Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelv érné meg a...

Milyen nyelv érné meg a legjobban tanulni?

Figyelt kérdés

Szeptembertől megyek egyetemre, ahol lehet majd nyelvórákat felvenni.

Angol felsőfok megvan, azzal már nem szeretnék órai keretben foglalkozni, a további tanulása már megy önállóan.


Szóval a nyelvek amik közül választani akarok:

arab

francia

olasz

orosz

portugál

spanyol


Ja és közgazdásznak megyek, szóval gazdasági szempontból melyiknek lenne a legtöbb értelme?


2011. ápr. 18. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:
19%
Gondolkozz el a lóvárin... Kis dzsipszik gyors szaporodásnak indultak, ők a jövő nemzedéke.
2011. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Francia, orosz. Esetleg spanyol. Legvégső esetben olasz. A többi kettő felejtős.
2011. ápr. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Az arabot semmiképp. Én voltam arab szakos másfél évig, mire rájöttem, hogy nem sokat érek vele. Az oktatás színvonala sem volt a legjobb, és a nyelvet sem lehet szerintem elsajátítani. Túl nehéz és túl kevés az óraszám. Sokan hagytuk ott, és ez nem véltetlen. Azóta mindannyian diplomáztunk, tehát nem hiszem, hogy velünk volt a baj. Nem javaslom, mert értékelhető eredményt elérni úgy, hogy ez nem a főszakod, szinte lehetetlen.
2011. ápr. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Jah, és ha már választani kell, akkor én az oroszra szavazok. Nekem nagyon tetszik, és szerintem jövője is van.
2011. ápr. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt nyelvek erősorrendje:


1. francia, orosz

2. spanyol, portugál

3. olasz

4. arab.


Nem látom a listán a németet, pedig az angol után az lenne a második legfontosabb, különösen egy közgazdásznak.


Gazdasági téren az angol a világnyelv, fontos regionális nyelvek a francia, német és orosz, kevésbé fontos regionális nyelvek a spanyol és portugál.


Az arab jelentősége nagyon csekély, pl. mert az arab térségben akivel érdemes szóba állni, az úgyis tud angolul vagy franciául; az olasz lényegében egy ország nyelve, még csak nem is regionális nyelv.

2011. ápr. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Valóban, német órát is fel lehet venni, ugyanúgy mint angolt. Németet is sokáig tanultam (igaz abból nincs nyelvvizsgám), de valami teljesen újat szeretnék tanulni.

2011. ápr. 19. 09:00
 7/8 anonim ***** válasza:
pedig pláne ha már tanultál németet, akkor érdemes lenne továbbfejleszteni és nem belekapni egy másikba. lesz még bőven időd elkezdeni, de addigra már két erős nyelved lesz. sokkal jobb kiindulópont. ha abszolút nem szeretnéd, akkor tényleg francia és orosz legyen, fent az egyik válaszban leírt fontossági sorrenddel én teljes mértékben egyetértek.
2011. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én olaszt tanulok, előtte németet, és nagyon könnyű német után az olasz.:D Én azt javaslom.
2011. ápr. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!