Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Helyes ez így németül?

Helyes ez így németül?

Figyelt kérdés

nemrég vettem egy németkönyvet, 0-ról indultam, és most is tanulgatok... van itt egy olyan feladat hogy "kérdezz rá az aláhúzott mondatrészre egész mondattal?" pl. van egy ilyen, hogy : Du bist so genial (a so genial van aláhúzva). úgy akkor helyes, hogy "so genial bist du?"

köszi előre is!!!


2011. márc. 19. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, az ige jön először eldöntendő kérdésnél: Bist du so genial?
2011. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ahham. köszi. csak az volt a feladat, hogy kérdezzek rá, és megzavarodtam :D:)
2011. márc. 19. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a "so genial"-ra kell rákérdezni, mert csak az van aláhúzva, akkor nem eldöntendő kérdést kell szerkeszteni, hanem az állítmányra kell rákérdezni: Wie bist du? (Milyen vagy?)
2011. márc. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez milyen nyelvkönyv?Elég furcsán gyakoroltat : )) A ˝Bist du so genial?˝ nyelvtanilag helyes,a kedves előzőnek száz százalékosan igaza van.Én különben ˝Wie bist du?˝-val kérdeznék,ha már a so-t is meg a genial-t is aláhúzták.Tudom,hogy kicsit off,nem akarlak összekeverni,csak segíteni szeretnék. (:
2011. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20:07-es,egyre gondoltunk,te voltál a gyorsabb (:
2011. márc. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

ez is elég jó ötlet :O köszi :) és logikusabb is am :D

amúgy: maklári tamás- lazán németül I.

2011. márc. 19. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!