Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz/franica/spanyol/orosz-me...

Olasz/franica/spanyol/orosz-melyik nyelvbe kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Mind a 4 teljesen ismeretlen nekem. Most megyek gimi harmadikba, angolt tanulok már régóta, meg németet tavaly óta. Angol jól megy, van középfokú nyelvvizsgám, jövőre akarok emeltet. Német nem megy, nem is szeretem, de jövőre arra is jobban ráfekszek. Úgy gondolom, jó a nyelvérzékem, szeretnék valami új nyelvvel megismerkedni-nem a nyelvvizsgára megyek most.


Nem tudom még hogy milyen területre szeretnék menni, vagy hogy akarok-e külföldön élni, ezért most nem ezek a mérvadóak. Melyikkel mennék a legtöbbre? Vagy melyikbe érdemes belekezdeni úgy, hogy nem fejleszteném még középszintre, azt majd pár év múlva?:O


Köszi a válaszokat és légyszi ne ragadjunk le ott hogy inkább az angolt, németet fejlesszem:D Köszi:)


2012. jún. 30. 14:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
ha csak magadnak szeretnéd otthon, akkor mindenképpen az olaszt ajánlom én suliban tanulom, imádom életem eddigi legjobb döntése volt, nekem az egész olasz kultúra szimpatikus, és azt vettem észre, h aki elkezd olaszul tanulni az egy kicsit olasszá is válik nem tudja megállni az ember; régebben elkezdtem itthon tanulni a franciát, de egy idő után sajnos beragadt a dolog, a spanyol sajnos kezd ilyen "tömeg őrület" lenni,+ olaszról könnyen átlehet váltani spanyolra, 2éve tanulom az olaszt és nagyon sok mindent megértek spanyolul is(nekem nem tetszik annyira a kiejtése egyébként), az orosz is érdekes és hasznos is lehet,sőt, de valljuk be szerintem otthon nem nagyon lehet elkezdeni, Forza Italia! :))
2012. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!