Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mindenki gunyol engem és...

Mindenki gunyol engem és cikizik (? ) Többi lenn

Figyelt kérdés
Magyarországon járok iskolába nem magyar származású vagyok. Édesapám colombian Édesanyám szlovák. Angolul, Franciáúl anyanyelvi szinten beszélek. Mellette németül, spanyolul és szlovákul is. a magyart jól beszélem csak nagyon erős akcentusom van. Sokat beszélek magyarokkal meg olvasok is de nem múlik el. Mit tegyek?

2013. júl. 24. 22:17
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

10

hát ha ezt nekem írtad akkor gratulálok

2013. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
17%

Én megmondtam.


,,Buta sok van!"

2013. júl. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
29%

hát a tényekkel nem tudtok mit kezdeni akár hogy is hülyéztek le engem


láttam pár szép videót szlovák politikusokról, amikor arról beszéltek a magyarok hogy mennyi ember meghalt a vörös iszap katasztrófában szépen elkezdtek nevetni és még sorolhatnám.... nem is értem miért várod el hogy szeressenek téged,


alig van olyan ország aki még nem baszott ki a magyarokkal, így nem nagyon kell csodálkozni ha nem kedvelnek egy szlovákot aki még franciát is beszél....(gondolom megtanultad mert olyan kedvesek voltak veletek, minket meg megszívattak)

2013. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
a keresztanyukámnál voltam 3 évet Parizsba. Szlovákiába soha életembe nem jártam anyukám is csak egyszer mert ö belgiumba lakott csak megtanult szlovákul a szüleitöl.
2013. júl. 24. 23:23
 15/25 anonim ***** válasza:

ha megsértettelek vele sajnálom


ha lesz időm/kedvem leírom mit tudsz tenni a cikizés ellen, és hogy ne hátrány hanem előny legyen származásod

2013. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

15

akkor miért van akcentusod??

2013. júl. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
78%

"Magyarországon járok iskolába nem magyar származású vagyok"

Ne aggódj,azok akik kinevetnek, azok mind irigyek rád.

Én a helyedbe beszélgetnék velük angolul, franciául, németül, spanyolul, és persze szlovák nyelven, és ha akcentussal, vagy rosszul beszélik, sőt egyáltalán nem értenék meg azt amit mondasz neki, akkor te is nevesd, gúnyold ki azokat akik azért bántanak téged mert akcentussal beszéled a magyart.

Legyél büszke, hogy ilyen fiatalon ennyi nyelven tudsz beszélni, és ne aggódj,rajtad kívül rengeteg ember él itt Magyarországon, olyanok akik akcentussal beszélnek.

Én nagyon szeretem hallgatni azokat a külföldi, de Magyarországon élő embereket, akik nagyon aranyosan "akcentussal" beszélik a magyart.

Ne aggódj!Rengeteg magyar, magyar! akiknek az anyanyelvük magyar, vannak nem is kevesen, hogy rosszul, nem szépen beszélik a magyar nyelvet, mégsem nevetik ki őket.

Gúnyolás, kinevetés, ez olyan gyerekes dolog.

NE TÖRŐDJ VELE! Fordítsd ellenük a te tudásodat. És megfogod tapasztalni, hogy milyen tudatlanok azok a társaid akik kinevetnek téged.

Ha majd el jön az időd, lesz lány barátod, "barátnőd is" hidd el.

2013. júl. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

17

persze ha kibas.znak veled te is bass.z ki velük....ahha....kicsit sem gyerekes....

ennél rosszabb tanácsot nem is adhattál volna, ha valaki ilyet csinál csak az okokat adja hogy tovább szívassák


amúgy meg van egy kis különbség hogy az anyanyelved és egy tanult nyelvet hogy beszélsz....kinevetni valakit azért mert nem tud Franciául egy nagyon szánalmas lépés

2013. júl. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

5#,


Én is akcentussal beszélek sajnos az írásomból nyilván nem látszik...

---------

De látszik!...Nem mindenütt használod rendesen a személyragokat...dolgozok=dolgozom stb. ...:)

2013. júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én is akcentussal beszélek. Spanyolul. Kint élek és már megszoktam, hogy soha nem fognak 100%-osnak kezelni, mert a nyelvi hátrányom miatt butácskának hisznek. Ez normál. Olyan, mint fogyatékkal élni, csak ezen idővel lehet javítani.

Mosolyogj sokat, és amikor nevetnek rajtad, nevess velük te is magadon, az ilyet csak humorral lehet kezelni. Sőt! Kontrázz rá, és amiken nevetnek, azt modogasd minél többször! Imádni fognak, ha mindig feldobod a hangulatot. Biztos aranyos ahogy töröd a magyart! :)

Szerezz egy beszélgetőpartnert, valakit, aki rengeteget pofázik, és próbálj minél több időt társalgással tölteni! Biztos van olyan a környezetedben, akinek be nem áll a szája, bárkinek monja a magáét, csak legyen fül aki hallgatni bírja. Neked pedig pont ez kell, hogy napi 25 órában öntsék a fejedbe a kiejtést.

2013. júl. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!