miért állítják be a világ egyik legnehezebb nyelvének. Szerintem pl. a francia milliószor durvább.



2017. febr. 18. 11:03
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Baromira nehéz a kiejtése. Nekünk, akik anyanyelvünkként beszéljük fonetikusnak tűnik, de a hasonulásuk, összeolvadások, rövidülések a ragozások esetében egy külföldinek kínszenvedés.
2017. febr. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Leírod, hogy a szavak szinte bárhol lehetnek mondaton belül, és akkor is értelmes marad. Ez már eleve nehézség annak aki tanulja a nyelvet. Ehhez jönnek hozzá a magázódás, tegeződés, a szótoldalékok, amik akár a szó jelentését is megváltoztatják, az egyes szavak esetleges többféle jelentése, a ragozás, és a kismillió szinonima szó, egy cselekvés árnyalt leírása. Pl. Kullog, cammog, -ballag, bandukol, sétál, jár, stb, stb. Melyik nyelven magyarázod ezt el?
2017. febr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Nem is beszélve a toldalékainkról. Hogy egyetlen szónak százféle alakja lehet, mert a szó alap jelentésén túl kifejezünk vele személyt, időt, feltételes módot, stb (pl ír --> írok, írunk, írt, írhatnál, írnék, írat...), ezt egy angol vagy német anyanyelvűnek rettentő sok tanulásba és gyakorlásba kerül, mire átlátja.
2017. febr. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
30%

A "fonetikus" NEKED az, egy külföldinek nem. Nem az angolt vagy franciát hozom fel - ök ugyanis igen másként olvassák ki fonetikusan az adott betüket -, hanem csak a németet, akiknél azért nem anynira eltéröek a kiejtési szabályok.


A "magyar" szó a német kiejtés szerint "mágüár", a "nincsenek" "ninkszenek", a "fonetikus" "fonetikusz", a "csak" "kszák", a "közel" "köcel", az "olyan" olüán", a "szórendje" "szcorendje", a "nyelvnek" "nüelfnek", a "szinte" "szinte" - hogy csak pár pélat írjak.

2017. febr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
igazából a ragozás a nehéz része, pl talán az ilyen szörnyedelmeket is meg kell tanulniuk nyelvvizsgához: elkápostásíthatatlanságoskodásaitokért :D
2017. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*elkáposztásíthatatlanságoskodásaitokért
2017. febr. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%

"az egyes szavak esetleges többféle jelentése, a ragozás, és a kismillió szinonima szó, egy cselekvés árnyalt leírása. Pl. Kullog, cammog, -ballag, bandukol, sétál, jár, stb, stb. Melyik nyelven magyarázod ezt el?"


EZ MINDEN nyelvben ugyanígy van: rengeteg szinonima van, egy-egy szónak több/sok jelenetése létezik - csak aki nem abban a nyelvben nött fel, jó részét nem ismeri.

2017. febr. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chtt ***** válasza:
100%

ha van türelmed:

https://www.youtube.com/watch?v=PT29zJXRNlU - 1:26-tól, ha nincs türelmed :)

És egy másik klasszikus - ez feliratozva: https://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg

2017. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A szabad szórend nem jelenti azt, hogy összedobáljuk a mondatot. Mondatrészeket mozgathatunk. Például a jelző nincs egyeztetve, nem szakadhat el a jelzett szótól.

A szórend szabályait a nyelvkönyvek általában nem írják le.

Nehézség, hogy más: a gazdag toldalékolás, a sok eset, a kétféle igeragozás, mikor melyiket kell használni. Egy mondatban szereplő magyar szó átlagosan mintegy 3 szóelemből áll.

A szláv nyelvekkel ilyen szempontból még több a gond. Nincs annyi eset, de nemek vannak.

2017. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ható, visszaható, műveltető, stb. igék képzése, és persze az ikes ragozás, ami eltűnőben van ugyan, de ha nem tudod helyesen használni, akkor te egy utolsó paraszt vagy.
2017. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!