Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » SPANYOL vagy OROSZ? Melyiket...

SPANYOL vagy OROSZ? Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Angolul és németül beszélek, amit napi szinten használok. Melyiket lenne érdemes ehhez a két nyelvhez választani?

Oroszt, amit hasznosabbnak de egyben nehezebbnek is érzek?

Spanyolt, ami talán könnyebb falat lenne?


Melyiket választanátok és miért?


2012. ápr. 13. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Spanyol, mert szeretem nagyon a Spanyolokat, nem mintha az oroszokkal gondom lenne. Végülis mindkettőnek megvan az előnye, bármit próbálnék mondani, a másikra is igaz lenne.
2012. ápr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nekem a spanyol jobban tetszik, de tenyleg hasznosabb az orosz Egyszer szinkronba tanultam Cd-rol egyszerre franciat, spanyolt es olaszt...bar velemenyem szerint a del-amerikai spanyol, latin hangzatosabb.Nagyon konnyen tanulhato nyelvek.:) Az orosz hangzasa nem tetszik es nehezen elsajatithato az irasarol nem is beszelve, ha nincs kulonosebb terved ezzel a nyelvvel , akkor inkabb spanyol.
2012. ápr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Az orosz közelebb áll a magyarhoz. Nem abszolút nyelvtani egyezésre kell gondolni, de vannak átfedések a kettő közt. A kiejtése elég nehéz, a szláv nyelvek közül talán a legnehezebb. Az írása kb. 2 nap alatt megtanulható úgy, hogy be is rögzüljön.


Hogy kinek mi a nehezebb, az más kérdés. Engem a szórend és a számtalan igeidő készítene ki, a ragozás viszont egyáltalán nem nehéz. Mások szerint pont fordítva van.


Egyébként, gondolom kiderült, az oroszt választanám, mert nekem nagyon tetszik. Persze az miért számítana neked, hogy egy idegennek mi tetszik, úgyhogy ezzel nem mondtam sokat :)

2012. ápr. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Oroszt mert Oroszorszag fontosabb mint Spanyolorszag
2012. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Az orosz sokkal hasznosabb.


Az orosz és spanyol nehézsége nehezen összehasonlítható, de szerintem nincs lényeges különbség. Az oroszban bonyolultak a névszók és egyszerűek az igék, a spanyolban fordítva. Az orosz kiejtés nem egyszerű, noha a spanyol sem triviális. De az angolhoz képest egyik sem különösebben nehéz.

2012. ápr. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
én spanyolt 2 évig tanultam,oroszt jelenleg(3 éve) is.nekem az a tapasztalatom(német-francia-angol mellett),hogy sokkal hasznosabb.megtanulsz 1 szláv nyelvet tisztességesen,és bulgáriában,ukrajnában,lengyeleknél,szlovákoknál,cseheknél sem tudnak eladni.szóval szerintem az orosz sokkal hasznosabb,bár a spanyolt is szeret(t)em
2012. ápr. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
én ezért tanulok mindkettőt, és a spanyolt sokkal jobban szeretem a spanyol intezíven 1.2 év alatt emgtanulod és utána akár kezdteheted az oroszt viszont az oroszhoz jóval több idő kell.
2012. ápr. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket, mentek a zöld mancsok.


Az OROSZ lesz a választás, egyre erősebb a gyanúm...

2012. ápr. 16. 22:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!