Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legnehezebb nyelv?...

Melyik a legnehezebb nyelv? Tényleg a Magyar? Vagy az hanyadik?

Figyelt kérdés
2012. febr. 27. 13:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem hiszem, hogy egy ilyen listát össze lehet állítani, hiszen nagyon szubjektív, hogy kinek mi nehéz.

Más-más nyelv elsajátítása nehéz attól függően, hogy mi milyen anyanyelvű, ezen kívül egyénenként is változó, hogy kinek mennyire megy egy adott nyelv.

Az sem mindegy, milyen szempontból nézzük: nyelvtan? írás? kiejtés? mondatszerkezet?...


Az viszont tény, hogy a magyar mint idegen nyelv nehéz.

2012. febr. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%

Szia!

[link]

A magyar a 2. legnehezebben nyelv a világon.

2012. febr. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sem lehet ezt igy meghatarozni. kinek melyik konnyu es nehez. bar igaz hogy akarmilyen listat lattam a magyar es a finn az mindegyikben az elsok kozott volt. viszont pl nekem a finn viszonylag konnyen megy, sokkal konnyebb mint a nemet...
2012. febr. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen alapon a baszk is van olyan nehéz, mint a magyar, mivel ugyan az a ragozás elve, mint nálunk, vagyis ez a toldó-tapasztó ragozás (lehet, hogy nem ez a hivatalos neve, de valami ilyen rémlik, és vlégülis érted mire gondolok).
2012. febr. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

14:10:


Hányszor fogjátok még belinkelni ezt a tudománytalan baromságot?! Ez az oldal a világ legnehezebb nyelveivel annyi kárt okoz, hogy hihetetlen, mert minden laikus ezt elhiszi, és mindig belinkeli az ilyen jellegű kérdéseknél.


[link]


Olvasd végig a másik véleményt is. Persze, marhára valószínű, hogy a szlovák rajta van azon a baromságon, a cseh meg nincs, ami alig tér el attól. Tele van pontatlanságokkal, helyesírási hibákkal, a rejtélyes konferenciára semmi bizonyíték nincs, és olyan tudománytalan hülyeségeket állít, minthogy egy nyelv nehézsége függ az esetek számától és az anyanyelvi beszélők számától.


Nyelvészek eleve nem is foglalkoznak ilyen kérdésekkel, hogy melyik a legnehezebb és legkönnyebb nyelv, mert abszurd kérdés. Függ a nyelvtanuló anyanyelvétől és attól is, hogy milyen nyelveket ismer. És talán a nyelvérzéknek nevezett vitatott dologtól és az illető beállítottságától is. Szerintem sokan vannak, akik meg tudnának tanulni németül, ha feltennék rá az életüket, de mivel élből elutasítják és utálják, ezért elkönyvelik a "legnehezebb nyelv"-nek.


Az pedig, hogy a magyar lenne a legnehezebb nyelv, ugyanolyan tévhit, mint hogy a magyar nők a legszebbek, a magyar ételek a legfinomabbak, a magyarban lehet a legjobban káromkodni, a magyar a világ "leglogikusabb" nyelve, stb. Minden nép terjeszt ilyeneket magáról. Nyelvészeti szemszögből úgy tudom, a magyar nem számít túl nehéznek. Biztos vagyok benne, hogy a töröknél pl. nem sokkal nehezebb. Sőt, talán könnyebb is. Szerintem sok dolgot sokkal egyszerűbben és követhetőbben old meg, mint az indoeurópai nyelvek többsége.

2012. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 MrTumbles ***** válasza:
39%
egy nyelv annyira nehez csak amilyen nehezen tudja megtanulni egy adott szemely! Valaki konnyen tanul barmi nyelvet, valaki nem. Most inkabb magyarul tanulnal vagy inkabb kinaiul? vagy tibeti szankszritul?? mitol lenne a magyar nyelv ezektol nehezebb? mi legalabb normalis betukkel irunk nem cirill szarokkal....
2012. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"mi legalabb normalis betukkel irunk nem cirill szarokkal...."


Egy orosznak semmivel sem nehezebb a cirill, mint a magyarnak a latin. Megjegyzem, magyarként is baromi egyszerű megtanulni. Nekem kb. 1 nap volt...

2012. febr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 MrTumbles ***** válasza:
50%
pontosan, erre vonatkozott a valaszom elso mondata. ugyes vagy!
2012. febr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor még nem írt senki, akkor terveztem válaszolni elsőként, de megvártam, hátha valaki linkeli azt a marhaságot. Nem kívánom részletezni, mennyi hiba és logikátlanság van benne, de amikor semmit nem konyítottam a nyelvekhez, én is elhittem. Most sem vagyok profi persze, de annyit meg tudok állapítani, hogy valaki unatkozhatott.


Nehéz nyelv a magyar, de vannak nehezebbek. Nehéz, mert rengetegféle toldalék van, és azért, mert a tankönyvitől messze eltér a beszélt nyelv. Viszont könnyű, mert viszonylag kevés kivétel van (bár a főnevek ragozása nem mindig egyértelmű) és a kiejtése is magától értetődő (itt meg a "gy", "ty" és "a" hangokkal szenvednek a külföldiek).


Legnehezebb nyelvet egyébként sokat lehet mondani, nagyban függ attól, hogy mi az illető anyanyelve. Egy orosz nagyobb erőlködés nélkül megtanul lengyelül, aminek már a leírásába belezavarodik egy angol, egy spanyol meg elsírná magát az első szóbeli próbálkozás után. Ugyanúgy egy töröknek sem kellene sok idő a magyar nyelvtan fölfogásához, ahhoz képest, hogy egy német elsőre csak vakarászná a fejét.


Másik kérdés hogy milyen téren nehéz egy nyelv, mert olyan aligha akad, amely minden téren "leg"-nek bizonyul. A mandarinnak nehéz az írása meg a kiejtése, de a nyelvtana az angol primitívségéhez közelít. A japánnak az írására is lehet mondani, hogy nehéz (legalábbis a kanjik miatt), a nyelvtana sem egyszerű, de a kiejtése semmi gondot nem okoz (magyar anyanyelvűként; egy angol persze össze-vissza nyökögne közben, mint az anyanyelvén). Az angolnak a nyelvtana nem feltétlenül bonyolult a megszámlálhatatlan igeidőtől eltekintve, de az írása, pontosabban a helyesírása és a kiejtése izzasztó tud lenni.


Ja és a cirill ábécében semmi nehéz nincs. Ahogyan az előttem szóló írta, pár óra kell a megtanulásához, a megszokásához meg egy-két nap.

2012. febr. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"mi legalabb normalis betukkel irunk nem cirill szarokkal...."


Ez pedig szögesen ellentmond az első mondatodnak. Gratulálok, hülye vagy!

2012. febr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!