Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak elneveztek minket magyaro...

Csak elneveztek minket magyaroknak?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom, hogy ez a kérdés hová tartozik ezért raktam ide (bocsánat ha nem jó helyen van).

Az érdekelne, hogy ugye a magyar nép ázsiából vándorolt át közép-európába szóval mondhatjuk azt, hogy félig ázsiaiak vagyunk...aztán jött a római birodalom, ebben az időszakban elég sok római jött közép-európába magyarország egy része ekkor pannónia volt és keveredett a két nép szóval már van bennünk olasz vér is de aztán jött a török megszállás amelyben elnéptelenedett az ország azon része amit megszálltak a törökök, ezt benépesítették a törökök és ezalatt szintén keveredhettek a magyarokkal akik ázsiaiak voltaképpen...most akkor mi nevezhetjük eggyáltalán magyaroknak magunkat..tudom persze azok vagyunk de a történelem során annyi néppel keveredtünk...van bennünk ázsiai, ókori római és török vér is ??


2010. júl. 17. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ősmagyarok tényleg nem úgy néztek ki, mint mi. Amiért mi olyanok vagyunk, amilyenek a nagyfokú keveredésnek köszönhető. Egyébként zömökök, barnás bőrűek, és fekete hajúak lennénk mindannyian. Lehet sok nép "végigment" rajtunk, de alapjában véve nem ez határozza meg, hogy minek neveznek minket, hanem hogy hol élünk. És mivel eredetileg az ősmagyarok "részei" vagyunk valahol.
2010. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Bejöttek a magyarok, és AZTÁN jött a Római Birodalom? Ez komoly?

Egyébként meg nevezhetjük, igen.

2010. júl. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok nép keveredett össze bennünk, de miért nem hívhatnánk magunkat magyaroknak, amikor magyarul beszélünk, gondolkodunk, és magyar a kultúránk?
2010. júl. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezzel a kérdéssel alapjában véve nem arra vagyok kíváncsi, hogy akkor most hívhatjuk-e vagy nem magyaroknak magunkat, hanem, hogy ezeknek a népeknek a vére bennünk is megtalálható?
2010. júl. 19. 18:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Vegyük sorrendben:

1: Tatárjárás, az ország lakosságának nagyrésze meghalt, elhurcolták stb.

2:Török hódoltság kora:Haltak is, meg vittek is el embert.Emellett 150 évig itt voltak, tehát valszeg történt természetes keveredés is.

3.Habsburg kor:Német ajkó illetve más külföldi lakosság betelepítése.

Ezeket nézve azt hiszem kijelenthető, hogy elég sok idegen vér folyik az ereinkben.

2010. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, minden népből maradtak itt, vagy legalább egy kis mag.
2010. júl. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

WTF?

Kérdező!

Te most tényleg ilyen h*lye vagy?

Nem azért, hogy most téged b@sztassalak, de ez komoly?

Olasz vér?

Római birodalom?

Te miről beszélsz? Kicsit kevesebb pirula, és akkor összeszedheted a gondolataidat. Először ülj le a gép elé, gondold ki mi is a probléma, és írj.


De akkor a válasz:

Mondhatjuk, hogy teljesen ázsiaiak vagyunk.

Római Birodalom? 476-ban nekik vége volt. Honfoglalás 895-896-ig, ülj le fiam, egyes. Miért lenne bennünk olasz vér? Csak mert Pannónia a Római Birodalom provinciája volt?

Igazad van. De a Római Birodalom miért lenne olasz? Ja, mert 1300 évvel később egy Olaszország nevű állam megalakult? Tiszta sor. Amúgy meg a Római Birodalom lakói latinok, kelták és germánok voltak. Azokkal keveredhetettek az itteniek, akik mindenek voltak, csak magyarok nem.

Jöttek ugye a hunok is. Ezek itt alkottak egy birodalmat. Aztán végük lett. Aztán jött az Avar Kaganátus. Nekik is végük lett. Bolgárok, németek és szlávok is jöttek volna, de jöttek a magyarok, és keveredtünk az avarokkal (már ha nem voltunk velük alapból rokonok), a szlávokkal, a németekkel. Aztán a horvátokkal. Majd jött a tatárjárás, de az nem nagyon hagyott nyomot, mert 1 év alatt lezajlott, ellenben a törökökkel, akik elég sokáig itt voltak. Lettünk törökösek is, de jöttek a felszabadító osztrákok, így még németebbek lettünk.

De akkor szerinted minek kellene hívni magunkat? Osztrök-nek? Mert nagyon más lehetőség nem lenne. Van bennünk más vér is igen, de alapvetően MAGYARok vagyunk, és a magyarok szerintem nem olyanok, mint a törökök, eltérnek a németektől és közük sincs a finnekhez (kiv. nyelv).

Szóval szerintem a magyarok formálódtak, de a többi nép nem? És te most mit tudsz tenni a 21. században?

2010. dec. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Most te szinte ugyan azt rtad le amit én -.-'

A honfoglalás tudtommal nem 1 évig tartott de ha te ilyen okos vagy akkor gratula hozzá...és szerintem van abban valami amit leírtam...mert ez a nemzet nem ide született és kb. 10 nép átment rajtunk..nekem nem azzal van a bajom, hogy minket magyaroknak hívnak..csak kíváncsi voltam, hogy más is gondolkozott-e már ezen...a többiek tudtak értelmes választ adni, de úgy látom van akinek nehezére esik, hogy a másikkal normális hangnemben társalogjon. Szánalmasak az ilyen emberek.

2010. dec. 31. 18:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!