Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki segítene ezt értelmezni?

Valaki segítene ezt értelmezni?

Figyelt kérdés

AZ Archer S01E01 részében van egy szituáció, ami humoros, de nem tudom miért. Az alaphelyzet az, hogy Archer egy stewardess-el tölti az éjszakát, és reggel az ágyban vannak. A stewardess-nek reggelit ígér, de közben meglátja, hogy felhozott magával egy kutyát, ezért kiakad:


STEWARDESS

[gasp] But you promised me breakfast!

ARCHER

You want breakfast, try the diner.

You're obviously into Greek.

Get it?!

***The dog BARKS.***

ARCHER

Thank you, Abelard.


A Greek tudom, hogy az anális szexre egy utalás, meg azt is értem, hogy a kutya neve (Abelard) görög eredetű, ezért érti, hogy miről beszél Archer. De ez az egész, hogy kapcsolódik ahhoz, hogy a csaj éhes?


Előre is köszönöm a segítséget! :)



2015. máj. 15. 19:24
 1/2 anonim válasza:

A poén lényege megvan, a Greek sexre utal vele, innentől nem kell túlbonyolítani :) Úgy kapcsolódik a kajához, hogy Archer leküldi a hölgyet a kajáldába, és mintegy javaslatként említi, hogy rendelhet görög kaját is, mert már bizonyította, hogy a nép kultúrájának egyéb részeit is kedveli. Merthogy a kajákra is így utalnak ugye, lemegyek kínaiért - Chinese, görög kaja - Greek, nem is kell utána tenni hogy food.


(Az Abelard amúgy nem görög eredetű, inkább spanyol vagy német. Itt csak a szituáció vicces, hogy akkor ugat, mikor Archer elsüti a poént, jelezvén hogy ő bizony érti)

2015. máj. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én is erre gondoltam, csak biztos akartam lenni benne. Kösz, hogy eloszlattál minden kétséget! :)


Egyébként nem görög eredetűt akartam írni, hanem azt, hogy görög vonatkozású. Ugyanis Pierre Abélard egy francia skolasztikus filozófus, teológus volt. Így mindent tudott a görögökről.


És mivel feljegyzések szerint a görögök nem vetették meg az anális szexet, így a Greek szó felvette ezt a jelentést is.


Így már érthető, hogy a kutyának miért esik le a poén. :D


Egyébként a sorozat hemzseg az ilyen háttérinfós poénoktól.

2015. máj. 16. 09:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!