Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Olasz/franica/spanyol/orosz-me...

Olasz/franica/spanyol/orosz-melyik nyelvbe kezdjek bele?

Figyelt kérdés

Mind a 4 teljesen ismeretlen nekem. Most megyek gimi harmadikba, angolt tanulok már régóta, meg németet tavaly óta. Angol jól megy, van középfokú nyelvvizsgám, jövőre akarok emeltet. Német nem megy, nem is szeretem, de jövőre arra is jobban ráfekszek. Úgy gondolom, jó a nyelvérzékem, szeretnék valami új nyelvvel megismerkedni-nem a nyelvvizsgára megyek most.


Nem tudom még hogy milyen területre szeretnék menni, vagy hogy akarok-e külföldön élni, ezért most nem ezek a mérvadóak. Melyikkel mennék a legtöbbre? Vagy melyikbe érdemes belekezdeni úgy, hogy nem fejleszteném még középszintre, azt majd pár év múlva?:O


Köszi a válaszokat és légyszi ne ragadjunk le ott hogy inkább az angolt, németet fejlesszem:D Köszi:)


2012. jún. 30. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én elsősorban oroszt tanulnák mivel nagy ország ezért ott sok a munkalehetőség valamint jó pár hasonló nyelv van és viszonylag közel is van hozzánk. Azt viszont jó lenne tudni hogy mit szeretnél később csinálni . Valamint 1 évet tanultam franciát és nem nagyon ment nekem úgyhogy szerintem elég nehéz .
2012. jún. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 webnyelv ***** válasza:
100%

Angol (és német) után az olasz/francia/spanyol egyike menne könnyen. Az orosz más struktúrájú nyelv, angol és német után nem menne túl könnyen, ettől még hasznos és szép nyelv.


A francia lenne a leghasznosabb és talán a legkönnyebb is szerintem, az igeidők használata pl. több tekintetben hasonlít az angolhoz, és rengeteg hasonló szó van az angolban és a franciában. Ez mondjuk az olaszról és a spanyolról is elmondható lenne talán, bár írásban a francia áll a legközelebb az angolhoz. A kiejtése viszont kicsit nehéz, de az olasz/francia/spanyol közül a francia lenne kétségkívül a leghasznosabb. A spanyollal talán nem mennél túl sokra, az olasszal valamivel többre mennél, mint az olasszal, persze ha ezek valamelyikét tudod, az sem árt.


Hogy az orosz vagy a francia hasznosabb-e, azt nehezen tudnám megmondani.

2012. jún. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 webnyelv ***** válasza:
100%

*az olasszal valamivel többre mennél, mint a spanyollal


Bocsánat, elírás volt.

2012. jún. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a franciát javaslom, a német után a leghasznosabb nyelv Európában és pl. könnyebb az angolnál - nem a magyar vélt angol kiejtés - a kiejtése. És az írása is logikus, az angolnál mindenképpen.
2012. jún. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:))


A spanyol régebben tetszett, most már nem tanulnám olyan szívesen, ellenben az olasszal ami most éppen tetszik (habár egyikről sem tudok semmit).

Viszont spanyolul annyi helyen beszélnek, olaszul viszont nem és azt olvastam, hogy sok embernek a spanyol viszonylag könnyen tanulható.

Ez azért is lenne fontos, mivel szüleim nem engednek most magántanárhoz, max angol/némethez. Azokat viszont tudom fejleszteni magamnak is. Mindegy, nem is a miértje a lényeg, de csak itthon, magamtól tudom elkezdeni tanulni. Ezt mondjuk nem is bánom, mert hamar megunom a dolgokat néha, így ha belekezdek az olaszba és mondjuk nem tetszik, elkezdhetek mást. Aztán valami alappal akár tanárnál folytathatnám.


