Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerinted az olasz vagy a...

Szerinted az olasz vagy a spanyol a szebb, és miért?

Figyelt kérdés
2011. febr. 17. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nehéz kérdés és csak szubjektív válasz van rá. Mindkettő dallamos, a magyar fül többségének tetsző nyelv. Hogy melyik a szebb az éppen annyira egyénfüggő, mint az, hogy két fülbemászó zeneszám közül ki, melyiket hallja szebbnek.
2011. febr. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Spanyol:) Az olasz nekem köpködős, csúnya nyelvnek hat. De igazán a portugált szeretem, ha már újlatin nyelvek. De ez tényleg nagyon szubjektív dolog.
2011. febr. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tényleg szubjektív, nekem a spanyol a legszebb, azt most tanulom magamtól, de az olasz is tetszik anyukám tanított kiskoromban.
2011. febr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Főlg a beszélőtől függ (ez minden nyelvre igaz). Mindkettőt lehet rondán és szépen beszélni, a valóságban az esetek 90%-ában mindkét nyelv színtelen, monoton motyogás. A spanyol szerintem tűrhetőbb.
2011. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az olasz jobban tetszik, számomra dallamosabb, és nem köpködős.
2011. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Nekem személy szerint az olasz tetszik, mert a spanyol is gyönyörű, de túl sok benne az "sz" hang, és tényleg eléggé köpködős, az olasz viszont teljesen dallamos.:)

2011. febr. 19. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!