Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fontos a helyesírás?

Miért fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés
vagy miért nem?
2010. nov. 24. 17:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem tudok rá mit mondani. :D

Én azért írok minél helyesebben, mert ehhez van tehetségem. Sosem tanultam, sőt, a szabályokról fogalmam sincs, csak úgy ösztönösen jön.


Ennek ellenére, engem nagyon idegesít, mikor valaki szándékosan „picsänyelvet" használ, tehát x-szel írja, hogy pl. „emléxel". A vki, vmi és társait még el is nézem, de az már tényleg a tetőpont, mikor valaki azt írja: „wan", „wok". -.-"

De, személy szerint, engem még az is idegesít egy kicsit, ha olyan rövidítéseket látok, hogy „h"(hogy) „sztem" „mek".


MSN-en, egyébként, soha sem írok nagybetűt, csak neveknél

2011. febr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

én is úgy írok hogy pl vok,mek,sztem,meg ilyenek de amig megértik,mit akarok mondani,sztem felesleges azzal tökölnöm hogy kiírom azt hogy VAGYOK.

meg néha én is szoktam w-vel írni a sima v betüt de csak azért mert néha pl mikor azt irom hogy veled a w közelebb van az e-hez mint a v,ezért gyorsan úgy írom hogy weled

amúgy én azt utálom nagyon mikor nekem is amikor nem itt gépen,hanem kézzel írok,akkor nekem is ösztönösen jön hogy hogy kell helyesen írni pedig a szabályokat nem tanultam meg,de mégis tudom hogy hogy irjam.

erre nyelvtanból van a szabályokból egy csomó 1-esem meg 2-esem mikor minek tanulnám meg még bonyolultabban azt ami úgy is ösztönösen jön??

szóval szerintem azért hülyeség

13L

2011. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
utálom az ilyen "szercsi", "vok", "éjdi" szövegeket, néha irritál, ha helytelenül irnak, de megértem ha valaki elgépel valamit, abban nem hiszek, hogy ha valaki tökéletesen ír az már olyan intelligens, s biztos intelligensebb, mint aki helytelenül ír, ez hülyeség! az egy dolog, hogy műveltebb, de attól még lehet tökéletlen, én eszerint nem minősítek senkit, és roppant zavaró, hogy interneten mindenki beleköt abba, hogy most istenem, valaki elgépelt valamit, hű, de nagy ügy, biztos nagyon intelligens lehet az illető, ha nincs jobb dolga, mint, hogy egy ismeretlenekbe kössön bele, akiket nem érdekel, hogy "létezik helyesírási szótár" hiszen tud róla.
2011. szept. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!