Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell pontosan kiejteni...

Hogyan kell pontosan kiejteni a francia határozatlan (un, une) névelőket?

Figyelt kérdés
Az une-nel azt hiszem, tisztában vagyok, a legtöbb helyen azt olvastam, hogy "ün"-nek kell mondani. Az "un" esetében azonban már gondjaim vannak, mert pl. sokat hallgatok francia zenét és kivétel nélkül "án"-nak "éneklik" és mondják, máshol "ö(n)"-t olvastam, de olyat is láttam már, hogy valaki azt írta, "en"-nek mondjuk. Akkor most hogy is van ez?

#kiejtés #francia #határozatlan névelők
2014. júl. 12. 20:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

"én midig o-nak hallom a dans szót.

és nem á-nak"


Nem is hallhatod "á"-nak, kedves hozzászóló, mert a szóvégi - nazális - "-an" - még akkor is, ha van utána egy "néma" mássalhangzó - SOHA nem "á". (Cardan, dans, tordant, Sagan, fringant, dedans és mág hárommillió ilyen szó.) Ezeket "a"-nak ejti a francia, hiába hallod -o-nak.

Van ugyan egy kis tendencia az -o felé hajlásra, de csak annyi, mint az -n előtti, normálisan-e-nek ejtendő szavaknál az -a felá való "hajlás". (Intéressant, insomnie etc.)

Nem számottevő, de senki sem fog megérteni, ha azt mondod, hogy "don lé son" a "dans les champs" (dan lé san) helyett... :D

2014. júl. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2014. júl. 14. 12:25
 13/21 anonim ***** válasza:

Une-ün

Un-án

2014. okt. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Úristen ne higyj senkinek az "ön" egy nagy hülyeseg. Ugy kell mondani hogy "án" jézusom akkor mondak hogy ön amikor meg a rendszervaltas volt mert tudatlan nagykrpu emberek tanitottak.
2014. nov. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Ugy kell mondani hogy "án" jézusom akkor mondak hogy ön amikor meg a rendszervaltas volt"


Az "un" szót úgy kell mondani, hogy "án"???

Kedves 34%-os hozzászóló, te hol tanultál franciául? Vagy mióta élsz kint? Ha te egy francia mondatban azt mondod, hogy "án brán", a kutya sem fogja megérteni, hogy te egy barna fiúra gondoltál. Pedig az un és a brun egyformán ejtendő... "en bren"-nek. Csak persze nazálisan, ahogy ezt már ezelőtt megtárgyaltuk.

Slágerekből nem lehet megtanulni egy nyelvet... :-(

2014. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Julianna, kettovel elotted levo vagyok. Mi is án-nak tanuljuk, mindenki a suliban annak tanulja. Attol, hogy te nem igy tanultad nem kell leszolni a masikat...
2014. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Tévedés ne essék, én senkit nem "szólok le"!

Én nem így tanultam vagy úgy tanultam, de hosszú ideje élek Franciaországban, és az "án" ugyanolyan hibás kiejtése az "un"-nek, mint a régen tanított "ön".

Soha nem sértek meg akarattal senkit, hiszen én sem az anyatajjal szoptam a francia nyelvet magamba.

Ha bántónak érezted a hozzászólásomat, őszintén megkövetlek...

2014. nov. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Julianna, en is erosen fogalmaztam a "leszolassal". Bocsanat.
2014. nov. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, ahány ember annyiféleképpen szól ehhez

un" volt már*ön* án* en* én most hallgatom a francia szavakat, mondatokat. ketten is mondják egy férfi és egy női hang. Ők azt mondják az un* -ra * a férfi á-nak*

a nő *a* nak mondja olyan nazális féle, de lehet hogy süket vagyok, talán nem jól értem.

bocsika.:)


[link]

2014. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
07-13 12:32-kor már leírtam a pontos választ, inkább kérdezzetek, ha nem érthető. A nyelv egyébként ma is erősen változik; egy 100 éves lehet, hogy teljesen e-nek mondja, de egy húsz éves nem, hogy á-nak, de akár egyenesen hátul képzett á-nak. Ezt bárki meghallgathatja, ma már itt a széles sávú internet, menjetek fel a Forvóra vagy bárhova és akárhány anyanyelvi kiejtését meg lehet hallgatni.
2014. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!