Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Párom, kedvesem, pasim,...

Párom, kedvesem, pasim, barátom? Párom?

Figyelt kérdés
Ideglelést kapok a párom szó hallatán, azt sem tudom fiú vagy lány, nőről vagy férfiről beszél az illető...a szerelméről vagy a házastársáról. Számomra nincs benne semmi személyesség. Nagyon elterjedt..a párom..Szerintetek miért vagy ti miért ezt használjátok?
2013. febr. 4. 22:20
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
65%
Van egy ismerősünk, és mindig azt mondja a barátnőjére, akivel már évek óta együtt élnek, hogy a "nő", így a nő, meg úgy a nő, meg hogy vettem a nőnek ezt vagy azt. Annyira zavar Engem ahogy mondja.
2013. febr. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
81%
Azért az sem mindegy, hol hívod hogyan a társadat (vagy minek merjem egyáltalán nevezni:)). Akkor az most nagyon durva, hogy én még a "volt pasim"-nak is szoktam nevezni? Mert 25 éve azuram, de attól még a volt pasim is. Nem? Hanem? :D
2013. febr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
16%
Én is használom a párom kifejezést, mert ez tetszik a legjobban. Tavasszal fogunk házasodni, akkor már valószínűleg a férjem szót fogom használni, de lehet, hogy néha még mindig páromként fogom használni. A vőlegényemet nem használom, mert senkinek semmi köze hozzá, hogy mi már jegyesek vagyunk, a barátom nem egyértelmű (főleg, hogy mi tényleg barátként kezdtük :D), a pasim tahó kifejezés, a kedvesem túl édeskedő, marad a párom :) Akinek nem tetszik, ne használja, ennyi.
2013. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Kolléganőm meg azt mondja, hogy a "fiúm".
2013. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:

Egy pontot nem adtam, de lassan mindenki nullán áll:)


Méghozzá azért nem, mert egyéni megítélés kérdése az egész.

2013. febr. 4. 23:14
 26/34 anonim ***** válasza:
80%
Na, hogy a 24-es válaszoló is csak képen látott még kutyát, az is biztos! :DDDD Zoknit már lehet, hogy látott, mert annak tényleg van párja... :D
2013. febr. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
64%

Az első voltam.

Most nem édesmindegy, hogy más hogy szólítja a...? (Na, rögtön párját akartam írni, mert egyértelműen ez jött a kezem alá.)

Párja a kutyának van? Ilyenről se hallottam, hogy közkeletű lenne a "kutyapár" szót használni, ez úgy érzem, csak sértegetés akart lenni, és még csak nem is a szellemesebb fajtából. Ennyi erővel mondhatjuk, hogy ura a szolgáknak van, vagy bármi hasonlót, ennek még értelme is volna.

Én a "babaprojekt", a "gyerMek", az "ex-" és "szingli" szavakat nem szeretem, mégse hőbörgök miattuk.

Ha úgy esik, én használom a "párom" szót, esetenként a "barátom"-at is, mert tetszenek és pont. És nem érdekel, hogy ki milyen szót és miért használ, ha helyesen és odaillően használja. Arról meg igazán nem tehetek, hogy tizenévesek egy hét járás után is "párom"-oznak.

2013. febr. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
13%

Sziasztok!


Én egy 24 éves srác vagyok, és megmondom őszintén, nekem sem tetszene az, ha a barátnőm "párom"-nak hívna...Nem tudom, hogy miért elterjedt. Hogy őszinte legyek az eddigi tapasztalataimból kiindulva a tizenévesek szinte nem is használják ezt a kifejezést, és a huszonéveseknél sem túl gyakori. Nekem egy ismerősöm sem használja, és emlékeim szerint nem találkoztam még olyan emberrel aki használta volna ezt a kifejezést. Pusztán csak hallottam róla. A "pasi" kifejezés eléggé elterjedt, tulajdonképpen engem nem zavar, ha a barátnőm úgy nyilatkoztik rólam. A "barátom" furcsa kifejezés, mert a lányok ezt kétféleképpen is alkalmazzák. Egyrészt arra a srácra akivel járnak, másrészt pedig a barátaikra. De tulajdonképpen az sem zavar, ha a barátnőm így hív mások előt. A "kedvesem" nem tetszik nekem...nem tetszene ha így hívnának...

2013. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Semleges kifejezés, bármit bele lehet gondolni a hálótárstól a nagy szerelemig. Divat lett használni, pont ezért. És sem szeretem, de a nyelv vátozik, talán kialakul egy egységes jelentése is egyszer. Ez nekem olyan, mint a "belső kisugárzás" amivel meg lehet spórolni, hogy bármi személyeset mondj a másikról, mégis olyan mintha őszintén mondanád.
2013. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%
Régen például a "szerető" szót is használták, nagyon szép szó, csak már ennek is más értelme van.
2013. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!