Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nekünk magyaroknak miért...

Nekünk magyaroknak miért nincsen ennyire öntudatunk?

Figyelt kérdés

Miért nem őrizzük a magyar szokásokat? De komolyan... miért nincs reklámja Hortobágynak, a népviseleteknek, mindennek, ami magyar? Miért engejdük be habozás nélkül Amerika szemetét ide (McDonald's, Kóla stb...)? Miért nem fognak össze ezért csoportok? Nem hiszem el, hogy csak én gondolkozom így, és senki nem hajlandó tenni!

Ó, és én nem gyűlölöm Magyarországot, mielőtt bárki rám fogná, mert mostanában ez a divat. Hiszek benne, de legalábbis remélem, hogy lesznek még itt is olyan emberek, mint Kossuth, Széchenyi. Szükség lenne már rájuk szerintem. Meg az is elég nagy baj, hogy minden második tizenévesnek az a jövőképe, hogy itthagyja Mo.-t külföldre megy, ahol "ismerőssel" szerez munkát és nem vállal egy gyereket sem, mert minek. Szép.

17/f


2010. febr. 15. 21:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
43%
23:14 - Akkor... Jól írod, és mi van most? Most szégyenkeznének, ha most látnák az országot. Ez az utókor nem érdemelte meg, amit akkor tettek. Ez az utókor elpazarolja azt, amiért akkor harcoltak. Egy kicsit én is így érzem, hogy talán nem érdemli meg a mostani Magyarország, de talán lesz egy olyan utókor, akik miatt mégis érdemes tenni, lesz egy olyan csapat, akik hajlandók együttműködni, akik nem azért kerülnek a csapatba, mert valakinek a valakije, hanem azért, mert van ötletük és tehetségük. Lehet, hogy kevesen lesznek, de miattuk éri meg. A tömegért nem, a pazarlókért nem.
2010. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
61%

Mit ér, ha valaki csak magyar, de nem ember?

Mit ér, ha valaki lobogtatja a zászlót, de rongál és bánt másokat?

Mit ér, ha valaki veri a mellét az országra, de közben eltapos másokon és úgy kerül hatalomra?


Nem az országot utálom, az ország szép (volt valaha), azokat nem szeretem, akik tönkreteszik az országot és a benne élőket, akiket megaláznak a nagy gazdagok...

2010. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
56%

Széchenyi, meg a reformkor többi nagy alakja előtt ugyanolyan helyzetben volt az ország, mint jelenleg. Széchenyi nem is tudott magyarul, csak felnőtt fejjel tanult meg. Divat volt az osztrák udvar majmolása a nemesek körében, az osztrák áru, a nép meg nyomorgott.

Mindaddig, amíg ezek a figurák színre nem léptek, és el nem érték, hogy máshogy legyen.

Nem volt közülük mindenki kőgazdag! A Petőfi-félék abszolút nem. De a maguk módján, a tehetségükkel hozzájárultak a változáshoz.


Aztán már hazafinak lenni lett divat...

2010. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
57%

Az orvosok, a pedagógusok, ha nem futja vállalkozni, a közalkalmazotti bért kapják, ami megalázóan kevés ahhoz képest, milyen munkát végeznek.


Nem a hagyományok az elsők, azokat kéne megbecsülni akik lelkiismeretes napszámosai az országnak.

2010. febr. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
54%

23:22


Zagyválod a dolgokat rendesen.


"... a nép meg nyomorgott. Mindaddig, amíg ezek a figurák színre nem léptek, és el nem érték, hogy máshogy legyen."


Máshogy lett? Hogyan? Kossuth mit vitt véghez? Elárulom: semmit. Írt egy csomó újságcikket, aztán az egyik vezető volt a szabadságharc alatt. Van ennek köze a "nép nyomorgásához"? Egy fenét van, úgy, ahogy Széchenyinek sincs. Az ország az 1850-es években indult gyors fejlődésnek, amikor elkezdődött az iparosodás. Ehhez semmi köze nem volt se Széchenyinek, se Kossuthnak. Császári rendelettel eltörölték a jobbágyságot és liberalizálták a gazdaságot, így az 1850-es években kialakulhattak a magyar ipar alapjai.


