Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi lesz a kínai írásjelekkel...

Mi lesz a kínai írásjelekkel a jövőben?

Figyelt kérdés
Olyan sok van, hogy azt képtelenség mobil- és számítógépklaviatúrán megjeleníteni. Ha jól tudom kitaláltak valami olyat, hogy bizonyos "karakterek" a hangokat jelölik és ezt használják a kütyüjeiken. De hallottam olyanról is hogy átveszik a latin írásrendszert. Most akármelyik is lesz, a kínai hagyományos jelek el fognak tűnni, nem?
2010. dec. 31. 15:06
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

1700


"Miért kellene nekik az "értelmes" angol, mikor 2231 éve tökéletesen megértik, és megértetlk magukat "kínaiul""


Ezt egyszerűen rosszul tudod. Ha valaki angolul tanul az egyetemen, angol könyvekből tanulja a szakmáját stb., akkor nem fog több száz munkaórát ebbe fektetni ezen felül, hogy őskori hieroglifákat magoljon, amiken ugyanezeket a szavakat ki lehet fejezni. Ugyanis a másik mérnök vagy informatikus ugyanúgy tud angolul, ugyanúgy angolul ismeri a szaknyelvet, ellenben ugyanúgy nem ismeri ezeket a buta hieroglifákat. Akkor meg minek?


Lesz mindig egy konzervatív kisebbség, amelyik majd hisztizik, hogy a csodálatos kínai írást őrizni kell, a többség viszont a helyére fogja tenni a gyakorlatban ezt a rettentő célszerűtlen írást.


Amúgy meg a "megérteni egymást" tág fogalom. Lehet, hogy egy olyan nyelven, amin tudsz egy kiló hagymát kérni, még nem lehet nanotechnológiai kérdéseket megvitatni. Pl. ez a helyzet a kínaival. Biztos van valami nyelvi bizottság, ami már kitalálta, hogy egy jó kínainak milyen krikszkrakszot kell rajzolnia, amikor valamelyik modern szakkifejezést akarja leírni, csak éppen ez magukat a szakmákat kevéssé érdekli.

2011. jan. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Utolso: bocs a szemelyeskedesert, de te miert utalod ennyire a kinaikat es az irasukat? Akarhany erre vonatkozo kerdest olvastam eddig mostanaban, te mindig ott voltal, es kifejtetted a velemenyedet a "kokorszaki" irasukrol. Es honnan ismered ennyire jol az ottani es ahhoz kozeli orszagok viszonyait?
2011. jan. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:

ma 22:32


Honnan veszed, hogy utálom a kínaiakat? Semmi bajom sincs velük. Az írásuk attól még egy katasztrófa, és ezt minden értelmes kínai is tudja (értelmes: aki célszerűen gondolkodik, nem pedig "arc" és önérzet alapján).

2011. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Nyugi gyerekek!:) Ők 1300 millióan xannak, és azért tanulnak meg bármilyen nyelvet, mert a saját jól felfogott érdekük ezt kívánja(jelenleg). De ki tudja hogy egy-két evtized múlva a mi jól relfogott érdekünk (komoly egyetemekkel egyetemben;)) nem a kínai nyev tanulása lesz-e?:)
2011. jan. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem kellene ennyire "elszállni" magunktól, meg a nagy tudásunktól. Ők már évezredekkel ezelőtt is többet tudtak bizonyos dolgokról (orvoslás plz), mint amit mi a mai napig megtanultunk róla...
2011. jan. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:

ma 20:27


A Kínán kívüli világnak sosem lesz "jól felfogott érdeke" mandarint tanulni, két igen nyomós okból:


1) A mandarin tanulása hosszadalmas, előbb megtanulnak ők angolul;

2) Kína sohasem lesz nagyhatalom gazdaságilag és tudományosan, kulturálisan még kevésbé.


ma 20:31


Konkrétan mit találtak fel kínaiak az orvostudományban, amit használunk is és működik is? Én nem tudok ilyenről, de ha tudsz valamit, szólj :)))

2011. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

ma 20:27-nek.

Hogy mit találtak fel az orvostudományban? Hehehehe... Konkrétan magát az orvostudományt, tudatlan barátom! de ők találták fel a iránytűt, a papírt, a nyomtatást, a puskaport, a porcelánt, és pl a selymet is évszázadokkal korábban mint Európában. Ja és akármennyire fogynak (1300millió), mi sokkal rohamosabban fogyunk itt Európában.;) Az meg hogy "Kína sohasem lesz nagyhatalom gazdaságilag és tudományosan, kulturálisan még kevésbé", hááát erre azért hosszútávon ne fogadjál.:D Mert az ugynevezett "fejlett nyugati társadalmak" nem csak létszámukban erodálódnak...:(

