Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan nyelv, amit saját...

Van olyan nyelv, amit saját kedvtelésből tanulsz?

Figyelt kérdés
Mert mondjuk érdekel az adott ország, nem pedig azért, mert hasznos... Melyik az és miért azt választottad? Hogy haladsz vele?
2011. júl. 29. 19:04
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, még írjatok légyszíves!

Addig is elmondom hogy én mit tanulok: mivel sikeresen letettem az angol és a spanyol nyelvvizsgát és érettségit, így szerencsére szabadon választhatok. Először a japánt választottam, rendeltem is hozzá jó sok anyagot, és most is tanulom, de valahogy megint elkezdett érdekelni az angol kultúra. Szóval lehet, hogy visszatérek hozzá, és inkább angolul tanulok...

2011. júl. 29. 21:09
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Olaszul tanulok, mert imádok nyelveket tanulni, nagyon érdekel az olasz kultúra és történelem. Olasz után franciául vagy portugálul szeretnék, németül és angolul már tudok :) Viszont nekem mindig van konkrét célom is vele, sokkal könnyeben tanulom úgy, hogy tudom, ekkor meg akkor majd egy nyelvvizsgát is szeretnék belőle :)
2011. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedvtelésből kezdtem japánul tanulni, de szeretnék még kínaiul . Nagyon érdekel a távol keleti kultúra, főleg Japán, és Tajvan.
2011. júl. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én angolul, mert nagyon tetszik a nyelv meg az USA is, valamint eléggé hasznos is ;)
2011. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Én mivel nagyon szeretem az északi országokat, ezért onnan választottam, és norvégul tanulok itt neten. Bár iskolaidőben nehezebb de egyre fejlesztem. :) A másik nyelv pedig a német, az itt, gimnáziumban kezdő nyelvként tanulo9m, de külön is foglalkozok vele, mert nagyon szeretem, annak ellenére, hogy nem tudok semmit :D
2011. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyik nyelvet se érdekből tanulom bár Angolt és Németet érdekből (vagy pontosabban szüleim elvárása, illetve iskola miatt) is kellett volna tanulnom. De abszolut nem bánom, sőt nagyon is szeretek velük foglalkozni.


Japán esetében viszont teljesen magam miatt kezdtem el.


Angol: bárkivel szinte bármiről elbeszélgetetek komoly probléma nélkül (ha az nem valami szakmai téma)


Német: El tudok beszélgetni, de töredező, gyakran helytelen nyelvtan (névelő soha nem stimmel xD) és eléggé korlátozott szókincs. Egy komoly, kötelező-szintű olvasmányt nem értenék meg rendessen.


Japán: Nem halnék meg Japánban, ha csak Japánul beszélhetnék (feltéve, hogy van elég a yen a zsebemben). Illetve játékok, sorozatok történetét nagyvonalakban megértem.

2011. júl. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Japán: szerettem volna tanulni egy nyelvet, a japánra esett a választásom kb. másfél éve. Nagyjából középszinten állok most.


Finn: nagyon-nagyon rég óta szeretném tanulni, a japánnál régebb óta, mégsem állok olyan jól belőle, mint japánból.


Koreai: el már nem adnának, de még kezdő vagyok.


Kínai (mandarin): akárcsak a koreai. Egy (szerintem) elég csúnya, de nagyon érdekes nyelv.

2011. júl. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
igen,van, régebben a finn volt, most az olasz
2011. júl. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Spanyolt kezdtem el, de ez olyan, hogy nagyon ritkán belenézek, olvasgatom a könyvet. :D

Egy játék hatására kezdtem el, Grim Fandango, megfogott. :D

21/L

2011. júl. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:
100%
Bár per pill nem tanulok semmilyen nyelvet, de érdekelne az arab, a török, és a francia...lehet, hogy egyszer belevágok :))
2011. aug. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!