Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Valaki közületek hallott már...

Valaki közületek hallott már nagyszülőktől, szülőktől a kannibál oláh-cigányokról?

Figyelt kérdés

Megdöbbentő történet, anyukám mesélt róla, neki a nagypapi mondta.

Azt tudni kell, hogy őszinte, normális emberek, nem szokásuk ilyen mesékkel előállni.

A történet röviden és velősen annyi, hogy a kis városban, ahol lakunk, a nagyszüleink gyerekkorában féltették a gyerekeket, nem mehettek ki felügyelet nélkül az útra, határba, mert felröppent a hír, hogy az oláh cigányok összefogdossák a gyerekeket, és megeszik.

A nagypapi is majdnem áldozat lett, 2 cigányasszony kapta el a határban, de a sikoltozását, kiabálását meghallotta egy bácsi, akinél volt fokos és kutya is, így megmentette a cigányoktól.

Nem sokkal később vásár volt a városban, és ott a gyerek nagypapi megmutatta a rendőröknek azokat a cigányokat, akik megfogták, és a szekerükben a teknők alatt valóban találtak levágott gyerekfejeket. Sőt egy oláh cigány asszony olyan kijelentést tett, hogy addig nem hal meg, míg egy 18 éves lány mellét meg nem eszi...

10 ilyen cigányt fogtak meg, akik a gyerekeket elfogták és megették.

Tudom, hogy nagyon morbid a történet, de biztos hogy igaz, ahogy mondom. Jól tudom hogy kinek lehet hinni, ismerem a családomat, ez akkoriban elterjedt volt.

Azt szeretném tudni, hogy máshol is előfordult ilyesmi, ti hallottatok már ilyenről?

Vagy ez egyedi eset?



2012. nov. 2. 17:45
1 2 3 4
 31/35 mustafa33 ***** válasza:
89%
1927-ben Szepsiben - Moldava nad Bodvou, župa Košická, ami 3000 lakosú kisvároska volt, biztosan nem kaptak segélyt és kukák sem voltak.
2012. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom,de voltak idők,még Európában is,amikor nem lehetett ritka jelenség a kannibalizmus,s valószínűleg nem csak cigányok művelték. Ne haragudj kedves kérdező,de ez amit te közzé tettél,bár én nem állíthatom azt,hogy a nagyszüleid nem mondtak igazat,de nagyon előítéletes hangzású. Manapság is előfordul,s csak amikről értesülhetünk a médiából,arról tudhatunk. De állítom,hogy mindannál,ha nem is sokkal,de többször előfordulhat. A kannibalizmus általában csak szélsőséges esetekben fordulhat elő,pl elhúzódó háborúk,humanitárius katasztrófák esetében,illetve,vannak még kis elszigetelt törzsek,pl Pápua Új Gíneában,melyekről köztudott,hogy kannibálok,vagy még nem olyan régen azok voltak. Valamikor még Európában is állítólag éltek kimondottan kannibalizmussal élő népek,de ezek mára már nagyjából már az emlékezetből is a feledés homályába süllyedtek. Egyébként módfelett érdekelne,hogy mi is indíthat ma valakit arra,hogy embert egyen,ez olyan abszurd. Vagy nem?
2013. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 mustafa33 ***** válasza:
Az Aboskőszegi (Kysak, Szlovákia, Kassa megye, 2011) fehér! kanibálnak önként felajánlkozó áldozatai voltak, még Olaszországból is, aki interneten egyezett meg vele és miután megtudta a kanibál halálát (akit lelőték a rendőrök) öngyilkos lett.
2013. szept. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Most is esznek minket ha átvitt értelemben. Nézd meg mi történik vidéken. A magyar lakoságot lassan kiszorítják , túlszaporodják és eltűntetik.
2017. aug. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 noncsika0513 válasza:
100%

Sziasztok,

az én nagymamám nagyon sokat mesélt nekem az emberevőkről. Mesélte, hogy a Dunapartnál több cigányasszony szoknyája alá embercsontok voltak felaggatva. Erről még az újságok is írtak akkor. Miért találtak náluk emberi csontokat?

2018. jan. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!