Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mindenki gunyol engem és...

Mindenki gunyol engem és cikizik (? ) Többi lenn

Figyelt kérdés
Magyarországon járok iskolába nem magyar származású vagyok. Édesapám colombian Édesanyám szlovák. Angolul, Franciáúl anyanyelvi szinten beszélek. Mellette németül, spanyolul és szlovákul is. a magyart jól beszélem csak nagyon erős akcentusom van. Sokat beszélek magyarokkal meg olvasok is de nem múlik el. Mit tegyek?

2013. júl. 24. 22:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Ne törődj Vele. Nagy előnyben vagy mindenkivel szemben, gondolj erre. Amúgy szerintem ha sok filmet nézel magyarul és megkérsz valakit hogy tanítson a kiejtésre akkor menni fog. Fel a fejjel! :)
2013. júl. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm:d csak az a baj hogy mindenki kinevet és a lányok is és esélyem sincs igy náluk:((
2013. júl. 24. 22:24
 3/25 anonim ***** válasza:
80%

Előző vagyok.


Azért nevetnek ki mert éretlenek. Ilyenekkel meg ne is állj szóba. Én például most irigyellek attól függetlenül hogy akcentusod van. Jó hogy ennyi nyelvet tudsz. Nagyon sokra viheted így. Szerintem akik kinevetnek azokban féltékenység van. Nézd mindig a jó oldalát a dolgoknak. Barátnőd meg biztosan lesz. Még az is megeshet hogy nem Magyar lesz.

2013. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
68%

Szegény. :( Pedig ahogy elmondtad, ok nélkül nevetnek rajtad. De hidd el, ők ezt egyszer az élettől még visszakapják, és ki tudja, lehet, hogy azzal, hogy ilyen sok nyelven beszélsz, te még jó sokra viheted. Az már alap jó dolog, hogy ennyi nyelven beszélsz, de ha pölö nem feltétlen tolmácsként akarod leélni az életedet, ha tanulsz, akkor bármi lehet belőled. Az csak egy baromi jó kis plusz, ha sok nyelvet is beszélsz. :)


Amúgy én nem értem az ilyen majmokat, akik kinevetnek egy nem teljesen magyart, mert nem perfekt a beszéde. De azért én kíváncsi lennék, hogy ők mondjuk a franciát, avagy a szlovákot milyen mesteri kiejtéssel mondanák ki. (Gondolj mindig erre, ők is szépen beégnének szerintem, ha szlovákul vagy más nyelven kellene tökéletesen megszólalniuk.)

2013. júl. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz velük. Én Szlovák állampolgár vagyok, ott is születtem, igaz magyar származású vagyok anyai ágon, apai ágon meg cseh, beszélem a szlovák nyelvet folyékonyan de magyarul beszélek inkább. Már Magyarországon élünk anyámmal mert itt talált munkát és letelepedtünk. Mivel anyukám kettős állampolgár mert a nevelőapámhoz ment férjhez és így megkapta így gimis éveimet már itt töltöttem, és dolgozni is idejárok. Persze sokat hazajárom szlovákba apámhoz meg a házunk is megvan ami szintén nincs messze és mivel a határ mellett dolgozok így valószínű vissza is költözök a barátnőmmel mert onnan a bejárás 10 perccel kevesebb időbe telik.

Én is akcentussal beszélek sajnos az írásomból nyilván nem látszik, és közép suliba sokan meg is jegyezték meg röhögtek is rajtam, de nem foglalkoztam velük, mert a származásom miatt nem cikiztek ki meg semmi ilyen nem volt. Persze a nagy magyaroktól megkapom néha a magamét sajnos de ezt le kell nyelni :S

Ez van nincs mese.

2013. júl. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm amugy magán tanuló leszek szeptembertől ugyhogy kicsit könnyebb lesz:D
2013. júl. 24. 22:59
 7/25 A kérdező kommentje:
engem származásom miatt is cikiznek mert sötétteb szinte barna,- néger vagyok. Angol órán még a tanár is nevetett rajtam mert kenyai akcentussal beszélem az angolot mert ott éltunk nagyon sokat.. (ezerszer jobban beszéltem angolul mint a tanár)..
2013. júl. 24. 23:09
 8/25 anonim válasza:
69%

Négyes válaszoló vagyok.


Téged egyszerűen csak parasztok vesznek körbe, az észrevételeim szerint. Vagy eltúlzod a dogot, bár erre pici esélyt látok. Szóval ja. A hülye emberekkel nincs mit tenni, de te legyél csak okos... buta sok van!

2013. júl. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
szégyen hogy ilyet gondolsz ásad el magad mert igasságtalan vagy undoritó tudatlan majom vagy fujj
2013. júl. 24. 23:12
 10/25 A kérdező kommentje:
7 esnek ment
2013. júl. 24. 23:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!