Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az, hogy olasz után...

Miért van az, hogy olasz után könnyebb a spanyol, mint spanyol után az olasz?

Figyelt kérdés
ezt már több helyen is hallottam, de azt nem mondták miért, pedig nagyon érdekelne.
2010. szept. 12. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

Egyik sem valami hasznos. Tanulj Angolt, Németet, Franciát, Oroszt, Kínait, Latint.


Ezeknek van gyakorlati haszna is.

2010. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
hm,szerintem azért,amiért a németet könnyebb előbb tanulni,mint az angolt.az angol kezdeti nyelvtana könnyebb,mint a németé,és ha előszörre már megbarátkoztál a nehéz német nyelvtani szabályokkal,az angol sokkal könnyebben megy.egy ideig.utána az angolban sokkal több a sikerélményed,ergo sokkal könnyebben jutsz el magasabb szintre : ))
2010. szept. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

másodiknak köszi:)

elsőnek nem kérdeztem a véleményét:D

németül már tudok:D

2010. szept. 12. 21:10
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Az elsővel egyetértek, ha kivesszük a kínait belőle, mert annak a világon semmi haszna ;)
2010. szept. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

22:10-es


Azt te csak hiszed. A kínaiak sokan vannak és még többen lesznek! Előbb utóbb övéké lesz a világnyelv!

2010. szept. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
22:15-ös: Azt te csak hiszed. A kínaiak is tisztában vannak vele, hogy a büdös életben senki nem fog a kevükért kínaiul tanulni, ráadásul nem is szeretik, ha valaki tud kínaiul. Akikkel érdemes a kínaiak közül beszélgetni ilyen téren, az tud angolul.
2010. szept. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Lehet igazad van. A kínaiak baromi okosak akármilyen nyelven meg tudnak tanulni. Ez is része a jelenlegi életüknek.
2010. szept. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na ezt azért nem mondanám, mert olyan akcentusuk van, meg nem tudnak kimondani dolgokat, hogy csak na. A nagyjuk nem beszél más nyelvet, márpedig a nagyjuk az eléggé sok ;D
2010. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nem lehetne a kérdésemre válaszolni inkább? /:
2010. szept. 13. 16:00
 10/12 anonim ***** válasza:
71%

8 év olasz után tanultam 4 évig spanyolul... Az olasznak rendszerezettebb, és bonyolultabb nyelvtana van, miután azt megszoktad, nem nehéz a spanyol egyszerűbbsége. Engem inkább zavart a dolog, mint segített.

Na meg a hangzás. Olasz dallamosabb, nincs tele sziszegésekkel, magyarként könnyebb olvasni és kiejteni. Ha meg a sziszegést szokod meg, arról nehéz átállni.

Pl. olasz "che" = spanyol "que" [ejtsd:ke]

olasz "que" = spanyol "cue" [kve]


Én azt mondom, olaszul könnyebb tanulni, mert az logikusabb.

2010. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!