Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelv nincs elnyomva...

Nemo kapitány (V.A.) kérdése:

A német nyelv nincs elnyomva egy kicsit? Miért?

Figyelt kérdés

Pl. a NATO-ban az angol és a francia a hivatalos, stb.

Pedig megnézhetnénk hogy az EU-ban melyik nyelvet hányan beszélik.


2010. ápr. 5. 21:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Vannak komplex nyelvek és vannak egyszerű nyelvek és persze vannak lebutított eredetileg komplex nyelvek. Az angol hasonlít a németre mégis sok minden hiányzik belőle ami a németben van, az angolban volt de most nincs. DE a probléma az, hogy olyanokat töröltek (vagy kiveszett ha már ragaszkodunk hozzá, bár ha kiveszett akkor nem marad meg a Bibliában sem, ez olyan mint a ß a németben, nem kiveszett hanem törölték, és igen ezzel lebutítják a nyelvet). Pl. sok nyelvben (leht majdnem minden fejlett nyelvben) van magázódás, az angol mégi "elvesztette". Erre nem volt szükség, meg kellett volna hagyni és nem tudom, hogy tudodt "kiveszni" amikor én most is használom. A ragozások is leegyszerűsödtek. Tehát lebutul a nyelv.


Jaj Istenem, ekkora... igen, most én azt mondom, hogy nem létezik az -m rag! Most mindenkinek -k személyraggal kifejeznie! Sőt nem kell ragok sem kellenek! nem. Ez a nyelvfejlődés. Bizonyára a rómaiaknak megparancsolták, hogy most fejlesszük a névelőt, legyen egyenes szórend és a kiejtés sokkal bonyolultabb legyen, mint az eredeti! Így változna a nyelv?



Egyébként a magyarban minden igeidőt ki lehet fejezni, ma is. De ha komoly, hasznos és lényeges dolgok vesznek ki a mi nyelvünkből akkor igen a mienk is lebutul. Hiszen ha létre jön az "újmagyar", mint a mesében az egy eléggé lebutított verzió lesz. Egyenlőre a világ 2. legnehezebb nyelvével szenvedünk (még így "lebutítva" is), minden nyelvet változtatnak és "butítanak", még a Kínait is de az angolt sikerült a leginkább lebutítani. Egy angol tanárom mondta, hogy annyira le lett az évszázadok alatt egyszerűsítve, hogy még egy totál idiótát is átlehet rugdalni egy angol középen. Ez németre már nem igaz és a magyarra sem.


Na ebben van valami! Ez azért van, mert sokan, és nem csak az anyanyelvi beszélő beszélik! Mert azoknak az angol egy eszköz, nem fontos hibátlanul beszélni. Ennek, mondom, az az oka, hogy világnyelv.

2010. ápr. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik nem tetszik a nyelv ha bonyolult akkor fejlett. Hisz onnan indult, hogy "Van ott kő" és odáig jutott, hogy "Az ami ott van az egy kő". Bonyolultabb és fejlettebb. És igen a kis dolgokkal indul a butítás. Miért kellet a németből kiszedni a ß-t? Ráadásul még csak el se tudták dönteni, hogy igen vagy nem. Van ahol nem használják már van ahol igen. Most készük német nyelvizsgára és egyszer így van a könyvben egyszer meg úgy. Ennek mi értelme volt? Hát az, hogy túl komplikált, logikátlan és ezért végül eltörlik a ß-t. Majd akkor az lesz (mert nem azért nem használják mert eltörölték), hogy a fiatalok nem fogják tanulni, mert nincs. A régiek majd használják majd amikor meghalnak akkor maradnak a fiatalok akik nem is tanulták és akkor mi történt? Eltörölték. Nem parancsszerűen de szépen lassan.


Egyébként ha szépen lassan kiveszik akkor is butul a nyelv, azt nem lett volna szabad hagyni.Vagy eből nagyon primitív és egyszerű nyelvek lesznek.


Mellesleg, a nem anyanyelvi beszélők jobban beszélnek angolul mint az angolok. Nekem van nyelvizsgám (nem lényeg milyen szintű vagy ány százalékos, lényeg, hogy minimum középfokú), DE az anyanyelvűek elbuknának rajta. Gondoljuk csak végig, a Rigó utcában hányan mennék át magyarból középfokon? Én biztos nem. Sőt valszeg a nyelvtantanárom sem. Anno akinek a könyvéből tanítják az Arabot megbukott középfokon a Rigó utcában. Miért? Mert megírta a könyvét, kutatott, tudta de nem használta (mert a mindenapi életben nem használják azt a sok szabályt) evért nem érte el a 60%-t. Ha úgy kéne tudom magyarul mint angolul akkor a nyelv nem butulna. És tényleg nem kéne eljutni az újmagyarig (de ha már itt tartunk az újangolhoz se szeretnék eljutni).

2010. ápr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Válasszuk ketté a kérdést! Az, hogy az angol, mint világnyelv egyszerűsödik, azzal semmi baj nincs. Hiszen ez a nemzetközi kapcsolattartás fő nyelve, sokaknak kell elsajátítani, és nem mindenki nyelvzseni. A lényeg, hogy minél egyszerűbb, minél egyértelműbb legyen.


Mindez nem zárja ki, hogy egy anyanyelvű angol (vagy egy olyan, aki anyanyelvi szinten beszél) ne tudná magát választékosabban kifejezni. A lehetőség megvan az igényes, "bonyolultabb" nyelvhasználatra (nézzük csak meg a nagy angol írok, költők műveit), az más kérdés, hogy egyre kevesebben élnek vele.

2010. ápr. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
De, igencsak el van nyomva, mert amekkora Németország, amennyien lakják, és amekkora gazdasági nagyhatalom, fontosabbnak kellene lennie, mint a franciának.
2010. szept. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!