Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik szláv nyelv tetszik...

Melyik szláv nyelv tetszik neked legjobban?

Figyelt kérdés
2011. jún. 17. 20:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Az orosz, ezt beszélem. Értem az ukránt és megértetem magam az orosszal nagyjából a többi szláv országban is, kérdés, hogy közben hogyan néznek... :-x))) A többi szláv nyelv nekem parodizált orosznak tűnik. Egy-két példa:

Pozor (sok szláv nyelven figyelem, oroszul szégyen-gyalázat, kresz táblákon van rajta Csehországtól Szlovéniáig)

potraviny (szlovákéknál élelmiszer, oroszul leginkább mérgezésre lehetne gondolni)

hvala (délszlávoknál köszönöm, oroszoknál dicséret)


stb, stb, stb... kiejtésről és hangzásról nem is szólva (főleg az ukránnál), sokszor elég tájjellegűnek tűnik, könnyem potyog. Ki honnan indul ki, hangsúlyozom, nekem egyik sem jobb, vagy rosszabb a másiknál, csak így van beállítva a fülem.

2011. jún. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Nekem nem kulonosebben tetszenek a szlav nyelvek, igaz bajom sincs veluk, de vonzodni sem vonzodom hozzajuk. Remelem ez nem halalos bun!
2011. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Yingtáó válasza:
horvát
2011. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Hihetetlenül idegesítő, tudálékos bölcsészp|csa vagy te, kérdező. Mirefel csipogsz oly nagy mellénnyel? Az undorító szerinted nem hosszú í? Hát akkor milyen? Undorittó? Esetleg Undoritau? Önérzetes hulye.
2013. jan. 16. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Fülemben zsong lágy cseh dallam..."


Ezt ki ismeri? Azt elveszem feleségül.

2013. jan. 16. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!