Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet olyant mondani,...

Hogyan lehet olyant mondani, hogy a kínai nyelv vagy kínaiul akar megtanulni?

Figyelt kérdés
Van mandarin nyelv, kantoni nyelv és van még más hivatalos és nem hivatalos kínai nyelv is. Olyan érzésem van amikor ezt olvasom, mintha belga nyelvet vagy svájci nyelvet olvasnék.

#tanulás #Kína #nyelv #kínai nyelvek
2015. júl. 25. 21:59
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
70%
Ahogy mások olyat mondanak, hogy német nyelv és olasz nyelv.
2015. júl. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
56%
Aki tájékozatlan a témában, attól ne várd el, hogy kikupált legyen, csak mert te tudsz valamit, még nem általános ez az ismeret. Minden országnak tudod a nyelvjárásainak a megnevezéseit? Taníts, mester...
2015. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Elnézést! De olasz és német nyelv létezik. Jó elég sok dialektusa van, de ezzel szemben a "kínai nyelv" nem létezik, és nem is nyelvjárás eltérés van. A mandarin nyelv, kantoni nyelv vagy például mandzsu nyelv nem csak nyelvjárások.
2015. júl. 25. 23:30
 4/44 anonim ***** válasza:
56%
Jó, de TE ezt tudod, MÁS meg nem. Ez nem olyan általános ismeret, mint az, hogy a Föld gömbölyű...
2015. júl. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
56%
Te minden országot tudsz, hogy hol milyen nyelv(ek)en beszélnek?
2015. júl. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:

# 2 Én nem ezt mondtam. - Bár ha kell feltudok sorolni száz egynéhány nyelvet és utána ugyan annyi nyelvjárást.

Én azt mondtam ez olyan mintha belga nyelvet vagy svájci nyelvet írt volna. Ez azért furcsa, mert itt a legtöbben nyelv tanulás céljából fel tett kérdésekben teszik fel, ehhez képes még egy Kínával kapcsolatos lexikon cikket sem olvastak el. Közben meg a mandarin nyelv és kantoni nyelv is a legnehezebben megtanulható nyelvek közt van. (Tény hogy sok afrikai nyelvet nehezebb megtanulni, de azokat Európában max. tudományos kutatási célból tanulja meg valaki.)

2015. júl. 25. 23:39
 7/44 anonim ***** válasza:
No, egy szakértő vagy, de aki még nem az, még csak kíváncsi, attól ne várd el, hogy tudjon ilyeneket, és ne oktass ki senkit a fene nagy bölcsességeddel, inkább segíts abban, hogy ezt is tudják. Te sem így születtél, valamikor megtanultad, és biztos vagyok benne, hogy egykor te is mondtál butaságokat, sőt, talán most is tudnál olyanokat mondani, amikről meg más gondolja azt, hogy illene "ráguglizni"...
2015. júl. 25. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

És elnézést a helyesírási hibákért.

Én nem beszóltam, csak nem értem hogy akar valaki egy nyolc-tíz éves projektbe beleugrani úgy hogy még egy lexikon szócikket sem olvas el.

Amúgy meg ha valaki elvégezte a nyolc általános, ott alapkövetelmény négy nyelv ismerete Kínát illetően. Ezért csak azokat írtam név szerint.

2015. júl. 25. 23:43
 9/44 anonim ***** válasza:
A legtöbben nem fognak elolvasni ilyeneket előre, mert a nyelvoktatáson várják el, hogy ezt megtanítsák nekik, mint ahogy egyébként része is kell, hogy legyen egy nyelvtanításnak némi kulturális ismeret megtanítása az adott nemzetről.
2015. júl. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

Nem csak készség szintjén de lexikális tudásban is baromira tudom, hogy mennyire sok mindent nem tudok. Ma már ezzel amúgy mindenki így van, már csak a mennyiség miatt is.


Én alapműveltségi elvárt minimális tudásról beszéltem.

2015. júl. 25. 23:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!