Az angol vagy a német nyelv nehezebb?
tegnapelőtt 15:44
Én megnézném hogy te mennyi idő alatt tanultál meg beszélni jól angolul, mennyi idő volt mire valamennyire megtanultad azt a 12 igeidőt + szenvedő szerkezetet, valamint a feltételes módot és a függő beszédet. Nah ezek azok a dolgok amiért én soha az életbe nem leszek képes megtanulni jó angolul.
Ennek ellenére a németbe van 4 igeidő (2 múlt idő, de az mind1 h melyiket használod), a feltételes mód egyszerű valamint a németbe tényleg ritka hogy a feltételes módot egybeírják a szenvedő szerkezettel.
A 3. múltidőt, a plusquamperfektet (régmúlt) meg nagyon ritkán használják.
Ennek ellenére az angolban az a 12 igeidő számomra rémálom, nem is értem hogy miért van ennyire szükség. Mindegyikre külön szabály van, ráadásul olyan szabály ami másik 6-4 igeidőre is ráhúzható, így most döntsd el hogy mikor melyiket használod, de jól döntsd mert nem mindegy hogy mikor melyiket használod. Nah hát kösz....a németben nincs ilyen bonyolult segédigerendszer, és a hangzása is érthető, mert számomra a sok rövidítés, hadarás és egyéb dolgok miatt az angol érthetetlen, ráadásul ha nem ismerek egy szót akkor kiejtés alapján le sem lehet írni.
Tudod, hogy már nagyon régi a kérdés, és a kommentek is de nem bírtam ki, hogy ne szóljak hozzá, mert az első oldaon lévő pár kommentet elolvastam és eléggé felidegesített. PL. az a hozzászólás, hogy az angol egy primitív nyelv. Ami nem így van, a hozzászóló a primitív vadbarom. Minden nyelvet tiszteli kell. Sok hülye, barbár, csőlátású.
Itt azok tudnak értelmes választ adni akik mind2 nyelvből (angol, német) felsőfokon vagy anyanyelvi szinten beszélik mind2 nyelvet.
Tudni illik, az angol tipikusan az a nyelv ami az elején nagyon egyszerűnek, könnyen tanulhatónak tűnik. Azonban egy bizonyos szinten már nem egyszerű angol, és ez nem csak az én véleményem ez TÉNY. A német pont ellentettje ennek (pl. a francia is ilyen szempontból a németre hasonlít) mert az elején baromi nehéz megtanulni. De ha ezen a kezdeti szakaszon túl van az illető akkor onnantól már megy mint a karikacsapás.
Szokták felhozni erre a piramist, mint hasonlatot.
A német a piramis. Mert az elején nehéz, de ahogy haladunk egyre jobban vékonyodik ezt azt jelzi, hogy könnyebbedik. Az angol a fordított piramis. Mert az elején vékony (tehát könnyű) de folyamatosan vastagszik (ami a nehézséget jelenti).
Ja, utolsó vagyok még ennyit hozzátennék:
Az angolban nem 12 hanem 24 igeidő van:
12 aktív és 12 passzív.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!