Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Párom, kedvesem, pasim,...

Párom, kedvesem, pasim, barátom? Párom?

Figyelt kérdés
Ideglelést kapok a párom szó hallatán, azt sem tudom fiú vagy lány, nőről vagy férfiről beszél az illető...a szerelméről vagy a házastársáról. Számomra nincs benne semmi személyesség. Nagyon elterjedt..a párom..Szerintetek miért vagy ti miért ezt használjátok?
2013. febr. 4. 22:20
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ezek közül a "pasim" a legocsmányabb, inkább le sem írom, Nekem mi jut róla eszembe. Akkor már inkább a "barátom". A "párom"-tól Én is rosszul vagyok, szerintem is elvesztette már a jelentését, annyian használják, már azoknak is párja van, akik még csak ismerkedési fázisban tartanak. Nekem a "kedvesem" tetszik a legjobban, de ez meg inkább idős korban.
2013. febr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
73%

A párom kifejezés NEKEM annyit jelent, hogy olyan valakiröl van szó, akivel szó legszorosabb értelmében összetartozunk, ketten alkotunk egy egészet, egy PÁRT.


De ezt kizárólag komoly és tartós kapcsolatra használnám, pár hetes együttjárás esetében nem.


Az meg teljesen lényegtelen, hogy milyen nemü valaki párja, a lényeg az a pár kifejezés.


A pasim nekem inkább alkalmi vagy átmeneti kapcsolat, a barátom valamivel komolyabb de még csak kezdeti stádiumra vonatkozik, a kedvesem meg vele kettesben használatos, nem mások elötti megnevezés.

2013. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
78%
Nekem ezek közül a pasim, a csajom személytelen és lekicsinylő, a kedvesem kifejezést inkább kettőnk közt használom. A párom azt jelenti, hogy valakivel összetartozunk, semmi baj nincs vele.
2013. febr. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
61%

Miért kell pontozgatni mindenkit mert nem egyeznek a vélemények??

Párom na és akkor mivan?? Nekünk tetszik az a lényeg, ha neked nem akkor használd hogy hapsim, nőm stb :)

2013. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
92%

Én a kérdésben felsoroltak közül egyiket se használom. DE! A kedvesemnél kiderül a kedves neme?? A beszélőnek ha tudjuk a nemét sanszos, hogy kis szerencsével a PÁRJA nemét is megállapíthatjuk, szövegkörnyezetből pedig egyértelműen kiderül... DE a kedvesem sem használható, akkor ezek szerint, mert nem tudni a kapcsolat fokát, tehát hogy férje/felesége/élettársa/szexpartnere/barátja/barátnője/.

Amúgy semmi bajom vele, ha olyan ember használja, aki valóban megtalálta a másik felét, a párját. Szerintem sokkal rosszabb a kincsem, kicsim picim, szivem, szivi giccsek használata.

2013. febr. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
42%

Én se szeretem a "párom" szót. Nekem is személytelen. Ma már a tinik is használják, két hetes kapcsolat után, hogy így a "pááááárom", úgy a "páááárom"...

A pasim szót se szeretem, az meg degradáló.

Én barátomnak hívom, utána ha eljegyez akkor a vőlegényem, ha meg feleségül vesz, akkor meg a férjem. Ez így a legegyértelműbb. Én a barát és a jóbarát között is igyekszem érzékeltetni a különbséget, szerintem nem nagy ördöngösség. Ha úgy mondom, hogy "A Barátom", akkor a "páromról" van szó. Ha meg azt mondom, hogy egy jóbarátom, akkor meg egyértelmű, hogy nem járok vele.

2013. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 Jégtánc ***** válasza:
24%
Azért kedves 14-es,mert iszonyú sok buta ember van itt úgy látszik,akiknek a lepontozgatás okoz örömet:) Ne is törődj vele. Akinek nem inge,természetesen ne vegye magára...
2013. febr. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 Jégtánc ***** válasza:
74%
Azért azt ne felejtsük el hogy nem mindenki házas:)) Így alapból kiesik a férjem meg azuram megnevezés.
2013. febr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
46%
A páromat én sem szeretem, a pasimat pláne nem.
2013. febr. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
2013. febr. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!