Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kínainak nehezebb megtanul...

Egy kínainak nehezebb megtanulni az írásjeleket mint egy pl. magyarnak a latin abc-t?

Figyelt kérdés
Szóval egy kínai srác aki mondjuk elsös kínában az nehezebben tanulja meg az ilyet: Én,te,ö,kutya,macska? Vagyis az íráshoz/olvasához szükséges alap írásjeleket nehezebben tanulja mint egy europai a hasonló latin abc-t? Kérlek normális válaszokat. :)

2012. szept. 21. 18:53
1 2
 11/11 Nickoop válasza:

Egy "kínai" knk-s élőlény biológia okok miatt gyakorlatilag képtelen megtanulni vagy elsajátítani bármilyen tudományt, cselekvést vagy viselkedés módot.

Beleértve a saját "nyelvüket", ha nyelvnek lehet nevezni egy nyelvtan nélküli állatmorgáshoz hasonló jelenséget.


Én a KNK-ban (Kínai Népköztársaságban, Pekingben) élek sok éve, nem ismerek olyan helyi lényt, amelyik helyesen ismerné, beszélné vagy írná a saját anya"nyelvét".


Még megememlítendő, hogy a 60-as években ez a "nyelv" egy ún. egyszerűsítésen esett át, így napjainkban a KNK-ban az ún. "egyszerűsített kínait" (simplified chinese) használják. Szemben Tajvannal, ahol még a "tradicionális kínai" használata dívik.

Én amúgy nem "simplified chinese"-nak, hanem "primitified"-nak hívom a helyi makogást.


Tehát, a válasz: igen, a "kínai srác" nehezebben tanulja meg a "kínai" "nyelvet" mint az európai a latin abc-t. Vagy akár, mint az európai a "kínai" "abc"-t.

2012. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!