2011. jan. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

En sem teljesen ertem, hogy miert vonod ketsegbe mindig az orvostudomanyt. Akupunktura, termeszetgyogyaszat, minden alternativ orvostudomany abbol a tersegbol szarmazik. Sokkal jobban ismerik a gyogynovenyek alkalmazasi modjat, az eletenergiakat, az egeszseges taplalkozast, mint mi. Ott vannak pl. a szerzetesek, akik ugy koncentraljak az energiat, hogy a torkukkal megtartanak egy landzsat, stb. Vagy te ugy gondolod, hogy a mi orvostudomanyunk annyira fejlett? Egy csomo dolog van, amit az orvosok nem tudnak megoldani, a termeszetgyogyaszat meg igen. Erre jon az, amikor erre nem tud az orvostudomany magyarazatot. Azonkivul ugy tudom, hogy ok arra az idore fizetik az orvosukat, amikor egeszsegesek es nem, amikor betegek (ezt lehet, hogy Japannal keverem, nem eskuszok meg ra, de ugy remlik, Kinaban is igy van). Ez egy sokkal egeszsegesebb felfogas, mint a mienk.


Egyebkent, amikor a keleti orvostudomany mar dietakat es hatekony orvoslast hasznalt, az europai (pl. angol) orvosok ott tartottak, hogy a beteg fejen lyukat kell vagni, hogy a pestis "ross gozei" eltavozzanak.

2011. jan. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

23:54


"ők találták fel a iránytűt, a papírt, a nyomtatást, a puskaport, a porcelánt, és pl a selymet"


És az, hogy a kínaiak a középkorban, 500-800 évvel ezelőtt mit tudtak jobban, az milyen szempontból releváns arra nézve, hogy ma, a XXI. században, praktikusabb-e a képírás a hangírásnál?


"Az meg hogy "Kína sohasem lesz nagyhatalom gazdaságilag és tudományosan, kulturálisan még kevésbé", hááát erre azért hosszútávon ne fogadjál.:D"


Aki ért a gazdasághoz, az ezt tudja, aki nem ért hozzá, az meg hisztizzen nyugodtan.

2011. jan. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

01:06


"En sem teljesen ertem, hogy miert vonod ketsegbe mindig az orvostudomanyt. Akupunktura, termeszetgyogyaszat, minden alternativ orvostudomany abbol a tersegbol szarmazik."


Tehát a NEM MŰKÖDŐ hókuszpókuszok származnak onnan.


Tudod, Európában feltaláltak valamit, amit Kínában viszont nem (bármennyire is minden elismerésem a kínaiaké a porcelánért és a papírért): pl. a tudományos módszert, a kontrollált, véletlenszerű, kettős vak kísérleti eljárást stb., amivel el lehet dönteni, hogy egy orvosi eljárás ténylegesen MŰKÖDIK-e, vagy csak jól hangzik.


Pl. az antibiotikumok működnek, mert kísérleti úton megállapítottuk, hogy működnek. Működik a sebészet, működik a szervátültetés, működnek a szívgyógyszerek stb.


Az akupunktúra és a többi hókuszpókusz meg nem működik, mondom, egyetlen kivétellel, fájdalomcsillapításra korlátozottan alkalmas, és némelyik allergiában is. Ennyit tud a kínai orvostudomány. Az európai meg minden mást.


"Sokkal jobban ismerik a gyogynovenyek alkalmazasi modjat, az eletenergiakat"


Bocs, de kicsit is tanult ember már 200 éve nem hisz ilyen hülyeségekben, mint "életenergiák". A gyógynövényeket pedig a modern nyugati orvostudomány ismeri a legjobban, hiszen azonosította, szintetizálja, továbbfejleszti a hatóanyagokat.


"Egy csomo dolog van, amit az orvosok nem tudnak megoldani, a termeszetgyogyaszat meg igen."


Nincs csomó ilyen dolog. A természetgyógyászati eljárásokból kétféle van. Van olyan, ami orvostudományi alapon elfogadott (pl. gyógynövény), de azt az orvostudomány maga is használja, tehát nincs értelme megkülönböztetni az orvostudománytól. És van olyan, ami az orvostudomány számára nem elfogadott, és az nem is működik.


"Azonkivul ugy tudom, hogy ok arra az idore fizetik az orvosukat, amikor egeszsegesek es nem, amikor betegek"


Ez valamikor 500 éve volt így.


"Egyebkent, amikor a keleti orvostudomany mar dietakat es hatekony orvoslast hasznalt, az europai (pl. angol) orvosok ott tartottak, hogy a beteg fejen lyukat kell vagni, hogy a pestis "ross gozei" eltavozzanak."


Csak megint ott tartunk, hogy te azt bizonygatod, hogy 800 éve valamiben jobban voltak a kínaiak.


És most innen kellene eljutni oda, hogy a kínai képecske-rajzolgatás hatékonyabb, mint a hangírások a latin és cirill meg görög betűktől a devanagariig és a hangulig. Csak mert, emlékeztetőül, erről vitázunk. Nos?

2011. jan. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!