A francia ezért nem biztos hogy jó (habár nagyon szeretném beszélni), mivel írták, hogy itthon sok minden rosszul rögzül be. Persze, ez mindegyik nyelvnél veszély, viszont a franciára azt mondják nehéz-meg a kiejtés is. De végül is filmek, zenék, stbvel lehet hogy tanulható, nem tudom...:\

2012. júl. 1. 00:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyedül tanulnád, ne a francia legyen. A nyelvtana szerintem nagyon egyszerű, de a kiejtést egyedül elég nehéz megtanulni.

A spanyol nyelvtan is hihetetlenül egyszerű (pl. a némethez képest), a kiejtése egyszerűbb a franciánál.

De ha egyedül tanulnál, szerintem az olasz lenne a legalkalmasabb, mégpedig azért, mert a nyelvtana ugyan nehezebb mind a franciánál és a spanyolnál, de a kiejtés könnyen elsajátítható.

Az oroszról sajnos nem tudok mit mondani, csak annyit, hogy egy erősen fejlődő ország nyelve.

2012. júl. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én fősulis vagyok orosz szakon és imádom! Engem teljesen elvarázsolt, hogy új betűket stb. kellett megtanulnom, mindent elölről kezdenem s jól is haladok vele, mert élvezem. Egyébként meg ha tudsz oroszul, akkor megértenek Ukrajnában, Romániában, Bulgáriában, Szerbiában...nagyon hasonlítanak ezek a nyelvek. Szóval én ezt javaslom:)
2012. júl. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Orosz lenne nagyon jó döntés érveim ,hogy sokan beszélik (nem csak oroszországban ,hanem szerte európában és sokan mondják ,hogy már felesleges pedig most jön vissza a "divatba" !!!) Franciával nem hinném ,hogy sokra viszed . Nem tartom olyan főnyelvnek mint például az angolt vagy a németet. És a spanyol olasz is jó döntés lenne ,de kettő közt őrlődni felesleges a két nyelv nagyon hasonlít egymásra könnyű áttérni egyikről másikra ;)
2012. júl. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem találod a franciát "főnyelvnek"?:D Művelt ember lehetsz te. Rengeteg francia nyelvterület van, mind Európában, mind más kontinenseken (Kanada, Dél-Amerika egyes gyarmatai + a francia a mai napig a diplomácia hivatalos nyelve. Arról még nem is beszéltem, hogy azért azokat az embereket akik beszélnek franciául, elég műveltnek tartják (általában jogosan). Miután megtanulsz franciául nagyon büszke lehetsz magadra, hogy egy ilyen nagyszerű kultúra nagyszerű nyelvét beszélheted.:)


Kérdező, amit ajánlok neked még a francián kívül az a spanyol. Ugyanis második világnyelvnek számít, és bár Európában nem sokan beszélik, azért kb. egész Dél-Amerika, Mexikó ezt a nyelvet beszéli, és ha megtanulsz rendesen spanyolul - kapaszkodj meg - az olaszt is egyszerűen megérted, mivel rendkívül hasonló ez a két nyelv. Az oroszban nem látok semmi extrát. Remélem jól döntesz majd!:)

2012. szept. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 19:05


Szerintem te csak a beszélők száma alapján ítéled meg a kérdést - kár. Szerintem hasznosabb gazdasági haszon alapján választani. Első ugyebár az angol, nem is kell mondanom, hogy miért. Európában a második a német, ők ugyanis a kontinens jövőjének formálói. A harmadik leghasznosabb nyelv a francia, a már általad is említett okokból is. Viszont utána nem a spanyolt ajánlanám. Mégis mit számít, ha sokan beszélik? Egyik spanyol-ajkú nemzet sem jelentős tényező a világban sem gazdasági, sem pedig politikai téren. Ezért az orosz mindenképpen jobb döntés; dinamikusan növekszik a gazdaságuk, az EU-ban mindenki velük kereskedik az energiahordozók kapcsán (is) és mert egyre inkább Németország méltó párja a kontinens sorsának alakításában.

2012. szept. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!