Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az orosz jó valamire? :D

Az orosz jó valamire? :D

Figyelt kérdés
Spanyolt és oroszt tanultam, először volt egy orosz középfokúm, de aztán később megtetszett a nyelv és végülis van felsőfokúm. A kérdés, hogy jó-e bármire is?
2012. febr. 20. 21:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
a gépiparban,-olaj kőolaj-,szállítmányozás területén és külügyi területen el lehet vele helyezkedni.
2012. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Egyre kevesebb ember beszél oroszul és egyre több kellene a gazdaságba.
2012. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy jó, sőt. De angolul tanulj meg mellé, mert az manapság már nem opció egy komolyabb munkahelyen, hanem alap.
2012. febr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát remélem, mert jövőre azt tervezem egyetemen tanulni! :D
2012. febr. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem nyerő lehet egy jó orosz tudás még ebben a fos gazdasági helyzetben is.

Amúgy megkérdezhetem, hogy hány éves vagy, és mivel foglalkozol?

Csak azért kérdem, mert manapság ritka az olyan diák, akinek előbb van orosz felsőfokúja, mint mondjuk egy angol, kivéve, ha az egyik szülő orosz anyanyelvű.

Ha meg idősebb lennél, még az a generáció, amelyiknek még kötelező volt az orosz, akkor meg nem tennéd fel a kérdést :-).

2012. febr. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok, és jelenleg tescoban vagyok eladó... :D emelett pedig most okj-n tanultam pénzügyi szakintézőnek, de hát ide jutottam vele..

amúgy még általánosban tanultam angolt, de az semmit sem ért, középiskolába pedig spanyol kéttannyelvűbe mentem, ott is orosz szakra, tehát emelett nem tanultam angolul. :)

2012. febr. 20. 22:13
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne csüggedj, előbb-utóbb biztosan találsz jól fizető állást. Egy percig ne gondold, hogy haszontalan az orosz, ellenkezőleg! Azok a cégek, amelyeknek kereskedelmi kapcsolataik vannak Oroszo.-gal, biztos, hogy nem könnyen találnak megfelelő munkaerőt.

A te végzettséged ideális, sok helyre bőven elég az OKJ-s képzettség. Nem mondhatják majd, hogy túlképzett vagy.

2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hasznos az, én alapból lengyel szakon tanulok, de nálunk is nyomják az oroszt, mert nagyobb rá az igény, mint a lengyelre.
2012. febr. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást. :)
2012. febr. 20. 22:43
 10/15 mustafa33 ***** válasza:
Angol, orosz, kínai, arab. A jövő 4 nyelve.
2012. febr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!