Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nekünk magyaroknak miért...

Nekünk magyaroknak miért nincsen ennyire öntudatunk?

Figyelt kérdés

Miért nem őrizzük a magyar szokásokat? De komolyan... miért nincs reklámja Hortobágynak, a népviseleteknek, mindennek, ami magyar? Miért engejdük be habozás nélkül Amerika szemetét ide (McDonald's, Kóla stb...)? Miért nem fognak össze ezért csoportok? Nem hiszem el, hogy csak én gondolkozom így, és senki nem hajlandó tenni!

Ó, és én nem gyűlölöm Magyarországot, mielőtt bárki rám fogná, mert mostanában ez a divat. Hiszek benne, de legalábbis remélem, hogy lesznek még itt is olyan emberek, mint Kossuth, Széchenyi. Szükség lenne már rájuk szerintem. Meg az is elég nagy baj, hogy minden második tizenévesnek az a jövőképe, hogy itthagyja Mo.-t külföldre megy, ahol "ismerőssel" szerez munkát és nem vállal egy gyereket sem, mert minek. Szép.

17/f


2010. febr. 15. 21:53
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
33%
Hát, én ebből a kérdésből most nem sokat értettem... Röviden összefoglalva mi is a gondod?
2010. febr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
88%

Aki keres, talál.


Ha keresel, találni fogsz egész csomó embert és csoportot, akik a magyar népi kultúrával foglalkoznak. Vannak elkötelezett népzenészek, ott van a táncház-mozgalom, sokan hímeznek népi hímzésmintákat, még manapság is gyűjtenek magyar népdalokat, keresik a régi magyar ételrecepteket, őrzik és megtarják a népi hagyományokat (pl tojásfestés húsvétkor) stb.


Igaz, ez is egyfajta szubkultúra, sajnos. De panaszkodás helyett megteheted, hogy bekapcsolódsz, és akkor eggyel több ember fogja ápolni és továbbörökíteni ezeket a kincseket. Aztán ha felnőve 1,3 gyereknál többet vállalsz (ennyi a magyar átlag páronként), akkor még többet teszel a hazádért.

2010. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
56%

"Miért nem őrizzük a magyar szokásokat? De komolyan... miért nincs reklámja Hortobágynak, a népviseleteknek, mindennek, ami magyar?"


Sokan foglalkoznak hagyományőrzéssel. Egyébként nemcsak az a magyar, ami régi.


"Nem hiszem el, hogy csak én gondolkozom így, és senki nem hajlandó tenni!"


Valóban, sok 17 éves gondolkodik ilyen zavarosan. Aztán kinövik.


"Hiszek benne, de legalábbis remélem, hogy lesznek még itt is olyan emberek, mint Kossuth, Széchenyi."


Kossuth egy részben kalandor, részben idealista politikus volt. Nem egy nagy szám. Széchenyi pedig egész életében az őrület határán billegett (nem, nemcsak 1849-től).


Ha nagy magyarokat kell felsorolnod, akkor Kossuth és Széchenyi a fasorban sincsenek. Mondok ténylegesen nagy magyarokat: Eötvös Loránd, Bolyai János, Szent-Györgyi Albert, Ottlik Géza, Gulácsy Lajos. Meg a többi. Kossuthot, a csirkefogó politikust, és Széchenyit, a hóbortos uraságot hagyjuk.


"Meg az is elég nagy baj, hogy minden második tizenévesnek az a jövőképe, hogy itthagyja Mo.-t"


Ezt mondják. Ehhez képest 1990 óta sokkal több bevándorló érkezett Magyarországra, mint ahányan kivándoroltak.


"és nem vállal egy gyereket sem"


Az meg nem a te dolgod. A te dolgod az, hogy ha akarsz, te "vállalj" gyereket (ez a "gyerekvállalás" milyen hülye szó már, mintha valami kellemetlen kötelesség lenne)

2010. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
47%

Mert minden a pénzről és a külföld majmolásáról szól!A néphagyományok,népművészet olyan snassz dolog!Esetleg a busójárás érdekes,de a többi nem.A fiataloknak csak a mai zenekarok és a diszkó a zene,a népdalok vagy magyar nóták elavult,,ócskaságok.

Sajos,ez ellen nem tud az egyes ember tenni semmit.Vidéken még élnek azért a régi hgyományok,de kevés a fiatal közöttük.

Megkell ünnepelni a Valentin-napot(mégcsak nem is Bálint-nap), a Halloveent,esküvő csak úgy az igazi,ha van lány és legéynbúcsúztató sztriptízzel és hasonlóval.

Karácsonykor nincs betlehemezés,de a házakat amerikai mintára kidíszítik stb.

Szomorú,hogy akik hangoztatják örökké a magyarságukat,azok sem törődnek a hagyományainkkal.

2010. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

Talán valóban ki kell nőnöm.

Hanem, Széchenyit azért nem hóbortos uraságnak nevezném. Mégiscsak ő alapította a MTA-t, kezdeményezte a Lánchidat. Szerintem elég sokat tett az országért.

