Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Franciául fogok tanulni. Mit...

Franciául fogok tanulni. Mit kell róla tudni? Mi lesz benne a legnehezebb? Mennyi idő alatt sajátíthatom el a nyelvet középfokon?

Figyelt kérdés
Nyelviskolába megyek nyáron. Ez egy intenzív tanfolyam, évközben majd csak lassacskán fogok tudni tanulni (valószínűleg tanárral, de csak heti 1 órában), így majd kövi nyáron is elmegyek egy intenzív tanfolyamra. Másfél-2 év alatt vajon elsajátíthatom a nyelvet középfokon? Engem inkább az alapos tanulás érdekelne, nem egy felületes középfokot akarok, hanem egy stabil tudást, amit adott esetben külföldön is tudok hasznosítani.
2012. márc. 29. 10:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Hanyadik nyelv lesz ez, amit elkezdesz tanulni? Nekem például második volt az angol után, így nem találtam nehéznek, bár mai napig keverem a szavakat. Pl. az "állat" mindkét nyelvben "animal", angolul a többesszáma "animals", franciául "les animaux", ez nekem simán "les animals":-)

Számomra a legnehezebb a subjonctif (kötőmód) volt a legnehezebb, mert az nagyon távol áll a magyar gondolkodásmódtól. És a kiejtés - az nagyon durva! Nézz filmeket eredeti nyelven, feliratozva (de ne az "Amelie csodálatos élete"-vel kezdj, mert akkor örök életedre elmegy a kedved a nyelvtől!), ha más nem, youtube-on hallgass zenéket.

Másfél-2 év nagyon hosszú idő, egy jó tanárral, kitartással és egy kis nyelvérzékkel meg lehet tanulni.

2012. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Először is sok sikert és kitartást kívánok neked. Saját tapasztalatból, nekem a középfokig kb. 3 év kellett, de én egyetemen tanultam, vagyis inkább tanították a francia nyelvet. Intenzív nyelvtanfolyamon és tanulással szerintem reális a másfél avagy két év.


A nehézségek között van a nyelvtani nem elsajátítása, nekem még a mai napig vannak vele problémáim, pedig majdnem anyanyelvi szinten használom minden nap. Illetve az igeidők és ragozások rendszere (bár ez inkább írásban). Ha már tudsz pl. egy újlatin nyelvet könnyebb lesz illetve ha angolul tudsz akkor is könnyebbek lesznek bizonyos nyelvtani problémák.


Ha külföldön szeretnéd hasznosítani, akkor kezdj el anyanyelvűvel is gyakorolni, mert ez a legnehezebb része a dolognak. Nekemm volt egy egyetemet végzett francia nyelvtanár alkalmazottam, akinek azért igencsak voltak nehézségei a vendégek megértésében illetve a kommunikációban.

2012. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Angolul felsőfokon beszélek, németből középfokú nyelvvizsgám van, valamint tanulok latint is. A francia filmekkel nem lesz gond, mert nagyon szeretem őket, a Házibuli 2 a mai napig az egyik kedvencem és már milliószor láttam, franciául is :)
2012. márc. 29. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Sokat segít az angol, a latin már kevesebbet, bár ha onnan fogod tudni sok alapszó nemét, akkor az már nem semmi.
2012. márc. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is franciául tanulok. Nekem ami nagyon nehéz, hogy számomra a francia egy nagyon nem logikus nyelv (vagy legalábbis nem az én logikám szerinti). A nyelvtana (és a magnóról hallgatott szövegek) szerintem borzasztóak, nekem a szövegértés, a helyesírás, és a kiejtés volt a legkönnyebb.

2012. márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!