Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez az angol mondat? Ha...

Helyes ez az angol mondat? Ha nem, hol a hiba?

Figyelt kérdés
"Come here, come here, little jackdaw! Give me a new spring and take away the long winter..."
2009. jún. 9. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem helyes.Legalábbis nyelvtanilag.
2009. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Nyelvtanilag helyes, csak nekem kicsit furcsa a "give" ige, szerintem ahelyett keress egy másikat.
2009. jún. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen!
2009. jún. 9. 19:03
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a give helyett a bring jó lenne:D
2009. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem is sokkal jobb a bring!!! 2.válaszoló
2009. jún. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Talán "take the long winter away"
2009. jún. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Mi lesz ez ? Valamilyen dalszöveg ?


Mert akkor még rímelnie is kell :)

2009. jún. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Tehát akkor "Come here, come here, little jackdaw! Bring me a new spring and take the long winter away..." :)


Igazából semmi komolyra nem kell gondolni, nem dalszöveg vagy olyasmi. :) Csak néha angolul gondolkodom a fejemben (XD), mert napközben sokat használom ezt a nyelvet és kicsit átállt rá az agyam... De annyira azért nem vagyok még jó angolos, ezért kérdeztem, hogy hogy lenne helyes. ^^"


Szóval csak a gondolataim írásban való rögzítése a cél, esetleg ezek kiírása msn-re személyes üzenetnek. :)

2009. jún. 9. 19:26
 9/12 anonim ***** válasza:
8%

Ez, ahogy most leírtad tökéletes.

Te pár év múlva anyanyelvi szinten fogsz beszélni angolul, ha ez az érdeklődésed megmarad, én ennél lustább vagyok.

Gratulálok!

2009. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak nem te is emelt angolos osztályba jársz? :D Mert akkor együtt érzek. Egy évben volt 600 angol órám és néha már észre sem veszem, hogy angolul gondolkodom vagy motyogok magamba :D
2009. jún. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!