Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik germán nyelv tetszik a...

Melyik germán nyelv tetszik a legjobban neked?

Figyelt kérdés
A szlávos kérdés adta az ötletet ;)
2010. okt. 7. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Német, azt tanulok :-)
2010. okt. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az északi részen beszélt németet és a skandináv nyelveket. Sokkal jobb a hangzásuk, mint mondjuk az angolnak :)
2010. okt. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindegyiknek megvan a maga szépsége. A német - ha jól beszélik - szép, a svéd egyszerű, a norvég hangulatos, a dán nem nyelv, hanem torokbetegség, a holland pedig olyan, mint amikor részeg angol tengerész próbál németül beszélni. :)
2010. okt. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, és amit kihagytam: az angolban szinte bármelyik szó jelenthet szinte bármit, így keresve se igen találni ennél jobb nyelvet a szóviccekre. Nem véletlenül világhíres az angol humor. :)
2010. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én svédet tanulok. 15 éves koromban hallottam először, beleszerettem a nyelvbe:)

amúgy nem olyan egyszerű. bár angol/német után nem különösebben nehezek a szavak,de azért vannak szórendi, kifejezésbeli érdekességek, meg hát a határozott-határozatlan, jelzős dolgok és a főnevek többesszáma néha trükkös tud lenni.

2010. okt. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztem az izlandi a legszebb :)
2010. okt. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden nyelvet lehet viszonylag szépen és csúnyán is beszélni. Ezzel együtt átlagosan talán a svéd hangzik a legjobban a germán nyelvek közül, illetve az angol némelyik helyi változata. A német csúnyább. A dán és a norvég számomra csak kissé érdektelenebb, színtelenebb változatai/keverékei ezeknek. A holland annyira ronda, hogy ez már szinte szép (sok holland egyébként nagyon büszke erre).
2010. okt. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Talán felesleges írnom ide, hiszen egyik germán nyelv sem jön be igazából, de ha választanom kell, mindenképpen a holland. Ne kérdezzétek miért, de pont az tetszik benne, ami az összes többiben nem: az erős "h". Szerintem az angolnak egy "tökösebb" verziója, ami úgyszintén nem jön be kifejezetten, de legalább nem is olyan gusztustalan* mint a német vagy a dán.


*természetesen, saját vélemény;-)

2010. okt. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a németbe vagyok most beleszerelmesedve.
2010. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!