Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van hiba ebben az angol levélben?

Van hiba ebben az angol levélben?

Figyelt kérdés

Dear Flóra!


Thank you for your letter. I miss you, and I hope, you feel good. At the moment I sitting in a café next to the London Eye’s. Before I visited the Madam Tussaud’s, and I’m relax now. Last week I went to the Tower of London, the Nelson’s Column and a lot of other place. It was fantastic! Tomorrow I going to a cinema or a theatre, I don’t know yet. London is a beautiful city and the people are very kind. And the hotel! The room is very cheap, but clean and comfortable. I love it.

I going to home on Sunday, and I hope, we will meet.

Best wishes:

Anna


Nyelvtanilag helyes? És ha az angol vizsgán egy ilyen feladatot kapok, mennyiségre elég lesz ennyi, vagy az meg lesz adva, hogy hány szó kell (csak sima iskolai vizsga)?


2010. ápr. 14. 16:30
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ajaj, elírtam :) A 2. mondatban I'm sitting
2010. ápr. 14. 16:31
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Megszólítás után vessző

London's Eye

before that

relaxing

to the nelson's column

will go

i don't know yet helyett inkább i'm not sure about it

i go home


Nagyjából.

2010. ápr. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
67%

Én nem vagyok nagyon profi angolos, de találtam benne pár hibát:


Thank you for your letter. I miss you and I hope you feel good. At the moment I 'M sitting in a café next to the London Eye’s. Before I visited the Madam Tussaud’s and I’m relaxING now. Last week I went to the Tower of London the Nelson’s Column and a lot of other place. It was fantastic! Tomorrow I 'M going to THE cinema or theatre I don’t know yet. London is a beautiful city and the people are very kind. And the hotel! The room is very cheap, but clean and comfortable. I love it.

I 'M going to home on Sunday, and I hope, we will meet.

Best wishes:

Anna



a nagy betűvel beleírtak a javításaim. amúgy angol nem nagyon használ vesszőt. Nyelvvizsgán meg van adva 4-5 szempont, amit bele kell írni- vagy egy előző szöveggel van összefüggésben.

2010. ápr. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
vesd össze az első válaszadóval, ő profibbnak tűnik sokkal..
2010. ápr. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
67%

Az első válaszoló által írtak, plusz:

- a lot of other places

- a 'hope'-ok után nincs vessző


Illetve én inkáb azt írnám, hogy

- I'm not sure yet

- I'm going home on Sunday

2010. ápr. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2010. ápr. 14. 16:52
 7/15 anonim ***** válasza:
a madam tussaud's mögé minek a névelő? ha az 's-t lehagyod akkor maradhat a névelő de akkor már más lesz a jelentése...
2010. ápr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jé, tényleg XD Nem tudom, hogy téveszthettem el...
2010. ápr. 14. 17:02
 9/15 anonim ***** válasza:

Dear Flóra,


Thank you for your letter. I miss you, and I hope you're fine. At the moment I'm sitting in a café next to the London Eye’s. I just visited the Madam Tussaud’s, and I’m relaxing now. Last week I went to the Tower of London, the Nelson’s Column and to a lot of other places. They were fantastic! Tomorrow I'll go to a cinema or a theatre, I don’t know yet. London is a beautiful city and the British people are very kind. And the hotel! The room is very cheap but clean and comfortable. I love it.

I'm going home on Sunday, and I hope we will meet.

Best wishes,

Anna


10 évet éltem angliában ez így értelmes. amit te írtál meg amit a többiek... hát egy ottaninak elég zavaros lenne.

2010. ápr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

mennyiségre szerintem elég, bár nyilván adnak sorszámot vagy szószámot a vizsgán. Nyelvtanilag is elég jó, de a folyamatos jelenek esetén következetesen kihagytad a "be" segédigét, ami azt jelzi, hogy ez nem véletlen hiba, hanem hiányosságaid vannak e téren. Ráadásul így nem létező alakot használsz, ami nyelvvizsgán 3 pontos hiba (legsúlyosabbak közé tartozik, nem jó a levélformátumod, ami szintén súlyos hiba (megszólítás, elköszönés után vessző- nem felkiáltójel vagy kettős pont, nincs tagolás)és az a hat-hét vesszőhiba is sok (mivel az angolban a vesszőnek jelentés megkülönböztető szerepe van, ezért azt is szigorúan pontozzák). Plusz a pár névelő, prepozició.

Úgyhogy összeségében elég gyengére sikeredett.

Persze, nem tudom iskolai vizsgán mik a kritériumok, de nyelvvizsgán, érettségin nagyon kevés pontot kapnál rá.

2010. ápr. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!