Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért fontos a helyesírás?

Miért fontos a helyesírás?

Figyelt kérdés
vagy miért nem?
2010. nov. 24. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Egy csomó minden miatt fontos.


A magyar nyelvet megtiszteled azzal, ha normálisan írsz, betartod a szabályait. Ha senki nem tartaná be őket, kész nyelvi káosz lenne, mindenki úgy írná le a dolgokat ahogyan akarja, a végén egy dolognak 50 féle neve lenne, melyek közül meg sem értenénk mindent.


Egyébként a műveltségről is árulkodik.

2010. nov. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
71%
alapműveltséghez tartozik. Én nagyon sajnálom, hogy mostanában ez már nem divat.
2010. nov. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez a véleményem. Ezzel a címmel kell fogalmazást írnom.
2010. nov. 24. 17:52
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Az intelligencia hiánya is tehet arról,hogy ha egyre többen vannak akik nem tudnak szépen,helyesen írni..
2010. nov. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Szégyen, itt véditek a helyesírást, de ti sem írtok helyesen.
2010. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy érzékletes példa: még soktíz évvel ezelőtt, amikor a magántelefon, a mobil és internetes kommunikáció még sehol nem volt, a leggyorsabb információátadás a távirat volt, régi nevén sürgöny. Egy család vendégül látta idős rokonát, aki ott maradt éjszakára és nem utazott aznap tovább. Hogy ne legyen aggódás, az otthoniaknak az alábbi táviratot küldték: "Juliska néni itt hált meg nálunk". Ugye régiesen az, hogy ott aludt, azaz ott hált.

Igenám, de az ékezet valahogy kimaradt a sürgönyből és az egész család feketében, gyászolva leutazott...


Elég ennyi indok? :)))

2010. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én helyesen írok. :)De a helyesírást védeni akkor sem lenne szégyen, ha nem tudnék helyesen írni: megtanulni sosem késő!
2010. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SirVivor válasza:
Szerintem nem fontos a helyesírás. Bárhogy lehet bármit írni, ha ez nem okoz félreértéseket. Az eddigi válaszok többsége is megerősített abban, hogy a helyesírásmániások nagy része nem igazán tud komoly indokot felhozni arra, hogy mindez miért fontos, viszont remekül le tudják nézni azokat, akik szabadon, saját igényeiknek megfelelően használják a nyelvet, akár szóban, akár írásban. Egyfajta sznobizmust érzek ki az ilyen véleményekből. Nekem talán jogom van ezt írni, hiszen én nagyjából tudok helyesen írni, most is azt teszem. Bátorítanék mindenkit, hogy ha van rá igénye, nyugodtan bírálja felül az éppen aktuális helyesírási szabályokat, és használjon helyette sajátokat. Elsősorban akkor, ha ez mások számára is értelmezhető. Én pl. felszólító mondatok végére általában pontot teszek, mert a felkiáltójel valahogy túl parancsolónak tűnik számomra...
2011. febr. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 SirVivor válasza:
Szerintem nem fontos a helyesírás. Bárhogy lehet bármit írni, ha ez nem okoz félreértéseket. Az eddigi válaszok többsége is megerősített abban, hogy a helyesírásmániások nagy része nem igazán tud komoly indokot felhozni arra, hogy mindez miért fontos, viszont remekül le tudják nézni azokat, akik szabadon, saját igényeiknek megfelelően használják a nyelvet, akár szóban, akár írásban. Egyfajta sznobizmust érzek ki az ilyen véleményekből. Nekem talán jogom van ezt írni, hiszen én nagyjából tudok helyesen írni, most is azt teszem. Bátorítanék mindenkit, hogy ha van rá igénye, nyugodtan bírálja felül az éppen aktuális helyesírási szabályokat, és használjon helyette sajátokat. Elsősorban akkor, ha ez mások számára is értelmezhető. Én pl. felszólító mondatok végére általában pontot teszek, mert a felkiáltójel valahogy túl parancsolónak tűnik nekem...
2011. febr. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SirVivor válasza:
Gondoltam, hogy kétszer fogja beadni, most már mindegy. Moderátor, az elsőt töröld lécci. A másodikat hagynám meg.
2011. febr. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!