"Nem volt közülük mindenki kőgazdag! A Petőfi-félék abszolút nem."


Hogy jön ide Petőfi? Teljesen más irányzathoz tartozott. Petőfi és Széchenyi politikai ellenfelek voltak, ahogy egyébként Kossuth és Széchenyi is. Utálták egymást.


"De a maguk módján, a tehetségükkel hozzájárultak a változáshoz."


Milyen változáshoz? A forradalmat és a szabadságharcot leverték.

2010. febr. 16. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
14%

te nem vagy 100-as...

17 evesen meg puncirol kene abrandoznod nem ilyen kocsogsegekrol...

2010. febr. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
77%

"Zagyválod a dolgokat rendesen."


Te nemcsak zagyválod, de hülyeségeket írsz. Nyomás törikönyvet olvasni!

Csak pár dolog:

- Széchenyi ipari fejlesztései

- Kossuth védegylete a magyar termékek védelmében

- Jobbágyfelszabadítás!! '48 előtt már jóval elkezdődött, akkor még önkéntes örökváltságként, majd a szabadságharc kitörésekor kötelezően, mindenkire kiterjedően.

A legnagyobb baromság: nem a császár vezette be! Csak épp ezt, 56 legnagyobb vívmányát nem merték visszavonni. Pont azért tudott Európa összes nemzete közül a magyar a legtovább harcolni, mert a jobbágyfelszabadítás nálunk már végbement, és tömegével álltak be honvédnek.


A szabadságharc elbukott, igen. Ausztria viszont meggyengült, az oroszok nélkül nem is tudtak legyőzni! Mit gondolsz, jókedvükből egyeztek ki velünk végül? Nem volt más választásuk.

Ezt pedig a reformkor összes nagy figurája érte el, mindnek szerepe volt benne.

2010. febr. 16. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

Őszintén, mit értek el? Azt tudom, hogy mit akartak elérni, de egyik rokonomat ott végezték ki Aradon, egyike volt a 13-nak. Az országunk továbbra is vesztes maradt, elbukott 48-49. Aztán jött a világháború, jött Trianon, jött a következő, továbbra is csak vesztettünk, jött a rendszerváltás, az elmúlt 20 évben nemhogy csökkent az államadósság, de nőtt. A kisember meg nyomorog továbbra is. Tulajdonképpen SEMMI sem változott, csak annyi, hogy átcsoportosultak a rétegek, de ugyanúgy a kőgazdag él jól, a kőgazdagnak van lehetősége olyant tenni, amire felfigyelnek, amit megírnak (celebek), a szegény meg továbbra is nyomorog. Nagynéném azért ment külföldre (orvos), mert itthon nem volt hajlandó elfogadni a hálapénzt, de közalkalmazottként egyedül a kisfiával hónapról hónapra nem tudtak megélni. Nem volt neki mindegy.


Őrizzük meg a hagyományokat, aláírom, fontos lenne, DE sokkal nagyobb problémák is vannak ebben a jelenleg sárgödörben, amire nem tudok büszke lenni. Ember ember ellen, egymáson áttaposva, nem csak egy állásért, hanem a tömegközlekedésen is, senkit nem érdekel a másik, ha másnak szabad lopni alapon sokan lopnak, ugyanígy a szemetelés, a munkahelyek maximumon felüli teljesítményt várnak, aki munkanélküli, annak is nagyon nehéz, jobbnál jobb kifogások, miért nem akarnak alkalmazni (kamuállások), a szülők egy része nem neveli a gyerekét, és támadja a tanárt (nem csak a kisebbség)... És még sorolhatnám. Fontos a kultúra, fontos a hagyományok őrzése, és vannak, akik foglalkoznak is ezzel elég komolyan. De ha más valami másban tehetséges, az hadd végezze más területen. És sajnos nem a kultúra megőrzése fogja megmenteni az országot a pusztulástól, hanem az mentené meg, ha a benne lakó emberek végre emberként viselkednének. De attól félek, hogy ezt nagyon kevesen tudják és hajlandók észrevenni. Hiába maradnak fenn a hagyományok az utókornak, ha az egymáson áttaposás miatt egyszer csak egy emlék marad ez az ország.

