Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan nyelv, amit saját...

Van olyan nyelv, amit saját kedvtelésből tanulsz?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk érdekel az adott ország, nem pedig azért, mert hasznos... Melyik az és miért azt választottad? Hogy haladsz vele?
2011. júl. 29. 19:04
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Mind nagyon érdekes dolgokat írtatok, kérlek, írjatok még! :)
2011. aug. 9. 16:00
 22/24 anonim ***** válasza:

a neten bújom a török oldalakat,meg ami a nyelvtanulással kapcsolatos :)

14/L

2012. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Én írtam korábban, hogy héberül tanulok. Haladok vele (bár sajnos nem olyan tempóban, ahogy először gondoltam, de kitartó vagyok), és most szeretnék mellette még valamit elkezdeni. Már persze ha sikerül :) Szóval szeretnék megtanulni svédül. Igaz, itt van benne némi érdek, mivel nem titkolt célom, hogy egyszer majd külföldön fogok dolgozni, de nem ez a legfőbb szempont. A lényeg, hogy van egy olyan elméletem, hogy aki már tud angolul, az csupán az internetről bármilyen nyelven meg tud tanulni (legalább is egy bizonyos szinten persze), és ezt elég sokan nem hiszik el, ezért ezt szeretném bebizonyítani :)

Illetve egy kicsit magamnak is szeretnék bizonyítani, na meg amúgy is érdekelnek az idegen nyelvek. Egyszer hallottam valahol valami olyasmit, hogy ahány nyelven beszélsz, annyi ember vagy, vagy valahogy így volt, már nem emlékszem pontosan.

Most egyelőre megelégszem ezzel a plusz két nyelvvel, de ha egyszer eljutok odáig, hogy már középszinten beszélem mindkettőt, akkor szeretnék mást is tanulni, például olaszul, németül (bár ettől egy kicsit berzenkedek még, de egyre inkább kezdem megkedvelni az ilyen kemény hangzású nyelveket is), franciául és oroszul.

Igazából ha időm engedi, bármennyi nyelvet szívesen megtanulnék, de azért azt nem gondolom, hogy nyelvzseni lennék. Azért remélem, hogy még sok sok év áll előttem, és egy hosszú életbe sok tanulás belefér :)

2012. márc. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

angolul, németül tudok, előbbiből nyelvvizsgám érettségim van utóbbiból meg anyanyelvi szinten tudok boldogulni,

ezen kívül megértés szintjén horvát megy.

tanulnék: görög, török, arab, első kettőt már el is kezdtem neten és könyv formában

2012. máj. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!