Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Párom, kedvesem, pasim,...

Párom, kedvesem, pasim, barátom? Párom?

Figyelt kérdés
Ideglelést kapok a párom szó hallatán, azt sem tudom fiú vagy lány, nőről vagy férfiről beszél az illető...a szerelméről vagy a házastársáról. Számomra nincs benne semmi személyesség. Nagyon elterjedt..a párom..Szerintetek miért vagy ti miért ezt használjátok?
2013. febr. 4. 22:20
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

23:21:


Jól mondod :D Valóban, mennyit változik a világ...Amúgy azt lehet tudni, hogy a "szerető" kifejezés mikor kezdte elnyerni a mostani értelmét?

2013. febr. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
Passzolom a kérdést. Talán akkor kezdődött, amikor ezt a szót kezdték használni gazdag férfiak (pl. királyok) azokra a nőkre, akiket a feleségük mellett tartottak ki, hol titokban, hol nyíltabban. De erre nem veszek mérget.
2013. febr. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
9%
Én ezt a szót nem szoktam használni,hogy párom.A kedvesem szót sem szeretem,túl nyálas.
2013. febr. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
47%

én már csak modernül ÉSZK*-nek szólítom :D



*Életszakasz kisérő

2013. febr. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!