17 évesen még én is idealistábban láttam az ország helyzetét, csak aztán szépen kikerültem abba a bizonyos nagybetűsbe, és megtapasztaltam, hogy nem eszik olyan forrón a kását, nem tündérmese ebben az országban élni és megélni, sok a magyar, de kevés az "ember", aki nem csak rutinból él, hanem emberként is viselkedik, odafigyel másra protekciótól, vagyontól és érdektől függetlenül.

2010. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Széchenyi csak egy hidat adott Mo.-nak? Lehet, de az a híd az ország egyik jelképe a külföldiek szemében.


"A gyerekvállaláshoz ugyancsak semmi közöd, ugyanis ahhoz megfelelő partner is kell, egy gyereket nem csak megcsinálni kell, hanem felnevelni is. Te még csak 17 éves vagy, a tojáshéj a fenekeden, feltételezem, hogy téged még a szüleid tartanak el, majd eljön az idő, amikor neked kell megdolgoznod azért a pénzért, amiből fenntartod a lakásodat és ellátod az esetleges családodat vagy akár csak saját magadat, és ha nem leszel olyan kis protekciós, akit anyuci-apuci benyom egy jól fizető állásba, akkor neked is meg kell harcolnod egy jó munkahelyért."

Talán igazad van, de tudatosítani kéne, főleg az én korosztályomban, hogy a gyereket nem(csak) magunknak vállaljuk, az országnak is. Ők lesznek a következő generáció. És szerintem önzés, hogy aki megteheti, az nem vállal, mert saját magánál is messzebb kéne látnia. Hogy mást ne mondjak, már csak azért is, mert ha így haladunk, mi leszünk a kisebbség. Nemzetként kéne gondolkodni szerintem.


" te nem vagy 100-as...

17 evesen meg puncirol kene abrandoznod nem ilyen kocsogsegekrol."


Szerintem ezzel magadat minősíted, már bocs. Fél év múlva felnőtt leszek (papíron), szerintem ilyenkor már tisztában kell(kéne) lennie az embernek a dolgokkal. Mit értesz a "kocsogsegek" alatt? Azt, hogy tudok gondolkodni? Nem tom, te jársz suliba, meg úgy képben vagy, hogy mi folyik a világban? Gondolom neked ez a kérdés már az első szónál túl összetett volt...

Mellesleg ez mind nem zárja ki, hogy a "pucirol" ábrándozzak:D

2010. febr. 16. 09:43
 30/36 anonim ***** válasza:

Ha élhető ország lenne Magyarország, talán nem érezném azt, hogy szégyen, ami itt van.

Kérdező, hadd kérdezzek vissza, szépeket mondasz, de mit teszel meg? A beszéd tettek nélkül öregasszonyok üres fecsegése.

Én próbálom a környezetemet élhetővé tenni, ebbe értem a közeli ismerősöket, lakóhelyemet, és tágabb értelemben azokat az embereket, akikkel együtt akarok majd dolgozni (aminek a megvalósításához külföldre megyek, hogy tanulhassak).

Szóval te mit teszel annak érdekében, hogy jobb legyen és ne kellejen szégyenkezni?


Megjegyzem, a honfoglalás idején is csak 1 tisztán magyar törzs volt, mára pedig teljesen kevert nemzet lettünk, nem létezik tisztán magyar ember. Mikor egyszer utánaszámoltunk, csak apám oldaláról legalább 7 különböző nemzetből származó őst számoltunk össze, ehhez jön anyukám oldala. Én nem érzem teljesen otthon Magyarországon, valami miatt úgy érzem, hogy valami hajt, hogy minél több kultúrát és országot ismerjek meg. Otthon vagyok a világban, és nem tudnék egész életemben kizárólag 1 országban élni. Ezektől én nem érzem magam kevesebbnek, mint azok, akik Nagymagyarország-pólóban járkálnak vagy a néphagyományokat őrzik. Ha valaki ember tud lenni, akkor már nem is lényeges, mely országból származik, de tudod, a világ könnyebben megjegyzi a rosszat, mert az szenzáció ("magyarok ne lopjatok" - talán már hallottad, tudom, hogy rád biztos nem vonatkozik, de azért akik miatt elterjedt, azok és a hozzájuk hasonlók miatt nem lehetünk büszkék).

2010. febr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!