2010. febr. 15. 22:14
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

Ezen én is gondolkoztam. Tényleg érdekes, hogy magyarországon az a menő, ha utálod az országod, amit mondjuk nem mondom hogy nem tudok megérteni. A sok rossz dolog és a rossz politikai helyzet miatt az embereknek elment a kedve is szeretni Magyarországot. Csak ezt sajnos belesulykolták a gyerekeikbe, azok meg azokéba stb. De pl nézzük Amerikát: Ott július 4.-én az egész ország együtt ünnepel, a legkisebbektől a legnagyobbakig, tűzijáték, felvonulások. Vagy pl Nagy Britannia. Most nagyon nagy divat kirakni az Union Jack-et minden ruhára, táskára stb., magyarországon is. De ha valaki magyar zászló mintás pólóban járkál, vagy olyan a táskája akkor arra máris ferde szemmel néznek, hogy valami skinhead vagy hasonló. Szóval érdekesek ezek a dolgok. De szerintem nem hibáztathatod a tizenéveseket h el akarnak menni (én is gondolkozom rajta) mert egyrészt az ő dolguk, másrészt egy idő után el kell hagyni a sűlyedő hajót, hogy szépen fogalmazzak. SEnki sem olyan hülye h rajta marad és a tenger mélyére kerül a hajóval együtt.

És szerintem ez nagyban a kormány hibája, bár nemnagyon foglalkoztat a politika. Minden magyar utál már a kormány miatt mindenkit, és szid mindenkit, a helyett hogy boldogan élnének, és ahhoz hogy ez megváltozzon nem elég egy ember (pl te) vagy akárki más, ezért egyre többen gondolják úgy, hogy egyszerűbb oda költözni, ahol kedvesek az emberek, normális emberek irányítják az országot és hasonlók

15/l

2010. febr. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
36%

Most már lassan kezd feltörni az igazság. A magyar a legősibb népcsoport! A zsidók csinálják ezt Magyarországgal. Meghamisítják a történelmünket is. Azt akarták beadni,hogy Ázsiából jöttünk és picik voltunk. Aha..akkor miért voltak olyan hatalmas nyilaink? Hogy el se bírjuk őket? Tök logikus.

Ha mindenki külföldre megy munkáért, akkor kint sem lesz munka...

Elég szar a helyzet Magyarországon és azért akarnak ki menni a fiatalok. Én például nem tudnék külföldön élni. Ez az én hazám, itt vagyok itthon! És nem hagyom,hogy az országom elsüllyedjen!

2010. febr. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem amiről beszélsz. Tényleg keresned kell és találsz. Nekem is sikerült találnom néptánc-csoportot, a többiekkel meg ne foglalkozz. Én sem foglalkozom a mcdonalds-diszkó-drogos brigáddal. Az ő dolguk...mindenki ott b*ssza el az életét, ahol akarja. Persze szomorú, de ha megmondod nekik még te leszel a közellenség. Nem ér annyit, majd rájönnek maguktól egy kicsit öregebben hogy mekkora idióták voltak fiatalon.


És egy kis off:

Széchenyit azért nem nevezném őrültnek, mert még a rabságban is szervezkedett az osztrákok ellen, ezért is kényszerítették az öngyilkosságba. A Hídember nagyon rosszul ábrázolja az alakját. Abban a filmben tényleg egy bolondnak tűnik, de nem volt az. Volt szerencsém levéltárban olvasni az országgyűlési beszédeit - hát nagyon messze volt az őrülttől, nagyon is világos gondolatai voltak.

Kossuth egy kicsit más tészta - valóban voltak kalandor attitűdjei, meg neki tényleg egy kicsit zavaros volt a feje, de őt sem nevezném egértelműen negatív figurának.

Mondjuk én a korszakból sokkal jobban felnézek Görgeyre, akire alaptalanul okádtak kígyót-békát, pedig realista volt és százezreket mentett meg az értelmetlen haláltól + a büntetést is vállalta.

2010. febr. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%

Kérdezőnek:

Örülök neki, hogy egyre több korombeli kezd úgymond "ébredezni" ebből a mély álomból. :) Nyugodtan vállald fel amit képviselj, lehet hogy emiatt lesznek szópárbajaid, de megéri. Legalábbis véleményem szerint igen.

2010. febr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
89%
Nem a külföld beengedésével van a baj, mert én pl. kíváncsi vagyok a külföldi kultúrákra. Viszont az tényleg gond, hogy a magyar szokások, hagyományok valahogy nincsenek eléggé népszerűsítve. Én szívesen népszerűsítenék a gulyáslevesen kívül mást is, csak nincs rá pénzem és energiám. Ha neked bármelyik is van, akkor hajár. Vannak hagyományőrzők, csatlakozz hozzájuk, vagy alapíts te is egyet. Fordíts le ezzel foglalkozó weboldalakat más nyelvekre, hogy mások is elolvashassák, akik nem értenek magyarul. Ott a wikipédia, ott ezt mind ingyen teheted, hajrá!
2010. febr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!