Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket választanátok, a...

Melyiket választanátok, a spanyol vagy a francia nyelvet?

Figyelt kérdés
Gondoltam valamelyiket megtanulnám. Amit tudni kell, hogy elsősorba magamtól tanulnám. Másodsorba spanyol mellett az szól, hogy tetszik és valószínű megyek spanyol területre pár év múlva túristáskodni. A francia mellett az szól, hogy kapnék esetleg nyelvpótlékot, ha vizsgáznék is belőle. Egyikből sem tudok semmit, németül és angolul beszélek.
2009. okt. 4. 18:56
 1/5 anonim válasza:
70%
én spanyolt tanulok az angol mellé és nagyon megy. A franciának hülye a kiejtése, semikképpen se tanulmék franciát. Nekem a német és az orosz tetszene, de azt nem engedik vagy nem lehet a sulimban.
2009. okt. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha magadtól akkor inkább a spanyolt, mert a franciának baromi nehéz a kiejtése. Meg a spanyol szerintem a legkönnyebb nyelv a világon, meg ha beszélsz angolul a spanyol nyelvtana hasonlít rá
2009. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 timido ***** válasza:
100%
Szerintem először spanyolul tanulj meg, mert az könnyebb, aztán ha ez megy, akkor még könnyebben fogsz franciául, mert ezek hasonlítanak egymáshoz egy picit. Én is most egyedül tanulok spanyolul, aztán elkezdem a franciát. :) Amúgy ezen kívül még tanulok angolt, és németet. A németet megy a legnehezebben.
2009. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

egyértelműen a spanyolt , főleg hogy beszélsz angolul véleményem szerint a leghasznosabb párosítás az angol és a spanyol

én is magamtól szeretném a spanyolt valamelyest elsajátítani

2009. okt. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenki azt hajtogatja, hogy a franciának milyen nehéz a kiejtése, amikor nem is ismerik! A francia szabályszerű! Ha megtanulod a kiejtést akkor beléd rögzül, egy idő után már nem leszel képes máshogy kiolvasni egy szót. AZ angolban folyton változik, hogy melyik betűt, hogy olvasod ki. Természetesen az is beléd rögzül, de igazából több ideig tart. Kéttannyelvűs vagyok. Szeptemberben kezdtem az osztályommal együtt. Én már régebb óta tanulom a nyelvet, de az osztály egy hónap alatt már úgy megtanulta a kiejtést és a szabályokat, hogy....hűűűű. Én is csodálkoztam, itt az újratanulásnál láttam csak meg, hogy valójában mennyire szabályos ez a nyelv ha jól tanítják. :) Mellesleg szerintem gyönyörű nyelv, csak ajánlani tudom. Én imádom! De mindenképpen azt válaszd amelyik neked jobban tetszik!!! Egy olyan nyelvet, amit szeretsz élmény megtanulni, de ha nem tetszik, akármennyi érv is szól mellette, akármennyivel is könnyebb, kínszenvedés lesz. Már régi a kérdés, úgyhogy gondolom már választottál. :) Megkérdezhetem, hogy mi mellett döntöttél?
2013. szept. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!