Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy kínainak nehezebb megtanul...

Egy kínainak nehezebb megtanulni az írásjeleket mint egy pl. magyarnak a latin abc-t?

Figyelt kérdés
Szóval egy kínai srác aki mondjuk elsös kínában az nehezebben tanulja meg az ilyet: Én,te,ö,kutya,macska? Vagyis az íráshoz/olvasához szükséges alap írásjeleket nehezebben tanulja mint egy europai a hasonló latin abc-t? Kérlek normális válaszokat. :)

2012. szept. 21. 18:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem nehezebb. Mert kb. ugyanannyi szót használnak, mint a nyugatiak, vagyis olyan 40-60 ezret. És ez sok szempontból praktikusabb is. Gondolj arra, hogy amikor meglátsz egy táskát, vagyis a táska képét, akkor rögtön eszedbe jut a hozzá tartozó szó, vagyis, hogy táska. Na, hát így van ez a kínai esetében is. Nekik rögtön felvillan a táska betűjele.
2012. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha én ránézek egy táskára, akkor nem az írásjele jut eszembe, hanem maga a kiejtés és ez az ázsiaikkal is így van. Mintahogy magyaroknak is külön meg kell tanulni a latin ábécét iskolában, úgy a kínai/japánoknak is. Kínait annyira nem ismerem, így inkább japánról beszélek, hisz a helyzet kb. ugyanaz. Egyértelműen nehezebb, sokkal, ezt nincs értelme vitatni. Egy magyar kb. első 2 évben már biztosan tudja az ábécét, egy japán középiskola alatt végig tanulja, ír belőle teszteket és egyáltalán nem triviális, hogy valaki ebből jót ír, tanulás nélkül meg szinte biztos, hogy nem. Ha kimész és megkérdezel egy nehezebbet jelet, akkor ők se tudják rögtön, sokszor sokáig kell gondolkozniuk rajta (miden szenszejem mesélt ilyen történeteket), illetve magam is megkérdeztem egy japánt egyszer a vas kanjival kapcsolatban (ami egyáltalán nem egy bonyolult kanji) és kis gondolkodás után rosszra javította ki, tehát egyáltalán nem vágják úgy, mint mi a latin ábécét. És iskolában se tanulják meg az összes jelet bár azontúl már inkább ritkább jelek vannak.
2012. szept. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát magyarul ahhoz, hogy az alapvető szavakat le tudd írni, 44 betűt kell megtanulni, kínaiul pedig több ezret. Ezután ha a bonyolultabb szavakat is le szeretnéd írni, magyarul már nem kell megtanulnod hozzá új írásjegyeket, kínaiul viszont meg kell tanulnod még néhány tízezret. Szerinted az utóbbi nem nehezebb?
2012. szept. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tavol elo ***** válasza:
74%
Egy Kinai, Japan mar szuletesetol kezdve ilyen irasjelekkel van korulveve, ha a jelenteset nem is ismeri de rogzulnek benne ezek a jelek, igy konnyebben megtanulja mint gondolnad, raadasul a gyerekek iszonyuan konnyen tanulnak de osszessegeben a latin konnyebb hisz azt mar felnottkorban is konnyen el tudjak az azsiaiak sajatitani mig egy europainak valoszinuleg nagy szenvedes azsiai irasjeleket tanulgatni!
2012. szept. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az is tény, hogy a kínai jelek megtanulása és használata másik agyterület működését igényli, mint a latin írásé. Tehát attól is függ a tanulás könnyűsége, hogy kinek milyen jól fejlett az adott agyterület. De szerintem nem is kérdés, hogy melyiket a nehezebb megtanulni... össze se lehet hasonlítani a ráfordított munka idejét és keménységét. Ahogy a második írta, nekik sok év kell a megtanuláshoz, nekünk viszont... hát, talán emlékszel még.
2012. szept. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem több ezret, 210 körüli alapjel van...
2012. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

210?! Én tudok 800+-t japánból (sokkal kevesebb jel van, mint kínaiban) és egy újságot nem tudok rendesen elolvasni, de még egy mangát se. 210 japánban se ér semmit, nem hogy kínaiban (ahol talán 3800 az iskolai, és 5000-6000 a műveltség; de ezeket a számokat annyira nem ismerem). A 2136, amit a japán kormány előír, az a minimum, anélkül nagyon nem fogsz elboldogulni, de annál többet is kell tudni, ha egy regényt el akarsz olvasni. Talán koreaiban van 210 alapjel, de ott már kevésbé használják a kínai jeleket. És én arról is inkább 500-800-t olvastam, de mondom én csak a japánt ismerem behatóbban.


Ami pedig a "gyerekkorúk óta körül vannak véve tőle" logikát illeti: ezzel az erővel mindenkinek tudnia kéne perfekten olvasnia és írni már iskola előtt is az europai ország gyerekeinek, hisz nekik csak 26 jelet kell megtnaulniuk, de erre ha van is példa nagyon kevés. Persze nekik jelentősen könnyebb, mint mondjuk egy európainak megtanulni, illetve néhány dolog előbb utóbb csak úgy rájuk ragad, de ez messze nem elegendő. Talán egy nagyon alapszókincs kanjiját le tudják írni és egy kicsit bővebb szókincset el tudnak olvasni, de egy anyanyelvűnek ez messze nem elég és igenis kell tanulniuk a kanjikat középiskola alatt is. Mint mondtam sokszor ők se biztosak vagy nem is tudják néha.

2012. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kínaiaknál az oktatás így kezdődik : első 6 évben csak írni olvasni és mandarin dialektust beszélni tanulnak (mivel kb. 200 dialektus van). Általános iskolában kb. 3000 karaktert tanulnak meg írni olvasni.
2012. okt. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Talán koreaiban van 210 alapjel, de ott már kevésbé használják a kínai jeleket. És én arról is inkább 500-800-t olvastam, de mondom én csak a japánt ismerem behatóbban."


A koreai nyelvnek rendes hangjelölő ábécéje van, csak a betűket egymás fölé-alá írva szótagokat írnak le vele. 24 betű van, ha megtanulod ezeket meg az írásmódot magát, akkor tudsz írni koreaiul.

2012. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

@doktorrossz


Bár teljesen elterjedt az általad említett Hangul, de Dél Koreában még mindig használatban van a Hanja (kínai jeles írás), bár már csak néha-néha egy-egy elsősorban hangalak szerint többértelmű szóként fordulnak elő, ettől függetlenül még mindig tanítják őket mindkettő országban, illetve koreaiban azért táblákon vagy jelekként (pl. egy ruhán) simán előfordulhat.

2012. okt. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!