Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan nyelv, amit saját...

Van olyan nyelv, amit saját kedvtelésből tanulsz?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk érdekel az adott ország, nem pedig azért, mert hasznos... Melyik az és miért azt választottad? Hogy haladsz vele?
2011. júl. 29. 19:04
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
100%
Engem nagyon érdekel az USA, ezért is(!) tanulom. Szeretnék valamikor kimenni, és kinn tanulni(egyetemi éveim alatt). Manapság nagyon kevesen tanulnának nyelveket csak úgy kedvtelésből, vagy azért, mert igazán érdeklődnek pl.: az adott ország iránt, stb. Ma mindenki a nyelvvizsgáért tanul, a legtöbben utána már nem is nagyon használják. Én nagyon jól haladok az angollal, kis túlzással beszélem is :) És azt mondják van nyelvérzékem is. Felsőfokú szintre szeretnék eljutni papíron, nem papíron pedig a lehető legtöbb mindent szeretnék megérteni angolul.
2011. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

japánul tanulok, mert szeretem és érdekes. még kezdő vagyok, de nagyon sok jelet már megismerek, csak épp lefordítani még nem tudom.

kínaiul fogok tanulni majd ezen kívül, mert az is érdekel.

2011. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Na figyu iskolában németet tanultam. De aztán önszántamból elkezdtem angolt tanulni, ma már szerintem simán letudnék akármilyen nyelvvizsgát tenni belőle. Utána elkezdtem spanyolt tanulni neten, aztán egy kicsit abbahagytam, és átálltam franciára azt tanultam is rendesen, de csak kb fél évig, majd utána olaszt kezdtem, azt is keményen, de utána visszatértem a spanyolhoz, és most azt erőltetem, mert könnyebb mint a többi, meg nálam az a favorit. De a többit is akarom majd még, ha nem is tökéletesen. Ezt mind egyedül online. Egyébként egy kicsit katalánul is tanultam közben :) 23/f
2011. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

A spanyolt így kezdtem.

Most már hasznos, de amikor elkezdtem, akkor csak kedvtelés volt, tetszett a nyelv és a kultúra.

2011. júl. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
orosz nyelv/kultúra/emberek/történelem érdekel, ezért most azt. ezután a japánt tanulnám. és ezen kívül még rengeteg érdekel sajna. majd választok a török, holland, svéd, bolgár stbstb közül de az még messze van. az angol volt az amit azért tanultam csak mert azt kezdték oktatni általánosban, nem is lehetett választani.
2011. júl. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%
magyar nyelv
2011. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
ógörög.
2011. júl. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hébert tanulok, nem azért, mert kötelező, hanem önszorgalomból, érdeklődésből. Nem is igazán "választottam", hanem elkezdett érdekelni a zsidó vallás, aztán utána Izrael is, és sok érdekes dolgot jobb eredeti nyelven elolvasni, illetve vannak dolgok, amiket máshogy nem is érdemes. Ezért kezdtem hébert tanulni. Azóta azt tervezem, hogy ha majd úgy nagyjából megtanultam a nyelvet, mindenképp elmegyek Izraelbe valamelyik nyáron, hadd lássam, mennyire is sikerült elsajátítanom :)
2011. júl. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Angolul tanulok,mert szeretem megérteni,hogy miről énekelnek a legtöbb zenében,miről szólnak a játékok,illetve szeretném megérteni az angol filmeket,mindenféle felirat,és szinkron nélkül.

Tizennégy éves vagyok,és nagyon jól,és könnyen tanulom a nyelvet,nagyon jó érzékem van hozzá,és tolmács szeretnék lenni.

Már jó pár fordítást készítettem,többek közt,Celine Dion-My heart will go on,Devil May Cry 4 Ending.

Ezeket pusztán kedvtelésből készítettem,de apukámnak is sokszor szoktam segíteni külföldi oldalról történő rendeléseket lebonyolítani.

Szerintem a mai világban nyelvtudás nélkül elég nehéz munkát találni.

2011. júl. 29. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Most németül és angolul tanulok, de később szeretnék oroszul, franciául(vagy olaszul) és latinul is megtanulni. Ha meg marad időm talán japánul vagy törökül. De érdekel az arab és a héber is. Meg a finn. Szóval sok nyelv. :)
2011. júl. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!