Melyik nyelvet tanuljam?
attól függ... ha már beszélsz franciául akkor az olasz nagyon jól menne..
de én a dánra szavazok.
Ha franciául, vagy spanyolul beszélsz, akkor az olasz lesz nagyon könnyű, ha németül, akkor meg a dán és a svéd.
Arabul nem fogsz tudni tökéletesen megtanulni, mert vannak olyan hangok benne, amit nem fogsz tudni kiejteni, hogyha nem gyakorlod már kiskorodtól. (A gége porcosodása, vagy valami ilyesmi miatt biológiailag lehetetlen.)
Én, személy szerint, kacérkodok azzal, hogy egyszer megtanuljak olaszul. Szerintem nagyon szép nyelv.
..csak nem mész vele semmire.
OROSZt tanulj, ha kérhetlek. minden nagyobb beruházást az oroszok viszik jelenleg itt mo-n is.. pár év múlva meg még inkább a középpontban lesznek.
FRANCIA szép csak nehéz 3 éve tolom már csak 1 év és nyelvvizsgázok.
NÉMET szerintem semmire nem jó manapság midnenki angolul szeret társalogni németek is.
SPANYOL amerikában is ezt beszélik elég sokan iskolákban is tanítják
HÉBER ezt felejtsd el balról jobbra írás meg olvasás te azt már nem tudod megtanulni
KÍNAI JAPÁN még ezek ha üzleti körökben akarsz nagyot kaszálni
Angol és német után a dán és a svéd könnyű lesz.
Spanyol után meg az olasz
"HÉBER ezt felejtsd el balról jobbra írás meg olvasás te azt már nem tudod megtanulni "
Miért ne tudná megtanulni? Kb. két hete tanulok héberül, és nagyjából másfél nap alatt ráállt a szemem meg az agyam, hogy a másik irányba olvassak, ha meglátok egy héber szöveget, automatikusan jobbról kezdem olvasni (már amennyit ki tudok belőle venni egyelőre).
Azt nem tudom megmondani, hogy mennyire nehéz, mert még csak a betűkkel ismerkedek, illetve néhány szót tudok, de még semmi nyelvtan, viszont egyelőre nagyon tetszik. A kiejtés kicsit nehéz nekem néha, pontosabban egy hang van, amivel kicsit meggyűlt a bajom, mert az R-t valahogy olyan furán kell ejteni, de néha sikerül szépen, csak ez általában merő véletlenül jön össze.
Amúgy ezek közül még az olaszt tanultam, sajnos nem túl sokáig, tini koromban valahogy totál nem érdekelt, pedig most örülnék, ha tudnék olaszul, de az összes tudásom kb. két mondatra korlátozódik. Én úgy vagyok az olasszal, hogy 1 év tanulás után (ami már nagyon régen volt) valamennyire meg tudom érteni, hogy egy olasz szövegben miről van szó. Nem tudnám persze lefordítani, de a lényegre rájövök. Valószínűleg ha rendesen tanultam volna, nem csak melegedni jártam volna be órára, akkor rendesen érteném is. Így belegondolva ott veszítettem el az érdeklődésemet az olasz nyelv iránt, amikor az igék ragozását nem tanultam meg, és így már nem tudtam rendesen bekapcsolódni az órai munkába. Most már bánom, mert valójában nem lett volna nagy cucc megtanulni.
Olasz: közepesen nehéz európai nyelv, ha ez megvan, akkor a spanyol, francia és társai könnyűek lesznek.
Dán: van a skandináv nyelveknek egy szépsége, ebből egyedül a dán esik ki nekem, szerintem elég ronda...
Svéd: ha már skandináv, inkább ezt. Bár vannak hülye jelentésmegkülönböztető hangok, mint a kínaiban, de ettől csak még különlegesebb.
Arab: rengetegen beszélik. Ismerek egy embert, aki kb. 50 nyelven beszél folyékonyan (youtube-n megtalálod: laoshu505000), ő azt mondja, hogy a kb. 50-ből az arab magasan a legnehezebb, amit megtanult.
Héber: régi, érdekes, de nem sok mindenkivel fogsz héberül beszélni... Bár a hasznosság téged nem érdekel, de itt muszáj megjegyeznem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!