Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Orosz vagy olasz nyelvet...

Orosz vagy olasz nyelvet tanuljam?

Figyelt kérdés

Tetszik mindkettő, csak hobbi szinten szeretném tanulni.

Melyiket választanátok vagy ajánlanátok?


2011. aug. 2. 14:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Oroszul mi baromkodni szoktunk csak... :D :D Amugy semmire nem mész vele... Ha hobbiból nyelvet akarsz tanulni akkor Olasz.
2011. aug. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
hát az olasz egy neolatin nyelv,hasonló a spanyolhoz és kicsit még talán a franciához is,az orosz meg egy cirill betűs nyelv,hasonló,mint a bolgár...
2011. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy melyik nyelv milyen csupán dönteni nem tudok a kettő közül mert egyik sem különösebben hasznos.
2011. aug. 2. 14:15
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha rám hallgatsz,az oroszt válaszd! Oroszország még nagyot ugrik majd a jövőben!
2011. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%
Az olasz a spanyolra hasonlít, de a franciához köze nincs. Spanyolul beszélek, franciául egy élet alatt nem tudnék megtanulni.
2011. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
az orosznak akkor van értelme,ha tudsz mellette jól angolul,és van olyan terved,hogy valami orosz multinál kezdj magaddal valamit,vagy olyan helyen dolgozol,ahol van orosz tárgyalópartner...angol nélkül semmit se ér...
2011. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én oroszul szeretnék egyszer megtanulni.

Szerintem jól fog az még jönni! Azért Oroszország még most is nagy ország.

2011. aug. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz baromi jól tud jönni egy ilyen szláv környezetben! Meg tudod értetni magad egy csomó helyen. Arról nem is beszélve, hogy igen egyszerű nyelv, csak nehéz átállni a logikájára annak, aki korábban angolt/németet/indoeurópai nyelveket tanult.
2011. aug. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Oroszt többen ajánljátok.

2011. aug. 2. 14:52
 10/16 anonim ***** válasza:
70%

Én úgy gondolom, hogyha nem érdekelnek olyan szempontok, mint a hasznosság, akkor teljesen irreleváns, hogy ezt tőlünk megkérdezd. Most csak a nyelvekkel kapcsolatos érzelmeink alapján döntesz? Ha hobbiból akarsz nyelvet tanulni és minden információt tudsz róluk, akkor csak a te véleményeden múlik, semmi máson.


Én személy szerint az oroszt szeretem. Tanulgattam már és folytatni is fogom, mert jó kis nyelvnek tartom, bár van vele munka. Az olaszt hagyományosan könnyűnek tartják, nekem nincs vele tapasztalatom. Nem vonz különösebben.

2011. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!