Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Röviden milyen változásokat...

Röviden milyen változásokat tartalmaz az új német helyesírás?

Figyelt kérdés

Egy \'97es nyelvkönyvből akarnám felfrissíteni a némettudásomat, csak épp nem tudom mennyire számít elavultnak az a könyv. Nagyon brutális változások történtek a németben azóta? A neten semmi relevánsat nem találtam eddig róla.

Csak nem akarnám rosszul megtanulni a német :)


2009. szept. 18. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Ahogy tudom ß helyett ss -t kell írni. Lényegében ennyi. Meg talán az umlautot változtatták meg de nem biztos.
2009. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Az elsönek: azt irod: Ahogy tudom ß helyett ss -t kell írni. -Ez igy nem igaz, több helyen igy kell ujabban urni, de nem mindenütt.

A kérdezönek: ezt nem lehet egyszerüen felsorolni, mert sok változtatás van, szerezzél be egy újabb könyvet, mert másként nem fog menni.

(Németországban éltem át a helyesirási reformot - itt élek már régen - és még az itteni német-tanároknak is sok gondja volt az uj szabályokkal és kivételekkel.)

2009. szept. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

ahogy a második hozzászóló írja, rengeteg a változás, azt nem lehetne így itt leírni. a ß csak egy téma, de nem szűnt meg.


többek közt lehet összetett szavaknál akár 3 mássalhangzót is használni, amit régen nem lehetett. (pl. Schifffahrt)

2009. szept. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ez azt jelenti hogy nem lenne épületes dolog régi könyvből tanulnom? (Deutsch Express)
2009. szept. 18. 19:24
 5/7 anonim ***** válasza:
jobb lenne egy aktuális könyv. persze attól is függ, hogy milyen céllal tanulsz. ha csak egy nyaralás keretén belül szeretnéd megértetni magad, akkor mindegy. (nem ismerem az említett könyvet)
2009. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha csak beszélni akarsz, akkor mindegy, de ha komolyan gondolod, akkor célszerübb egy aktuális könyvet beszerezni. (Mindjuk, ha már rászánnám az idöt meg a fáradtságot, akkor inkább a jó variációt tanulnám, mert egy fáradtsággal meglenne rendesen)
2009. szept. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, asszem megyek a könyvesboltba :)))
2009. szept. 19. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!