Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan helyes (pólófeliratok)?

Hogyan helyes (pólófeliratok)?

Figyelt kérdés

Láttam egy pólót, amire ez volt írva két másik szó alá:


NO CLOUDS UNDER 5000 FT


Azt tudom, hogy azt jelenti, hogy "Nincsenek felhők ötezer láb alatt"


A másik "I'm ready for the flying"


Válaszokat köszi!



2012. aug. 28. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem igaz ez kb. 1,5 km (jó persze párás, nyirkos időben előfordulhat, hogy van ennél lejjebb is)
2012. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

asszem fáradok, ránéztem az elsőre, és teljesen elképedtem, miért nem lehet felhőt kapni ötezer forint alatt... (no comment)


ezek után csak roppant halkan kérdezem, ez a "ready for the flying" mindenkinek klappol? én biztos azt mondanám: I'm ready to fly" - szerintem jobban hangzik


szép jó éjszakát

:)

2012. aug. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 ava87 ***** válasza:
100%

tigi5, akkor már ketten vagyunk, először én is forintra gondoltam :D De amúgy amikor már leesett, hogy miről van szó, akkor már érthető volt :)

A másik nekem stimmel, de szerintem az is helyes, amit te írtál, csak azért mégis van különbség. Nem tudom megmagyarázni, hogy mi, nem vagyok nyelvtanár, sem nyelvész, szóval így nem tudnám leírni, hogy miért nem ugyanaz a kettő, mégis más egy kicsit.

2012. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, ismerős a dolog -- amikor érzem, hogy így vagy úgy van valami, de megmagyarázni nem tudom... pedig én nyelvtanár is vagyok :)))


üdv

:)

2012. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Tigi5, király vagy :D


Még más is írhat!

2012. aug. 29. 21:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

tényleg? köszönöm :* - ez most jól esett

:)

2012. aug. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!